Biedronka, Lidl, Tesco? Tutaj PRZEPŁACISZ. Wiemy, gdzie jest najtaniej!

Lidl Biedronka Tesco gdzie najtaniej
Lidl, Biedronka, Tesco. Gdzie najtaniej? / fot. OTOPRESS

Przedświąteczna gorączka zakupowa trwa. W przeddzień Wigilii Świąt Bożego Narodzenia najpopularniejsze sieci dyskontów i hipermarketów takie jak Lidl, Biedronka czy Tesco prześcigają się w przecenach. Promocje sięgają nawet 60 procent. Gdzie kupimy najtaniej? Czy E. Leclerc, Auchan, Kaufland czy Aldi mają szanse w starciu z gigantami?

Nie ulega wątpliwości, że najchętniej odwiedzaną przez Polaków siecią sklepów jest Biedronka. Jednakże w okresie świątecznym konkurencja przeprowadza tak intensywne kampanie, że konsument nad Wisłą ma nie lada ból głowy, gdzie zrobić przedświąteczne zakupy.

Potrzeby są ogromne, przeciętny Polak na świąteczne zakupy wydaje corocznie co najmniej kilkaset złotych. Dla zachodnich gigantów jest to zatem okres prawdziwych żniw. Wszyscy właściciele sieci chcą, by Polacy zostawili najwięcej pieniędzy właśnie u nich.

Biedronka, Lidl, Tesco – gdzie jest najtaniej?

Trudno się zorientować, gdzie najbardziej opłaca się robić w bieżącym okresie zakupy. Poszczególne sieci sklepów przeceniają bowiem różne produkty i różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi może sięgać nawet kilku złotych.

Jak się okazuje, najpopularniejsze sieci dyskontów wcale nie są najtańsze. Przynajmniej nie są w tym roku. Wirtualna Polska przygotowała właśnie analizę, z której wynika, że Lidl i Biedronka wcale nie mogą poszczycić się najniższymi cenami. Zatem gdzie najbardziej opłaca się zrobić zakupy na święta?

ZOBACZ:
Uważajcie! Biedronka w pośpiechu wycofuje ten produkt

Wyniki analizy są dość zaskakujące. Otóż zaoszczędzić możemy wybierając hipermarkety. Konfrontacji dokonano wybierając te same produkty w różnych sieciach sklepów w Polsce. Najtańszym sklepem jest E.Leclerc, drugie miejsce zajmuje Auchan, a podium zamyka Tesco. Biedronka i Lidl? Daleko w tyle. Od lidera są drożsi o nawet kilkanaście złotych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Uważajcie! Biedronka w pośpiechu wycofuje ten produkt

Za ten sam „pakiet” produktów najmniej zapłacimy w E.Leclerc. Kosztuje 100 zł i 42 gr. Z  kolei dwa złote więcej wydamy w Auchan. Kolejne 3 złote będziemy musieli dorzucić za te same zakupy zrobione w Tesco. Dalej plasują się Aldi, Kaufland i Mila. Natomiast daleko w tyle Biedronka, która traci do najtańszego „leklerka” aż 8 zł i 45 gr. Z kolei w sklepach Lidl wydamy aż 12 zł więcej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here