Rząd wprowadza nowy, gigantyczny podatek. Stracą miliony rodzin

Nowy podatek
Nowy podatek

Rząd Zjednoczonej Prawicy, choć obiecał tego nie robić, wprowadza nowy podatek. Podatek gigantyczny, bo – jak zapowiada premier Mateusz Morawiecki – ma on „zniechęcić Polaków”. Ale czy zniechęcanie, a właściwie zmuszanie obywateli kolejnymi podatkami do poszczególnych zachowań, jest moralne?

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory głównie dzięki obietnicom wspierania rodzin i niewprowadzania nowych podatków. Polacy są tak mocno opodatkowani, że młodzi wolą zakładać biznesy w Czechach czy na Słowacji, a nawet w Wielkiej Brytanii.

Pazerność polityków zniechęca naszych przedsiębiorców do rozwoju. Tymczasem władze naszego kraju wciąż chcą więcej. Tym razem po kieszeni dostaną obywatele, którzy ośmielą się zakupić samochód z nieco mocniejszym silnikiem.

Nowy podatek odczują wszyscy

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie szczytu klimatycznego COP24 zapowiedział zmiany w systemie podatkowym. Jak informuje gazeta.pl, regulacje przygotowywane przez Ministerstwo Finansów mają zniechęcić Polaków do kupowania samochodów o dużych pojemnościach silnika.

O co w tym wszystkim chodzi? Oczywiście – jak zwykle – o nasze dobro. Szkoda tylko, że znów sami za nie zapłacimy. Szef rządu asekuracyjnie stwierdza, że to walka o szczelność budżetu. Biedni my, za niegospodarność rządzących zapłacimy słono.

Mateusz Morawiecki powiedział podczas szczytu w Katowicach, że zmiany miałyby dotyczyć podatku akcyzowego. Ich celem, jak stwierdził premier, będzie uszczelnienie wwożenia do Polski samochodów wysokolitrażowych.

Sprecyzował, że chodzi o silniki o pojemności powyżej 2-2,5 litra. – Rozwiązanie ma promować produkcję „czystych” samochodów – mówił premier. Szkoda tylko, że miliony rodzin będą miały kolejny wydatek.

16 KOMENTARZE

  1. ydać na leki i jeszcze z tego zaoszczedzićżeby prywatnie pójść do specjalisy,bo na fundusz odchodzi sie z kwitkie.Hańba.Precz z takimi rzadami,ktorzy obciążają biedakow wielkimi podatkami,a sami opływaja w luksusach.Jestem juz stara,ale nie o takim PISIE myślałam Mojego głosu już nie dostaniecie.Nie zdziwię się jak dojdzie do tego co we Francji.

  2. skoro tak chcą dbać o środowisko to od razu tworzy się pytanie dlaczego nie zaczną od siebie, ciekaw jestem jakimi silniczkami dysponują rządowe limuzynki, może tak zamienić je na 1.0 hmm?? jeleni z ludzi tylko robić potraficie, jak jedni sprzedają Polskę to inni okradają Polaków, w imię czego ? w imię wyższego dobra? środowiska? niee tylko aby budżet zwiększyć, zwiększyć składki aby móc się nałapać na lewo, to nie jest zarządzanie to jest jawna kradzież pod osłoną „prawa , nakazu, podatku” taktyka obrana przez wszystkich rządzących widać ja dokładnie w odniesieniu Niemców do naszego polskiego spalania węgla, chęć nakładania kary bo zbyt wiele tego idzie, a sami walą ile tylko mogą nie zmniejszając zużycia, ale w końcu dobrotliwej mamusi uchodźców można wszystko…

    • nawet jakby to clo na terenie EU jest nielegalne!!!! Tak clo!!! Tylko sobie je nazwali AKCYZA!!!! A ta juz raz byla zaplacona na terenie EU przez pierwszego wlasciciela!!!! A teraz drugi raz na terenie EU???? Rozboj w bialy dzien!!!!
      Tylko u nas taka bandycka oplata!!!!!!

  3. nie slyszalem,zeby w niemczech biedne rodziny korzystaly z aut…6-ciolitrowych! to czym polacy poruszaja sie po drogach,to obraz nedzy i rozpaczy. prawie zawsze mam zbryzgany przod auta spalonym,czarnym olejem. macie kolejna okazje,zeby skoczyc sobie do gardel,ale dzien i noc ciagniecie do kraju niemiecki zlom. w tej chwili wystarczy takie auta eliminowac przy przegladach rejestracyjnych,poprzez test spalin. przy okazji,tym ktorzy urodzili sie wczoraj i tym podlym wzniecajacym larum przypomne rzeczywistosc,nawet sprzed 50-lat.

  4. To chyba na nowe samochody?????? Bo za „akcyze” na uzywane powinni politycy byc pozamykani!!!! Za sprowadzenie auta z EU szubrawcy naliczaja CLO!!!! Tak Clo bo akcyza juz raz byla zaplacona na terenie EU przez pierwszego wlasciciela!!!!!!!!!!!! A clo jest w EU zabronione! Wiec nazwali je sobie akcyza!!!! Akcyza za uzywany towar???? Po raz drugi na terenie EU????? Rozboj w bialy dzien!!!! Komuna wiecznie zywa!!!!!!!

  5. To chyba na nowe samochody?????? Bo za „akcyze” na uzywane powinni politycy byc pozamykani!!!! Za sprowadzenie auta z EU szubrawcy naliczaja CLO!!!! Tak Clo bo akcyza juz raz byla zaplacona na terenie EU przez pierwszego wlasciciela!!!!!!!!!!!! A clo jest w EU zabronione! Wiec nazwali je sobie akcyza!!!! Akcyza za uzywany towar???? Po raz drugi na terenie EU????? Rozboj w bialy dzien!!!! Komuna wiecznie zywa!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here