Uważajcie! Biedronka w pośpiechu wycofuje ten produkt

Biedronka oszukała Polaków?

Miliony Polaków w okresie przedświątecznym odwiedzają sklepy sieci Biedronka. Trudno się dziwić – wybór towarów i niektóre promocje naprawdę robią wrażenie. Jednakże nawet w dużych marketach trzeba uważać. Teraz Biedronce przytrafiło się coś, na czym skorzystają takie sieci jak Lidl czy Tesco.

Wczoraj pisaliśmy o tym, jak imponujące promocje przygotowała Biedronka. Dyskonty w dniach bezpośrednio poprzedzających Święta Bożego Narodzenia dosłownie prześcigają się w rozmaitych przecenach. Walka o polskiego konsumenta trwa w najlepsze.

Od kilku tygodni piszemy o tym, jak dyskontowi giganci rozpędzają się przed Świętami. Promocje sięgające nawet 60 proc. przyciągają oko każdego klienta. Jednakże nie obyło się bez niepokojących działań sieci Biedronka, którą zarządza Jeronimo Martins.

Kupując produkt w ogólnopolskim dyskoncie mamy (a przynajmniej powinniśmy mieć) pewność, że jest on bezpieczny. Za ryzykowny powinniśmy uznawać zakup gotowego dania na ulicy w Tajlandii, a nie mrożonego produktu w Biedronce. Natomiast rzeczywistość wciąż brutalnie weryfikuje nasze przekonania. O co chodzi?

Otóż sieć dyskontów Biedronka postanowiła w pośpiechu wycofać całą partię mrożonych owoców. W jednej z próbek wykryto – o zgrozo – bakterie salmonelli. Czyli poważnej choroby, której objawami są między innymi: napadowe bóle brzucha przypominające kolkę, gorączka, nudności i wymioty, ból głowy czy biegunka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: To ten naród najbardziej kocha Polaków. Nie chodzi o Węgrów!

ZOBACZ:
To nie żart! Polacy nie dowierzają, Biedronka naprawdę to robi

Bakterie Salmonella spp. wykryto w 1 próbce produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Dotyczy to mrożonki „Jagody leśne Mroźna Kraina” o wadze 300 gramów. Wycofywana jest partia o numerze: 405 8 254 4/1, 08:15. Ma datę minimalnej trwałości do września 2020.

Masz w domu ten produkt? UWAGA: Państwowa Inspekcja Sanitarna ostrzega, by nie spożywać tej partii produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here