Ujawniono, kto zapłaci dług Nowoczesnej! Polacy wściekli

Fot. Wikimedia/Łukasz Kamiński

Jaki dług ma Nowoczesna? To dziś nie jest już żadną tajemnicą. Kwota jest powszechnie dostępna w mediach. Co więcej, Katarzyna Lubnauer ujawniła nawet, kto zapłaci zobowiązanie, jeżeli partia się rozpadnie.

Jaki dług ma Nowoczesna? Zgodnie z tym, co przekazują media jest to kwota oscylująca w granicach trzech milionów złotych. Składa się na niego należność wobec Telewizji Polsat oraz kredyt zaciągnięty w banku PKO BP. Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca formacji, ma wiec spory ból głowy.

Kwota, którą Nowoczesna zalega Telewizji Polsat wynosi 900 tys. złotych. Są to pieniądze, które partia musi uiścić w zamian za emisję spotów partii w okresie kampanii parlamentarnej w 2015 roku. Co najistotniejsze, ugrupowanie, które założył Ryszard Petru, nie ma środków, aby spłacić dług. Wszystko ze względu na fakt, iż nie otrzymuje subwencji z budżetu państwa. To z kolei efekt błędów formalnych, które przy wypełnianiu wniosku popełnił były rzecznik partii, Michał Pihowicz (mąż Kamili Gasiuk-Pihowicz).

Mirosław Pampuch, skarbnik ugrupowania, przyznaje, że jest dobrej myśli, iż dług uda się rozłożyć na raty, jednak po szczegóły odsyła do Polsatu.

Pozostaje jeszcze kwestia kredytu w banku PKO BP. Jaki dług ma Nowoczesna wobec placówki? Zgodnie z tym, co podają media wierzytelność ta wynosi 2 miliony złotych i została zaciągnięta na czas kampanii wyborczej w 2015 roku.

Jaki dług ma Nowoczesna? Kto spłaci go w przypadku likwidacji partii?

Głos ws. długu, który posiada Nowoczesna zabrała przewodnicząca partii, Katarzyna Lubnauer. Szefowa ugrupowania gościła w studio RMF FM, gdzie rozmawiała z Robertem Mazurkiem. Polityk odpowiadała na pytania dotyczące przyszłości partii, której przyszłość zawisła na włosku po odejściu siedmiu posłów.

ZOBACZ:
Rząd wprowadza nowy, gigantyczny podatek. Stracą miliony rodzin

Katarzyna Lubnauer przyznała, że w sytuacji, gdyby partia faktycznie przestała istnieć, dług zaciągnięty przez Nowoczesną przejdzie na barki… Skarbu Państwa. W praktyce oznacza to więc, że na dług ugrupowania, które założył Ryszard Petru, składać się będą wszyscy Polacy.

7 KOMENTARZE

 1. Jak długo jeszcze Skarb Państwa będzie spłacał długi tej zgrai nieudaczników, hochsztaplerów i innych dewiantów. Jeżeli Skarb Państwa zapłaci za ten twór partyjnomarketowy przez Służby i ich dzieci wytworzony na okoliczność (zmęczenia) materiału PO to niechybnie będzie Francja Bis.W sierpniu tego roku Pan Premier poinformował,że Skarb Państwa zakończył spłatę długu wobec szpitali.Co to był za dług i przez kogo zaciągnięty proszę sobie wygooglować. A płacić za Posła Petru właściwie Doktora bo swego czasu Doktoryzował go Poseł Misiło jest co najmniej śmieszne. Taki finansista z takim tytułem może sądzę w mgnieniu oka ukręcić takie ciaćki z łatwością.Wprawdzie karuzela frankowa już się zużyła ale jakieś inne piramidki się tworzą lub lada chwila powstaną.Przecież Nie wygrał tej kasy jak Piskorski w ruletę tyko w ciężkiej orce w bankierce.Pozdrawiam CREO

 2. Pieprzone zlodzieje i przekretasy. Robic sie niechce wiec tylko partie zakladaja . Banda sprzedawczykow folksdojczow i wszelkiego smiecia spolecznego. Sami powinni spalacac swoje dlugi , co tpo znaczy ze skarb panstwa sponsoruje partie polityczne . Gdyby musieli sami sie na to skladac to nie wiem czy choc trzy ugrupowani polityczne bylby w Parlamencie . ZŁODZIEJE!!!!!!!!!!!!!!

 3. No cyk..myk.. winnych brak.. ludzie zapłaca i GiT.. rąsia rąsie umyje reszte pod dywanik i gitarka.. mozna nowa partie zakladac i obiecywac a glupcy i tak zaglosuja na te same mordy co 25lat juz w dupe narod dymaja !!! Brawo Rodacy !!! Odkad pamietam to caly czas narzekanie na politykow non stop gadanie ze kiedys to bylo lepiej a teraz to chujnia… to ja sie qwa fa pytam ..jak to mozliwe ze wkolo ma nich glosujecie ..co 4 do 8 lat zmieniacie na tych co juz kiedys byli i nawalili..czy wam trzeba Pamiec dodatkowa narodzie wszczepic… ??? Czy po prostu lubicie byc dymani ???

 4. ja bym ich na bosaka puścił .Komornika na majątek nałożył i kasa by się zwróciła. Takich Petru i tej hołoty z Nowoczesnej nie powinno być ani w sejmie ani nigdzie indziej. Polska to naprawdę dziwny kraj sami dajemy się wydymać głosując na takich tumanów . Czy ten naród nigdy nie zmądrzeje????

 5. zatem to świetny interes
  nic tylko zakładać partię, nabrać kredytów i ja położyć na łopatki
  to nawet w spółkach z o.o. jest coś takiego jak odpowiedzialność członków zarządu
  w partiach jak widać odpowiedzialności brak
  zatem to był ten magiczny Plan Petru

 6. KPN nie był partią bogatą. Po rozpadzie praktycznie przestał istnieć. Pozostały długi, w moim Okręgu poczynione głównie przez usadowioną wewnątrz agenturę. Z naszych ludzi ściągnięto wszystko co do grosza i ściągano jeszcze do końca lat dziewięćdziesiątych, doprowadzając niektórych z nich niemal do bankructwa. Pomimo że nie byli już członkami, praktycznie nieistniejącej partii. Żaden Skarb Państwa długów KPN nie przejął. Jak zwykle u nas są równi i równiejsi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here