Patryk Jaki miażdży Trzaskowskiego. „Znów mi przykro, że miałem rację”

Patryk Jaki
Patryk Jaki

Patryk Jaki skomentował kontrowersyjną akcję, której patronuje Rafał Trzaskowski. W najbliższy weekend na warszawskie tory wyjedzie „Tramwaj Różnorodności”. W ten sposób władze stolicy chcą promować wśród pasażerów tolerancję bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną czy pochodzenie etniczne. 

Na stronie Urzędu Miasta Warszawa znajdujemy informację, że pomysł na akcję „Tramwaj Różnorodności” to efekt zgłoszeń motorniczych, którzy, na co dzień spotykają się w prowadzonych przez siebie pojazdach z problemami braku tolerancji i agresji.

15 i 16 grudnia po Warszawie będzie jeździł „Tramwaj Różnorodności”. Jest to specjalny wagon pokryty grafikami. Ma uczyć tolerancji bez względu na płeć, rasę, orientację seksualną, pochodzenie etniczne, a także wiek czy niepełnosprawność. W tych dniach w „Tramwaju Różnorodności” odbędzie się cykl debat z ambasadorami akcji. Głos zabierze m.in. z Mahmoud Khalifa, ambasador Palestyny w Polsce, Tomasz Raczek, krytyk filmowy i aktywista społeczny. Ponadto wypowie się Henryka Krzywonos.

Trzaskowski wspiera akcję „Tramwaj Różnorodności”

– Naszą akcję, w której mówimy zdecydowane NIE dla agresji skierowanej dla jakiejkolwiek inności i odmienności, stawiamy na ludzi. Podkreślamy, że warszawski transport jest dla wszystkich, każdy ma się czuć dobrze i bezpiecznie podróżując po stolicy. Będziemy o tym rozmawiać, będziemy mówić o problemach, które systemowo rozwiążemy – mówi Rafał Trzaskowski.

– Warszawiakom obiecałem stolicę dla wszystkich, miasto równych szans, wspierające najsłabszych. Słowa dotrzymam. Jak wcześniej informowałem działania związane z przeciwdziałaniem dyskryminacji są dla mnie priorytetowe – dodał prezydent Warszawy.

Patryk Jaki: Znów mi przykro, że miałem rację

Internauci szeroko komentują najnowszą akcję w mediach społecznościowych. Część internautów popiera pomysł, jednak jego przeciwnicy zarzucają Trzaskowskiemu promowanie wątpliwej ideologii. Głos w dyskusji zabrał również były kandydat PiS na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

„Nie ma obiecanych podwyżek, Skry, planów nowych linii metra, wymiany kopciuchów, za to jest…’tramwaj różnorodności. Mówiłem, że zamiast rozwoju będzie ofensywa ideologiczna. I znów mi przykro, że miałem rację” – napisał Jaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here