Gigantyczna inwestycja. Polska nareszcie skorzysta z dostępu do morza

Morze Bałtyckie Angela Merkel

Morze Bałtyckie kryje w sobie wiele bogactw, z których jednak nasz kraj korzysta tylko połowicznie. O dostęp do morza biliśmy się już wiele razy w długiej historii Polski, natomiast w ostatnich latach jego eksploatacja nas przerasta.

Mnóstwo Polaków, zwłaszcza tych patriotycznie usposobionych, nie może znieść, że nasi rządzący nie potrafią wzbogacać kraju za pomocą naturalnych zasobów. I nie chodzi tylko o węgiel czy produkcję surowców spożywczych, na które wciąż jest wielki popyt.

Mamy przecież Morze Bałtyckie, od którego sąsiednie państwa przez setki lat usiłowały nas odseparować. I wiele wskazuje na to, że już wkrótce nasz kraj potężnie wzbogaci się na Bałtyku. W jaki sposób i dlaczego będzie to inwestycja przełomowa?

Nareszcie wykorzystamy Morze Bałtyckie

Otóż PGE rozpoczyna poszukiwania strategicznego partnera do przygotowania, budowy i eksploatacji farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy do 2545 MW. Będzie to pierwszy etap programu offshore Grupy Kapitałowej PGE.

Czy odczują to zwykli Polacy? Bez wątpienia tak, bo prąd z tego źródła może być znacznie tańszy. Jednakże ile rodzin tak naprawdę będzie korzystało z energii wygenerowanej przez bałtyckie wiatraki?

Wszelkie wątpliwości rozwiewają sami inicjatorzy. Polska Grupa Energetyczna (PGE). Jak się dowiadujemy, nawet w co dziesiątym domu już w ciągu najbliższych kilku lat dotrze energia „z Bałtyku”. Oto oficjalne informacja przekazane przez PGE:

Pierwszy prąd z wiatraków na morzu popłynie w 2025 r., a rok później nastąpi przekazanie inwestycji do fazy komercyjnej eksploatacji. Energia z pierwszego etapu programu offshore Grupy PGE zasili nawet 4 mln gospodarstw domowych.

5 KOMENTARZE

  1. Tylko czyjej produkcji beda te wiatraki????? Kto wzmie kase za ich ustawianie?…. Jak znam zycie szkopy!!!!!!!!!
    Czy mamy niedorozwinietych inzynierow, ktorzy nie moga sklecic wiatraka sami??? Kasa na cymentarze zydowskie idzie na bzdury a na to zeby Polska sie bogacila nie moze isc????? Eh…..

  2. Zaplanowali budować farmy wiatrowe ma morzu a zarazem likwidować istniejące już wiatraki na lądzie. Chyba w Zachodnio Pomorskim jakaś mała gmina żyje z takich wiatraków. Rolnicy którzy mają je na polu dostają po 8 tyś, zł. rocznie a gmina 8 mln. na rok. Realizują mnóstwo inwestycji na które nigdy nie było by ich stać. Sala do WF dla dzieci, nowe chodniki, woda, elektryczny wyciąg do nart wodnych na pobliskim jeziorze i dużo innych… Po likwidacji wiatraków nie będzie ich stać na połowę tego co robią obecnie…

  3. Angela Merkel z W. Putinem i pomocą EU-Brukseli, dzisiaj napełniają plan rozpoczęty w 1939r wspólną napaścią Niemców i Ruskich na Polskę i likwidacji Polskiej inteligencji, a tym osłabienia oporu Polaków w likwidacji Narodu i kultury Polskiej – Chrześcijańskiej. Wykorzystując wewnątrz Polski antychrześcijańskich – postkomunistycznych grup żydbolszewików, folksdojczów i neoliberalnych – lewaków, antypolaków – PO odrzucających Społeczną Sprawiedliwość w kraju i obywatelskiego posłuszeństwa dzisiejszemu rządowi RP.-PiS, do czego dąży EUro Lewicowa – Bruksela, a szczególnie do likwidacji Państw Narodowych w EUropie!!!

  4. Przeciez te wiatraki sie nigdzie nie sprawdzaja trzeba do nich doplacac tak jest w Danii Szwecji Niemczech i innych krajach.Kiedy w Polsce urodza sie politycy w polowie tak dobrzy jak Dmowski Paderewski i nie beda sie ogladac na innych ? jestesmy w UE NATO Niemcy i Rosja juz nas nie zaatakuja pora zaczac dbac o swoje interesy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here