Francja płonie ze wstydu! Obrzydliwe sekrety prezydenta Macrona

Francja. Emmanuel Macron i jego sekrety
Francja. Emmanuel Macron i jego sekrety

Francja zamarła. Prezydent Francji Emmanuel Macron ma powody do niepokoju. Już kilka miesięcy temu informowano, że jego poparcie spadło o ponad połowę. Z kolei już w najbliższych dniach może wybuchnąć prawdziwy skandal. Sekrety prezydenta Republiki przyprawiają o gęsią skórkę.

Rzadko się zdarza, by głowa państwa wywołała tak ogromny skandal już w pierwszych latach urzędowania. Emmanuel Macron to postać budząca skrajne emocje. Szczególnie nienawidzony przez prawicę, równie mocno uwielbiany przez lewicowych liberałów.

Choć dla wielu szczytem niepoprawności był fakt, iż żona Macrona jest od niego aż 24 lata starsza, to już wkrótce mamy poznać jeszcze bardziej zadziwiające sekrety. Pojawiły się już natomiast głosy o tym, co ujawni Alexandre Benalla.

Emmanuel Macron i jego sekrety. Sekstaśmy wyjdą na jaw?

I – stety, niestety – nie będą to najprawdopodobniej fakty dotyczące życia stricte politycznego. Mamy bowiem poznać najbardziej pikantne szczegóły z życia prywatnego prezydenta Francji. A to wywoła skandal znacznie większy, niż ewentualne grzeszki polityczne.

Teraz zwolniony latem ochroniarz Emmanuela Macrona grozi, że przekaże opinii publicznej „sekrety” prezydenta. Przypomnijmy, że już w lipcu pojawiły się doniesienia o rzekomym romansie głowy państwa z Benallą właśnie. O co chodziło?

Według zagranicznych mediów skandal ma swoje drugie dno. Prezydent Francji miał przekazać Benalli kody nuklearne. Mało tego, panów miało wiązać wielkie uczucie. Oskarżenia postanowił zdementować sam Emmanuel Macron. – Nie, Alexandre Benalla nie miał kodów nuklearnych… Nie, Benalla nie był moim kochankiem – czytamy w Le Parisien.

Emmanuel Macron na razie nie chce komentować całej sprawy. Pałac Elizejski wydał jedynie oświadczenie, w którym poinformowano, że prezydent nie ma żadnych kontaktów z Alexandrem Benallą. Faktem jest jednak, że we Francji krążą pogłoski o sekstaśmach z udziałem prezydenta i jego byłego współpracownika. Macron ma być nimi szantażowany. Zaznaczmy jednak, że żadne oficjalne źródło tego nie potwierdza.

Afera Alexandre Benalla – o co chodzi?

Benalla przebywa obecnie w Wielkiej Brytanii. Posiada dwa paszporty dyplomatyczne. Francuskie media sugerują, że miał je wykorzystywać podczas podróży w prywatnych celach. Francuskie władze domagają się, by były wiceszef kancelarii prezydenta zwrócił dokumenty. Ten odmawia i grozi, że ujawni sekrety Emmanuela Macrona. Do tej pory nie sprecyzował jednak co ma na myśli.