Tragedia. Prezydent Duda ogłasza żałobę narodową

ACTA przegłosowane
ACTA przegłosowane

Okres przedświąteczny niestety po raz kolejny zapamiętamy dość tragicznie. Dziś rano dobiegły do nas wstrząsające informacje zza południowej granicy. Tragedia, którą będziemy wspominać latami. W kraju zapanuje żałoba narodowa.

Fatum w ostatnich latach wisi nad naszymi rodakami. Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia zginął Łukasz Urban. Kilka dni temu nasz rodak, który usiłował powstrzymać zamachowca w Strasburgu, również stracił życie. Dziś nasi rodacy zginęli w Czechach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nawet bezdzietni dostaną od rządu 500 plus! Jest jeden warunek

W związku ze śmiercią 12 Polaków, którzy zginęli w następstwie wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego CSM w Karwinie w czeskiej części Śląska Cieszyńskiego, niedziela w całej Polsce będzie dniem żałoby narodowej – poinformowała dziś Kancelaria Prezydenta.

Tragedia w Czechach zapisze się czarnymi zgłoskami w historii naszego kraju. Nasi rodacy, którzy ciężko pracowali, by zapewnić godny byt rodzinom, odeszli przedwcześnie. Jednakże na pewno nie zostaną zapomniani. Również przez władze naszego kraju.

Jak podały dziś rano władze kopalni, zginęło 13 górników. Premier Mateusz Morawiecki, który przyjechał do Karwiny, poinformował, że 12 z nich miało polskie obywatelstwo, jeden z nich od 20 lat mieszkał w Czechach. Trzynasty z górników, którzy zginęli, był obywatelem czeskim.

źródło: KPRP, niezalezna.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here