A jednak. Dramat widzów, „Świat według Kiepskich” się kończy

6
Świat Według Kiepskich Polsat
Świat Według Kiepskich zniknie z telewizji Polsat?

Kto przynajmniej kilka razy nie oglądał serialu „Świat według Kiepskich” w tv Polsat, niech pierwszy rzuci kamień. Najprawdopodobniej nie ma Polaka, który mógłby z całą szczerością przyznać, że nie obejrzał choć kilku odcinków. Na nieszczęście fanów produkcji, rynek jest dziś brutalny. Andrzej Grabowski, Ryszard Kotys czy Dariusz Gnatowski już wkrótce mogą szukać zatrudnienia gdzie indziej.

Polacy pokochali sitcom Polsatu już po emisji 1. odcinka w 1999 roku. Serial przyniósł gigantyczną popularność mało znanym wcześniej aktorom – tj. Andrzej Grabowski, Ryszard Kotys czy Dariusz Gnatowski. Regularnie przed telewizorami zasiadały miliony widzów, którzy mocno zżyli się z przaśnymi postaciami serialu. Jednakże trendy się zmieniają.

Niemałą traumę przeżyli w listopadzie bieżącego roku fani serialu „Świat według Kiepskich„. Popularność zyskały bowiem informacje, że Polsat rezygnuje z emisji serialu i nowy sezon nie powstanie. Szybko jednak dostaliśmy sprostowanie od producentów.

„Świat według Kiepskich” się kończy?

Co prawda ruszyły nagrania do nowego sezonu, natomiast wszystko wskazuje na to, że ostatniego. Dlaczego? Niestety, z jednego z najbardziej typowych powodów w tej branży. Po prostu format najwyraźniej się wypalił, w efekcie czego popularność „Kiepskich” drastycznie spadła. Wszystko wskazuje więc na to, że Andrzej Grabowski, Ryszard Kotys czy Dariusz Gnatowski już wkrótce mogą szukać zatrudnienia gdzie indziej.

Jak zatem prezentuje się oglądalność kultowej produkcji telewizji Polsat? Otóż „Świat według Kiepskich” zaliczył ostatnio największy dołek w historii. Druzgocące statystyki podał m.in. popularny portal mediowy – wirtualnemedia.pl

Jesienne odcinki serialu „Świat według Kiepskich” oglądało średnio 1,16 mln widzów, o 240 tys. osób mniej niż w analogicznym okresie ub.r. Polsat w paśmie emisji produkcji zajął ostatnie miejsce wśród tzw. „wielkiej czwórki” w 4+ i trzecie w 16-49. Wpływy z reklam wyniosły 12,01 mln zł.

ZOBACZ:
WikiLeaks: wyciekły maile Obamy. "Polacy chcieli nas wydymać"

Niestety tendencja pozostaje spadkowa. Nie tylko z powodów wymienionych wyżej, ale i dlatego, że telewizja ogółem traci widza. Widzowie odpływają do internetu, gdzie oglądają co chcą i kiedy chcą. Telewizje natomiast nie mają pomysłu, jak uatrakcyjnić swoją ofertę, przez co straty są gigantyczne.

Stąd pojawiają się pogłoski, że w 2019 r. zakończy się produkcja serialu „Świat według Kiepskich”. Aktorzy pobierają niemałe pensje, a ciągłe inwestowanie w projekt, który znalazł się na równi pochyłej, zdaje się mijać z celem.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

6 KOMENTARZE

  1. Wszystko przez reżysera patrica yoki który zjebał serial od 2011r wprowadzając joaśke i dodając wiele niepotrzebnych postaci jak np badure lub wprowadzając za dużo green screnów nawet format kamery telewizyjnej za czasów okila khamidowa był inny. Przejście między odcinkami w serialu był również w starszych odcinkach lepszy bardziej swojski co dodawało pozytywnego charakteru. Nic dziwnego że 95 procent społeczenstwa woli oglądać starsze odcinki na internecie niż oglądając ten odgrzewany bullshit. Moim zdaniem świat według kiepskich skończył sie już w 2007-2008r. Jeszcze powrót waldka w 2011 miał potencjał do podniesienia złotej świetności serialu z lat 99-2005 niestety nadzieja przepadła. Sam scenarzysta janusz sadza który miał ogromny wpływ na oglądalność tego serialu i że sie jeszcze ten serial utrzymał do tych lat również miał liche zdanie na temat reżysera patricka yoki który lepiej pisał scenariusze niż przejął pałeczke po okile khamidowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here