Stało się! Siedmiu posłów odchodzi z Nowoczesnej, klub przestaje istnieć

Klub parlamentarny Nowoczesna przestaje istnieć. To efekt masowej rejterady posłów z tego ugrupowania.

O tym, że partia Nowoczesna może uszczuplić się o kilku posłów pisaliśmy już wczoraj. Nie spodziewaliśmy się jednak, że politycy opuszczą szeregi swojej partii tak szybko…

CZYTAJ TAKŻE:
Koniec Nowoczesnej! "Już ich mamy"

Okazuje się jednak, że ucieczka z partii nastąpiła błyskawicznie. Którzy posłowie opuścili Nowoczesną? Są to: Kamila Gasiuk-Pihowicz (była szefowa klubu „N”), Marek Sowa, Michał Jaros, Kornelia Wróblewska, Paweł Kobyliński, Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski. Ponadto do PO dołączył też Piotr Misiło, który w zeszłym tygodniu został usunięty z szeregów Nowoczesnej.

Klub Nowoczesna przestaje istnieć

Wymienieni posłowie Nowoczesnej zdecydowali się na przyłączenie do Platformy Obywatelskiej. Wraz z ich przyjściem klub przez aklamację zmienił nazwę. Od teraz będzie nazywał się Klub Parlamentarny Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska.

Ponadto, Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Marek Sowa, otrzymali w nim status wiceprzewodniczących.

– Kilkanaście minut temu powstał wspólny klub Koalicji Obywatelskiej. To kolejny krok w dalszej drodze w odsunięciu PiS-u od władzy. To jest dziś głównym wyzwaniem – powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz w rozmowie z mediami.

– Budując Koalicję Obywatelską wiedzieliśmy, że to kolejny skuteczny krok. Polacy, którzy na nas głosują, chcą od nas więcej. Chcą zobaczyć, że potrafimy wspólnie budować, integrować. Dziękujemy Kamili Gasiuk-Pihowicz. Nikt nikogo nie osłabia – wtórował jej lider PO, Grzegorz Schetyna.

Odejście aż siedmiu posłów z klubu parlamentarnego Nowoczesna oznacza, iż przestaje on istnieć. Aby móc go zawiązać potrzeba bowiem 15 posłów, tymczasem w szeregach Nowoczesnej jest ich 14.

Co na to Lubnauer?

Głos ws. masowego odejścia posłów Nowoczesnej zabrała przewodnicząca partii, Katarzyna Lubnauer. Polityk przyznała, że wszyscy, którzy opuścili szeregi klubu, jednocześnie zostaną usunięci również z partii.

– Z automatu wszystkie te osoby, które wyszły z klubu Nowoczesnej, przestają być członkami Nowoczesnej, bo tak mówi statut. Status mówi jednoznacznie, że każda osoba, która opuszcza klub parlamentarny Nowoczesnej, automatycznie przestaje być członkiem partii, w związku z tym rozumiem, że te osoby są bezpartyjne, mogą wstąpić do PO – powiedziała Katarzyna Lubnauer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here