Wstrząsające wyznanie. Chcieli zabić matkę premiera

Mateusz Morawiecki matka

Premier Mateusz Morawiecki może być kochany lub nienawidzony w zależności od środowiska. Jednakże najprawdopodobniej każdy poczuje współczucie po wysłuchaniu wyznania obecnego szefa rządu.

Od blisko roku Mateusz Morawiecki sprawuje funkcję Prezesa Rady Ministrów. Zastąpił na tym stanowisku Beatę Szydło, co nie spodobało się wielu wyborcom partii rządzącej. Z czasem jednak zyskał większą sympatię i może cieszyć się wysokim zaufaniem.

Były minister finansów w większości wywiadów zabiera głos raczej na tematy polityczno-gospodarcze. Stroni od mówienia o sprawach prywatnych, a już tym bardziej rodzinnych. Ta sprawa miała jednak inne dno. Bo dotyczyła matki premiera, która mogła zginąć!

Jak to się stało, że pani Morawiecka otarła się o śmierć? O tym w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej” opowiada sam szef rządu. Jak się okazuje, potężne niebezpieczeństwo, w którym znalazła się rodzina Morawieckich, było spowodowane działalnością Kornela Morawieckiego.

Sprawę opisał również dziennik „Fakt”, którego dziennikarze dorzucili do materiału wiele ciekawych wątków. Z relacji Mateusza Morawieckiego dowiadujemy się m.in., w jaki sposób próbowano uśmiercić jego matkę. Ta historia dosłownie mrozi krew w żyłach.

ZOBACZ:
O tym miał nie wiedzieć nikt. Tusk zaproponował Morawieckiemu ...

Rodzina obecnego premiera płaciła bardzo wysoką cenę za zaangażowanie w opozycję założyciela Solidarności Walczącej – Kornela Morawieckiego. Jak ujawnił właśnie premier, żona Kornela Morawieckiego, mogła stracić życie w wypadku samochodowym. Kto próbował ją zabić? Najprawdopodobniej służby specjalne.

Jadwiga Morawiecka miała zginąć wskutek niecnych zabiegów Służby Bezpieczeństwa. – Mama prawie zginęła, kiedy odkręcono jej śruby w kołach od malucha. Tak działali esbecy – wyjawił w „DGP” Morawiecki. – Takich zdarzeń, przemocy fizycznej, psychicznej, szantażowania, doświadczyłem rzeczywiście wielu – dodał.

Stąd zapewne dzisiejsza niechęć premiera Morawieckiego do ludzi związanych niegdyś z PRL. Niedawno wyjawił także, że odrzucił propozycję Donalda Tuska, który chciał, by Morawiecki junior został ministrem finansów w jego rządzie. W PO i partiach pokrewnych działa przecież mnóstwo byłych współpracowników SB, a nawet ważniejszych działaczy partyjnych.

1 KOMENTARZ

  1. otopress.pl czy oko.press.pl?
    A może otopress.pl=oko.press.pl i papcio Soros?
    Panie Palion – Polacy nie potrzebują koktajlu GW bis&tvn i pudelka na obcasach w metrze, w które Pan zamienia otopress.pl!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here