Oto nazwisko posła, który może uratować Nowoczesną!

Fot. Wikimedia/Adrian Grycuk

W środę, na wieść o odejściu siedmiu posłów z Nowoczesnej, Paweł Kukiz zaproponował, że może „wypożyczyć” do tej partii jednego posła po to, by „N” mogła utworzyć klub parlamentarny. Okazuje się, że szefowa ugrupowania, Katarzyna Lubnauer, potraktowała tę propozycję bardzo poważnie.

Paweł Kukiz, lider Kukiz’15, w środę opublikował w serwisie Facebook wpis, w którym przyznał, że jest gotów „wypożyczyć” do Nowoczesnej jednego posła. Wszystko ze względu na fakt, iż klub parlamentarny tej partii rozpadł się po odejściu Kamili Gasiuk-Pihowicz oraz sześciu innych posłów. Na ten moment Nowoczesna posiada więc 14 posłów, a do utworzenia klubu potrzebnych jest 15.

Kilkanaście godzin później Paweł Kukiz zamieścił wprawdzie kolejny wpis, w którym przyznał, że wewnątrz jego ruchu brak jest chętnych do wzmocnienia Nowoczesnej, ale pomimo tego Katarzyna Lubnuer potraktowała jego propozycję bardzo poważnie.

Piotr Apel uratuje Nowoczesną?

Rozgłośnia radiowa RMF FM podaje, że Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej, bierze pod uwagę podjęcie rozmów z Pawłem Kukizem ws. „wypożyczenia” jednego z posłów. RMF FM ujawnia nawet nazwisko tego polityka. Miałby nim być Piotr Apel, który do Sejmu dostał się z list Kukiz’15 i reprezentuje tę formację do dziś.

– Propozycja, która początkowo wydawała się żartem, jest poważnie brana pod uwagę – czytamy na stronie internetowej RMF FM.

Rozgłośnia informuje również, że Katarzyna Lubnauer próbowała nawiązać porozumienie ws. „wypożyczenia” posła z Polskim Stronnictwem Ludowym. Rozmowy zakończyły się jednak niepowodzeniem.

ZOBACZ:
Ujawniono, kto zapłaci dług Nowoczesnej! Polacy wściekli

Doniesień RMF FM nie potwierdza jednak ani Paweł Kukiz, ani Piotr Apel, należy więc traktować je w kategoriach „faktu medialnego”.

Kim jest Piotr Apel?

Piotr Daniel Apel urodził się 8 lutego 1984 w Warszawie. Pracował jako dziennikarz radiowy oraz redaktor i montażysta telewizyjny. Związany był z telewizją informacyjną TVN24, zatrudniony był również w Polskim Radiu (m.in. jako wydawca programu Raport 2012).

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji, otrzymując 7935 głosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here