Donald Trump kpi z Polaków? Zniósł wizy naszym sąsiadom

Donald Trump wizy
Donald Trump i wizy

Od dziesiątek lat Polacy dają wiarę kolejnym prezydentom (a właściwie kandydatom na prezydentów) USA ws. zniesienia wiz. Jesteśmy przecież jednym z zaledwie pięciu krajów Europy, których obywatele potrzebują wizy, by dostać się do Stanów Zjednoczonych. Czy Donald Trump właśnie zakpił z Polaków?

Polacy to bez wątpienia jeden z najbardziej zasłużonych dla Ameryki narodów w Europie. Nie tylko nasz rodak dał początek istnienia kraju. Przecież polscy imigranci w dużej mierze przyczynili się do ekonomicznej potęgi Stanów Zjednoczonych.

Wdzięczności raczej – co nie dziwi – nie mamy co się spodziewać. Kolejni przywódcy USA co kilka lat wodzą nas za nos i udowadniają, że nie ma kłamstwa, którego nie można by się dopuścić w wielkiej polityce. 2 lata temu Donald Trump obiecał, że w pierwszych tygodniach prezydentury doprowadzi do zniesienia nam wiz.

Donald Trump kpi z Polaków? Zniósł wizy naszym sąsiadom

Niestety, nie dotrzymał słowa. Wizy wciąż obowiązują i nie idzie ku lepszemu. Dodatkowo – celowo albo przez przypadek – zakpił z nas w biały dzień. Zniósł bowiem wizy dla naszych sąsiadów, którzy są mniejszym krajem i dużo słabiej angażują się na przykład w działania NATO. O co tutaj chodzi?

Prezydent USA Donald Trump przedłużył obywatelom Litwy możliwość przebywania na terenie kraju bez wizy. Ponadto z takiego przywileju mogą korzystać obywatele takich państw jak Łotwa, Estonia, Malta, Grecja, Węgry, Słowacja i Czechy zostaną włączone do programu bezwizowego.

O wizy muszą się starać tylko Polacy, Chorwaci, Rumuni, Bułgarzy i Turcy. Amerykańscy dyplomaci przez lata utrzymywali, że Polska, Rumunia czy Bułgaria na zniesienie wiz będą musiały jeszcze poczekać, gdyż nie spełniają głównego warunku, jakim jest mniejszy niż 10 proc. odsetek odrzuconych wniosków wizowych.

Jednakże gdy spełniliśmy ten najważniejszy warunek, Amerykanie nabrali wody w usta. Choć powinni – zgodnie z obietnicą – znieść wizy, po prostu przemilczeli temat. Dlaczego „najlepszy sojusznik” tak bardzo nie chce nas na swojej ziemi?

źródło: usa-television.com, wykop.pl

21 KOMENTARZE

  1. Dla Amerykanów Polaki czy Rumuny , to tylko tanie mięso armatnie. Wizy sa porzebne! w przeciwnyum razie w stanie wojny Polacy mogli by uciakac do stanów a na to pozwolic nie można. Wizy zostaną i nigdy nie będą zniesione!

  2. Jakoś nikogo nie stać na uświadomienie sobie,że Anglicy,Amerykanie mają serdecznie dość Polaków tak jak nikt nie lubi szarańczy.Amerykanów na pobyt długi lub stały przyjeżdża …..naście osób a może i mniej.A Polacy jak szarańcza pchają się i zostają nie przestrzegając żadnych reguł.Meksykanie,Polacy i parę innych nacji uważani są za wyjątkowo męczących.A dopraszanie się „łaski” od Amerykanów to wyjątkowe lizusostwo.Naród bez honoru włażący w d….. Amerykanom w pełni zasłużył na te ochłapy,które dostaje.

  3. Co za idioci piszą takie artykuły! Przecież to nie zależy od prezydenta USA, a to przedłużenie dla Litwy to ściema. Typowy anty Trumpowy portal… Nie czytać!

  4. Kazdy powazny kraj w polityce zagranicznej kieruje sie zasada wzajemnosci !!! Widocznie polskie polityczne jelopy tego nie rozumieja i plaszcza sie przed Ameryka wchodza w dupe Zyda liza jaja Brukseli !!! Te polityczne smiecie powinni byc natychmiast odsunieci od wladzy kazdym dostepnym sposobem !!! A w polityce zagranicznej natychmiast powinna byc wprowadzona zasada wzajemnosci ! Czyli : wizy dla USA ! Natychmiastowe wyrzucenie wrogiej Polsce ambasador Izraela !!! I nie wdawanie sie w polemike z unijnymi blaznami , ktorzy nie maja prawa mieszac sie w Nasze wewnetrzne sprawy !!! Po takich czynych poznaje sie suwerenne, powazne panstwo !!!

  5. Jeżeli Amerykanie utożsamiają rodzima Polonię w ich kraju z Polakami u nas, to wcale się nie dziwię, że nie chcą nas wpuścić.. Zaścianek, okradanie, sprzedawanie swoich rodaków, sranie do własnego gniazda w Polsce..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here