Beata Szydło straciła poparcie milionów. Po tym jednym zdaniu

0
Beata Szydło
Beata Szydło

Była premier wciąż cieszy się znacznie większym zaufaniem społecznym, niż Mateusz Morawiecki. Jednakże tym razem Beata Szydło nie ugryzła się w język i publicznie wypowiedziała słowa, których polska prawica nie zaakceptuje. Jej poparcie bez wątpienia diametralnie spadnie.

Nawet wyborcy Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywali na przełomie 2017 i 2018 r., że są przeciwni zmianie premiera. Beata Szydło, ich zdaniem, świetnie sprawdzała się na stanowisku szefowej rządu. PiS postanowiło jednak desygnować Mateusza Morawieckiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jest reakcja Polski! Inicjatorzy Euroweek w tarapatach

Beata Szydło nie powinna tego mówić

Po tej zmianie, a także kilku innych roszadach w czołowych resortach, zdania są mocno podzielone. Jedni już pogodzili się z faktem, że do końca kadencji na czele rządu Zjednoczonej Prawicy będzie stał Morawiecki. Z kolei inni wciąż mają nadzieję, że powrót Beaty Szydło nie jest wykluczony.

Sama wicepremier nie pomaga sobie takimi wypowiedziami. Powinna wzmacniać swoją pozycję, by uniknąć odejścia w polityczny niebyt. Tymczasem właśnie usłyszeliśmy słowa o PolExicie. Czyli scenariuszu, o którym marzy coraz więcej Polaków.

Beata Szydło stwierdziła, że opuszczenie UE pod żadnym pozorem nie wchodzi w grę. Jednak to nie te słowa rozwścieczyły prawicowy elektorat najbardziej. Bo była premier zasugerowała, że bycie w Europie jest równoznaczne z byciem w UE.

– Jesteśmy dumni, że jesteśmy Europejczykami. Polska była, jest i będzie w Europie i nikt i nic tego nie zmieni. Nawet ci polscy politycy, którzy ciągle kłamią, krzycząc o jakimś Polexicie. Czas, żeby wreszcie zrozumieli, że Polska jest, była i będzie w Europie – oświadczyła Beata Szydło.

Nwet czytelnicy prorządowego portalu niezalezna.pl nie kryją oburzenia. „Może by wcześniej ktoś Narodu się zapytał czy chce być w UE. Bo w Europie jeszcze jesteśmy i będziemy póki Niemcy nas nie zaleją falą imigrantów” – napisał czytelnik o nicku VeLL. W podobnym tonie wypowiadali się inni komentujący. Beata Szydło obrała bowiem narrację prounijnej opozycji. Bo jak można sugerować, że opuszczenie UE oznacza przesunięcie państwa poza kontynent. Zaznaczmy jeszcze, że mówimy o „wspólnocie”, której władze notorycznie nas szykanują i traktują gorzej niż inne państwa członkowskie.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here