SLD wywróci Sejm do góry nogami? To badanie nie pozostawia wątpliwości!

Centrum Badania Opinii Społecznej opublikowało najnowszy ranking zaufania do polityków. Na czele zestawienia wciąż znajduje się Andrzej Duda, jednak jego poparcie spadło. Jako jeden z nielicznych, wzrost zaufania odnotował Włodzimierz Czarzasty. 

Zbliżają się wybory parlamentarne w Polsce. Politycy zaczynają zabiegać o poparcie wyborców. Powody do zadowolenia ma Włodzimierz Czarzasty, który jako jeden z nielicznych odnotował wzrost poparcia.

Z rankingu opublikowanego przez CBOS wynika, że Andrzej Duda wciąż jest liderem jeśli chodzi o zaufanie polaków do polityków w Polsce. Wskazało na niego 62 proc. badanych. Prezydentowi nie ufa 26 proc. ankietowanych. W badaniu przeprowadzonym w listopadzie poparcie dla głowy państwa było wyższe o 5 pkt. proc. Z kolei poziom nieufności wynosił 23 proc.

Drugie miejsce w zestawieniu zajął Mateusz Morawiecki. Premierowi ufa 55 proc. ankietowanych. Brak zaufania dla szefa rządu wyraziło 28 proc. ankietowanych. 12 proc. osób biorących udział w badaniu jest obojętne.

Podium zamyka Paweł Kukiz z wynikiem 45 proc. Posłowi nie ufa z kolei 26 proc. respondentów.

Poza podium znalazł się Grzegorz Schetyna (24 proc. zaufania) oraz Katarzyna Lubnauer (20 proc. badanych). Liderzy opozycji stracili w porównaniu z listopadem 2 i 4 pkt. proc.

Czarzasty zyskuje, inni tracą

Jednym z niewielu polityków, który odnotował wzrost poziomu zaufania, jest Włodzimierz Czarzasty. Zaufanie do lidera SLD zadeklarowało 16 proc. badanych. Jest to wynik o 1 pkt. proc. wyższy niż w badaniu przeprowadzonym w listopadzie. To oznacza, że SLD może odnieść spory sukces w nadchodzących wyborach parlamentarnych i tym samym zmienić oblicze polskiego Sejmu. Kibicujecie im?

ZOBACZ!
Wyjątkowy gest premiera. Chodzi o Polaka, który zginął w zamachu

Sondaż przeprowadzili przedstawiciele CBOS w dniach 29 listopada–9 grudnia 2018 roku.

 

Magdalena
Kobieta, która żadnego tematu się nie boi. Angażuje się społecznie, od kilku lat uprawia dziennikarstwo na wielu polach. Napisz do autorki: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here