Lidl i Biedronka pomogą Powstańcom na Święta! Wszytko przez Filipa Chajzera

Filip Chajzer znany jest z pomocy Powstańcom Warszawskim. Tym razem dziennikarz postanowił zorganizować dla bohaterów świąteczne paczki. O pomoc poprosił sieci handlowe. Odzew był ogromny. Ostateczny efekt przerósł nawet jego oczekiwania.

Kilka dni temu Filip Chajzer zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym zwrócił się do sieci handlowych o pomoc w zorganizowaniu paczek dla Powstańców Warszawskich.

„18 grudnia w Muzeum odbędzie się wigilia dla Powstańców. Marzę o tym, żeby każdy z nich otrzymał wartościową i godną paczkę świąteczną. Potrzebujemy od 200 do 800 jednakowych paczek (zależy to od państwa hojności). Na samej wigilii będzie ok 150 Powstańców, resztę rozwiozą wolontariusze”– napisał prezenter w poście.

Filip Chajzer zmobilizował sieci handlowe

Filip Chajzer poinformował o efektach swojego apelu za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dziennikarz przyznaje, że odzew przerósł jego oczekiwania.

„Dziś – 10 grudnia 2018 roku wydarzył się cud. Na mój skromny facebookowy apel o stworzenie paczek dla Powstańców odpowiedziały ponad podziałami niemal WSZYSTKIE konkurujące ze sobą na co dzień sieci handlowe” – napisał Chajzer.

Dziennikarz poinformował, że do akcji włączyły się takie sieci jak Lidl Polska, Carrefour, Biedronka, Żabka oraz Auchan. Dostarczyć swoje produkty chcą też Dawtona, Dr. Oetker Polska, Morliny, Herbapol. Zapakować dary pomogą Mart’s Bags – Torby bawełniane z nadrukiem. Ponadto, do rozwiezienia paczek zgłosili się mytaxi – Aplikacja Taxi oraz kurierzy pickpack. „Ja w to nie wierzę….” – komentuje Chajzer.

„Jeden post i jeden dzień wystarczyły, żeby zrobić coś tak gigantycznego. Wielka chwała wam za to dobrzy ludzie z tych świetnych firm, że mimo zabiegania i świątecznej gorączki w polskich domach i wielkim biznesie, potrafiliście się na chwilę zatrzymać i pamiętać o naszych bohaterach, którzy walczyli też za to żebyśmy w wolnej Polsce mogli cieszyć się magią świąt” – podsumowuje Chajzer, który nie kryje emocji. 

Dziś – 10 grudnia 2018 roku wydarzył się cud ✨ na mój skromny facebookowy apel o stworzenie paczek dla Powstańców 🎁🎁🎁…

Opublikowany przez Filipa Chajzer Poniedziałek, 10 grudnia 2018

 

 

Magdalena
Kobieta, która żadnego tematu się nie boi. Angażuje się społecznie, od kilku lat uprawia dziennikarstwo na wielu polach. Napisz do autorki: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here