Katolicy wstrząśnięci. Franciszek pokazał przerażający gest

papież franciszek
Papież Franciszek

Żaden z papieży ostatnich dekad nie wzbudzał tak skrajnych emocji jak papież Franciszek. Argentyński duchowny wywołuje kontrowersje właściwie od początku swojego pontyfikatu. Kim jest Jorge Mario Bergoglio?

Argentyńczyk, który w 2013 roku zastąpił Benedykta XVI, bez wątpienia nie jest najbardziej kochanym papieżem w historii. Przez wielu został nawet okrzyknięty fałszywym prorokiem. Często zabiera bowiem głos w sprawach, o których raczej mówić nie powinien.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: O tym miał nie wiedzieć nikt. Tusk zaproponował Morawieckiemu …

Bo tam gdzie zaczyna się ingerencja Kościoła w politykę, tam pojawiają się spory i problemy. Papież Franciszek rozwścieczył miliony Europejczyków szczególnie, gdy zaapelował o przyjmowanie imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu tak długo, jak będzie to potrzebne. Nie odnotowano jednak, by apelował o to do krajów sąsiadujących z państwami objętymi wojną.

Papież Franciszek satanistą? Watykan się tłumaczy

Jednak to nie „fałszywe proroctwa” najbardziej przeraziły wierzących na całym świecie. A gest, który papież Franciszek bez drgnięcia powieką wykonał na oczach setek milionów wiernych. Co oznaczał? Chrześcijanie podejrzewają najgorsze.

Papież Franciszek spotkał się z rodzinami w Mall of Asia Arena na Filipinach. Po spotkaniu

Papież Franciszek i szokujący gest

wraz z nim do zdjęć pozował Luis Antonio Tagle. Pozowali z gestem dłoni, w którym wyciągnięte są kciuk, palec wskazujący i mały palec, a pozostałe dwa są schowane. Widok papieża pokazującego „różki” zmroził krew w żyłach milionów osób.

Fotografia może szokować, bo przypomina znak, którym posługują się sataniści. A przecież – zgodnie z teorią spiskową o fałszywym proroku – papież Franciszek ma być przedstawicielem szatana na ziemi. Miałoby tak wynikać m.in. z jego apeli o daleko idącej „integracji” międzyrasowej. Zwłaszcza z udziałem tzw. uchodźców, którzy lawinowo przypływają na nasz kontynent. Ponadto głowa Kościoła wielokrotnie usprawiedliwia zachowania homoseksualne.

ZOBACZ:
O tym miał nie wiedzieć nikt. Tusk zaproponował Morawieckiemu ...

Gest wykonany przez Franciszka tłumaczy się tym, że kierował go do niesłyszącej rodziny. W ich języku migowym oznacza on gest miłości. Jednakże przeciwnicy papieża przekonują, że jako przedstawiciel Kościoła Katolickiego powinien darować sobie jego wykonanie.

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: redakcja@otopress.pl

5 KOMENTARZE

  1. najlepszym chrześcijaninem będzie niechybnie ateista ;/ gdyż Chrześcijaństwo jest jak droga która ma dwa końce na początku drogi wiara a na końcu Dom Ojca Jezusa a Bóg JEST ateistą gdyby tak nie było taki absolut byłby absurdalny a w Domu Bożym panowało by religijne piekło podgrzewane ogniem wiary od której podawców Boży Syn przynosi

  2. To zdjęcie wpływa co jakiś czas, a jest to tylko znak miłości w języku migowym, pokazany na jakiejś imprezie dla niesłyszących kilka lat temu.
    Kolejny fake news

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here