Kompletny szok. Ta stacja przebiła oglądalnością TVN, Polsat i TVP!

0
Polsat, TVN i TVP
Polsat, TVN i TVP

Najpopularniejsze komercyjne stacje telewizyjne w Polsce to TVN i Polsat. Siłą rzeczy w niektórych kwestiach muszą ustępować państwowej TVP. Mało kto zaryzykowałby jeszcze kilka lat temu stwierdzenie, że ktokolwiek może dorównać oglądalnością gigantom.

Kilkadziesiąt milionów Polaków to gigantyczna widownia. Stąd też zagraniczne koncerny medialne bardzo chętnie inwestują w nasz rynek. Największe portale i telewizje generują gigantyczne zyski, a do „wielkiej trójki” trudno dobić się niszowym stacjom.

Choć mogło się wydawać, że na podium nie ma już miejsca, to okazuje się, że Polsat, TVN i TVP doczekały się wreszcie poważnej konkurencji. Znawcy mediów są podzieleni – dla jednych to jednorazowy „wybryk”, dla innych sygnał, że konkurencja w świecie dużych mediów nigdy nie śpi. O co konkretnie chodzi?

Zaskakujące dane. Polsat, TVN i TVP pobite przez małego gracza

Otóż po raz pierwszy od niepamiętnych czasów niszowa stacja telewizyjna pobiła oglądalnością największych graczy. Stacja, o której istnieniu wiele milionów Polaków nawet nie ma pojęcia. TV4 zrobiło zatem coś niebywałego. Jak do tego doszło?

Co wieczór przed telewizorami zasiadają miliony Polaków. Choć do tej pory większość z nich wybierała Polsat, TVN, opcjonalnie publiczną TVP, to w ostatnich tygodniach był zgoła inaczej. Dane nie pozostawiają złudzeń.

ZOBACZ:
Ukraińcy chcą wojny? Jawna prowokacja na granicy z Polską!

Otóż piąty sezon serialu „Sprawiedliwi” w TV4 oglądało średnio 1,8 mln osób, co zaowocowało tym, że stacja pokonała w czasie emisji Polsat, TVN i TVP1. Serial pokazuje policję w pracy. A to ostatnio rzadkość – skomentował sytuację złośliwie Kuba Wojewódzki na łamach „Polityki”.

Ale przecież oglądalność dotyczy jednego serialu – ktoś powie. – Niczym to nie poskutkuje – doda ktoś inny. Jednakże sceptycy niekoniecznie będą mieli w tej sytuacji rację. Bo reklamy, które widzowie oglądają podczas emisji „sprawiedliwych” generują milionowe zyski. A te właściciele (ci sami, którzy rządzą Polsatem) przeznaczą zapewne na rozwój stacji.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here