Znamy wyniki nowego sondażu. Jest w nim „partia Rydzyka”!

Kaczyński Rydzyk
Kaczyński i Rydzyk

Ośrodek badania opinii IBRiS przeprowadził na zlecenie „Rzeczpospolitej” sondaż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. W badaniu uwzględniona została tzw. „partia Rydzyka”.

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez ośrodek badania opinii IBRiS uwzględniona została tzw. „partia Rydzyka”. Jej poparcie zmierzono jednak dopiero w drugim wariancie.

Pierwszy wariant wskazuje zaś, że liderem zestawienia pozostaje Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 37% głosów. Tuż za plecami partii rządzącej uplasowała się Koalicja Obywatelska, którą popiera 34% ankietowanych. Oznacza to, że sojusz opozycyjnych ugrupowań, do którego – przynajmniej na ten moment – należą Platforma Obywatelska, Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej, depcze PiS-owi po piętach.

Trzecia pozycja w badaniu przypadła ugrupowaniu Roberta Biedronia. Formacja polityczna byłego posła Twojego Ruchu może liczyć na 7% głosów. W tym miejscu warto nadmienić, iż partia polityczna Roberta Biedronia nie została jeszcze oficjalnie powołana do życia. Były prezydent Słupska zapowiedział, iż konwencja założycielska odbędzie się na początku nowego roku.

Kolejne lokaty zajęły: Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe i Partia Razem.

Sondaż IBRiS. Drugim wariant, a w nim – „partia Rydzyka”

W drugim wariancie badania znalazła się również tzw. „partia Rydzyka”. Mowa u ugrupowaniu o nazwie Ruch Prawdziwa Europa, które przed eurowyborami do życia powołać zamierza eurodeputowany, prof. Mirosław Piotrowski. Polityk od wielu lat związany jest ze środowiskiem Radia Maryja oraz Telewizji TRWAM, a nowa formacja polityczna ma jednoczyć środowiska skupione wokół ośrodku medialnego w Toruniu.

Gdyby Ruch Prawdziwa Europa faktycznie wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego wówczas Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 34% głosów. Koalicja Obywatelska mogłaby się z kolei pochwalić wynikiem 33,9%, czyli zaledwie o 0,1% niższym niż partia rządząca.

ZOBACZ:
Znamy wyniki nowego sondażu. Jest w nim "partia Rydzyka"!
”]

Trzecią lokatę, tak jak w poprzednim wariancie, zdobyłby Robert Biedroń, jednak wynik jego partii byłby o 1% lepszy. Wyniósłby bowiem 8%.

Ruch Prawdziwa Europa uzyskałby z kolei wynik na poziomie 2%. Pomimo tego tzw. „partia Rydzyka” stałaby się języczkiem u wagi, ponieważ jej obecność w sondażu jasno wskazuje, iż odbiera ona głosy PiS-owi i skraca dystans KO do partii rządzącej.

7 KOMENTARZE

  1. Partii tej nie tworzy ojciec Tadeusz Rydzyk. Jest on kapłanem, a żaden duchowny nie może mieszać się do polityki. Partię tą, która będzie się nazywała „Ruch Prawdziwa Europa” tworzy związany z Rodziną Radia Maryja europoseł Mirosław Piotrowski. Niemniej ta partia będzie częścią Rodziny Radia Maryja. Będzie to nowa partia, ale na pewno nie będzie wrogo nastawiona do PiS-u, a wręcz przeciwnie na pewno będzie z PiS-em współpracowała. Partia ta ma na celu przywrócenie katolickich wartości i zwalczanie ateizmu, neomarksizmu, nihilizmu i hedonizmu.

  2. Partia Rydzyka?! Przecież kapłan nie może mieć partii. Ośmieszacie sami siebie. Widać, że nie lubicie pisać prawdy, a to co Wam pasuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here