To już za 5 miesięcy. Polska na oczach całego świata

Polska na oczach świata
Polska na oczach świata

Polska nie jest już egzotycznym kierunkiem dla żadnego z turystów. Imprezy takie jak Euro 2012 czy Światowe Dni Młodzieży przekonały świat, że Polacy to gościnny naród. Ponadto nikt już nie uważa naszego kraju za zacofany.

Po Światowych Dniach Młodzieży o Polsce na świecie mówi się głównie w negatywnym kontekście. Mnóstwo politycznych konfliktów, przekłamań na tematy bieżące i historyczne. To wszystko składa się na po raz kolejny pogarszający się wizerunek naszego kraju w świecie.

Jednakże teraz znów mamy szansę to zmienić. Latem Polska będzie bowiem jednym z najczęściej odwiedzanych państw w tej części Europy. W naszym kraju po raz kolejny odbędzie się impreza, którą odwiedzą dziesiątki tysięcy osób z całego globu.

Polska na oczach świata. Już za 5 miesięcy

Przypomnijmy sobie tylko, jak pięknie w naszych miastach 6 lat temu bawili się chociażby Irlandczycy. Dla wielu z nich było szokiem, że Polska nie wygląda jak biedny kraj z lat 90., a wręcz jak rozwinięte państwa Europy zachodniej. Również nasza gościnność była dla nich nie lada zaskoczeniem. Teraz o tym wszystkim przekonają się kolejni turyści.

Nasz kraj otrzymał bowiem prawo organizacji mistrzostw świata w piłce nożne U-20. Być może impreza ta nie zyska takiego splendoru jak Mundial w Rosji, jednak bez wątpienia rozgłos będzie gigantyczny. Dlaczego? Z jednego, prostego względu.

Otóż zmagania o puchar świata w kategorii wiekowej do lat 20 do prawdziwe okno wystawowe. Zawodnicy przed 20. rokiem życia są bacznie obserwowani przez skautów i kibiców z całego świata. Szczególnie ci z krajów Ameryki Południowej, a także Hiszpanii, Francji, Anglii czy Niemiec. Jest bowiem niemal pewne, że za kilka lat zawodnicy, którzy dobrze wypadną na polskich boiskach, będą największymi gwiazdami światowego futbolu.

ZOBACZ:
WikiLeaks: wyciekły maile Obamy. "Polacy chcieli nas wydymać"

Na ostatnim Mundialu U-20, w którym wzięła udział Polska (Kanada 2007) wypłynęły takie gwiazdy jak Sergio Aguero (strzelił dwa gole Polakom), Arturo Vidal czy Gerard Pique. Teraz sami organizujemy turniej i mamy szanse pochwalić się sumiennością, gościnnością czy infrastrukturą. Niech świat zobaczy, jak świetnym krajem jest Polska!

Oficjalne logo turnieju

FIFA zaprezentowała wczoraj oficjalne logo i ramowy terminarz mistrzostw świata do lat 20, które odbędą się od 23 maja do 15 czerwca przyszłego roku w sześciu polskich miastach. Areną meczu otwarcia i finału będzie stadion Widzewa w Łodzi.

– To symbolika, która obrazuje sposób kształtowania się kariery młodego piłkarza. Podobnie jak krokus jest zwiastunem nadejścia wiosny, a więc pory roku, w trakcie której fauna i flora budzi się do życia, tak Mistrzostwa Świata FIFA U-20 są turniejem, w którym kariera młodych piłkarzy rozkwita i nabiera rozpędu. Stąd też piłka w środku otwartego kwiatu krokusa – przyznał cytowany na stronie PZPN Dariusz Guzik, koordynator ds. marketingu i promocji, a zarazem rzecznik prasowy turnieju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here