Polski minister nie wytrzymał. Zmiażdżył Macrona swoją wypowiedzią

ACTA przegłosowane
ACTA przegłosowane

Jacek Czaputowicz, szef polskiego MSZ, w ostrych słowach wypowiedział się na temat Francji. Określenie, które użył może wprawić we wściekłość prezydenta Francji, Emmanuela Macrona.

Jacek Czaputowicz komentował śmierć Bartosza Niedzielskiego, Polaka, który zmarł w wyniku ran odniesionych w zamachu terrorystycznym. Mężczyzna próbował obezwładnić zamachowca, który 11 grudnia chciał zacząć strzelać do ludzi. Niedzielski dostrzegł, że napastnik jest uzbrojony i rzucił się na niego. Niestety, został postrzelony w głowę i w stanie krytycznych trafił do szpitala. Tam, w niedzielny wieczór, zmarł.

Polski minister przyznał, że czymś strasznie smutnym jest, że obywatele Polski giną w zamachach terrorystycznych na terenie całej Europy.

– Polacy giną w zamachach terrorystycznych, bo wcześniej w Berlinie, Nicei i Wielkiej Brytanii. Jesteśmy państwem bezpiecznym na własnym terenie, ale zamachy terrorystyczne w Europie dotykają także naszych obywateli. Jest to smutne – powiedział Jacek Czaputowicz na antenie Polsat News.

Bartosz Niedzielski zginął po postrzeleniu przez zamachowca. Jacek Czaputowicz ostro o Francji

Jacek Czaputowicz użył bardzo ostrych słów w odniesieniu do Francji. Państwo, które prezydentem jest Emmanuel Macron, określił mianem „chorego człowieka, który ciągnie Europę w dół”.

– Francja jest tym chorym człowiekiem Europy i ciągnie Europę w dół – powiedział polski minister.

Szef resortu spraw zagranicznych dodał też, że dziś to Polska pozostaje jasnym punktem na mapie Europy. Stwierdził również, że jego zdaniem czymś dziwnym jest fakt, iż w obecnej sytuacji Francja stara się pouczać nasz kraj w wielu sprawach

ZOBACZ:
Co się dzieje? Gigantyczna podwyżka podatku dotknie wszystkich!

– Polska jest tym jasnym punktem. Jak w tym momencie się poucza, to coś jest nie w porządku. Trzeba najpierw posprzątać w swoim kraju – oświadczył.

Czaputowicz oświadczył także, iż w jego ocenie we Francji istnieje duże zagrożenie rządów prawa.

Kim był Bartosz Niedzielski?

Bartosz Niedzielski to 36-letni Polak, który zginął w wyniku postrzału w głowę. Wcześniej chciał obezwładnić zamachowca, który zabił łącznie pięć osób, a sam kilka dni później został zastrzelony przez policję.

Bartosz Niedzielski pracował w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Znał go prezydent Andrzej Duda, który po jego śmierci zamieścił specjalny wpis na Twitterze.

10 KOMENTARZE

  1. Coż za hipokryzja pisuarowskiego aparatczyka sami sprowadzaja nam ciapactwo na potęgę i tym samym taki sam syf będzie u nas za parę lat. Ludzie zmądrzejcie, wyłączcie TV PiS, zacznijcie czytać w internecie strony patriotyczne bo wstyd mi za was.

  2. Rety, ale go zmiażdżył. Makaron-Micron się nie podniesie po tych ostrych słowach naszego ministra. A tak poważnie – szkoda, że w taki sposób nie potrafi ten ministerek odnieść się do wrogiej nam Upainy czy Izraela. Żydostwo wciąż rządzi w Polsce, co widać wyraźnie patrząc na politykę i wypowiedzi prezydenta, premiera i całego PiSu. Kiedy Polacy zaczną głosować na POLAKÓW? Jak długo pozwolimy na rozwalanie naszego kraju? PiS nie jest wcale o wiele lepszy od PO. Ludzie, obudźcie się!

  3. „należy jednak pamiętać, że koniec końców był to skrajny eurolewak, pracownik PE, zwolennik LGBT, arabmiłości, tolerancji i całego tego europejskiego syfu”. Stał się więc – co wynika z info. podanych w mediach – nie tylko ofiarą pustynnego faszyzmu, głupoty polityków europejskich ale również własnych lewackich poglądów politycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here