Juncker grozi Polakom wojną? „Nie macie wyboru”

10
Jean Claude Juncker i Mateusz Morawiecki
Jean Claude Juncker i Mateusz Morawiecki

Nie widać końca sporów na linii Polska – Unia Europejska. Politycy, którzy raz a dobrze uwzięli się na Polaków nie dają za wygraną. Tym razem głos zabrał szef Komisji Europejskiej Jean Claude Juncker.

Polscy politycy byli w Brukseli pobłażliwie klepani po plecach, ale tylko do momentu, gdy byli w stu procentach posłuszni. Gdy postanowili raz jeden wyłamać się ze schematów i powiedzieć unijnym dygnitarzom „nie”, zaczęło się piekło.

Wszystko zapoczątkował kryzys migracyjny, później była afera z Trybunałem Konstytucyjnym czy nowelizacją ustawy o IPN. Jednakże teraz eurokraci posuwają się o krok za daleko. Okazuje się, że nie ma przyzwolenia nawet na sugerowanie, iż Unia Europejska nie jest idealna. O co chodzi?

Otóż przewodniczący KE Jean Claude Juncker postanowił pogrozić palcem wszystkim krajom, w których ktokolwiek ośmiela się krytykować Brukselę. Okazuje się, że polityk z Luksemburga przewiduje… wojnę. Która miałaby wybuchnąć, gdy tylko kolejny kraj postanowi zrzucić unijne kajdany.

– Wystarczy iść na cmentarz wojenny, by zdać sobie sprawę z tego, jaka jest alternatywa dla jedności europejskiej – powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w wywiadzie dla włoskiego dziennika „La Repubblica”. Niemal jednoznacznie zasugerował w ten sposób, co się stanie, gdy upadnie UE.

W opublikowanej wczoraj rozmowie Juncker wyraził przekonanie, że „nie ma powodu, by rozpaczać nad Europą”. – By wątpić – tak. Ale jestem pewien, że UE ma przyszłość – stwierdził szef KE. Polityk uważa, że z winy niektórych „ludzie w UE oddalają się”.

Miał prawdopodobnie na myśli narody i polityków (głównie z Polski), którzy nie chcą bezrefleksyjnie wykonywać poleceń przychodzących z Brukseli. Nie wpisujemy się w ich wizję „demokracji”, gdzie o wszystkim decyduje rząd centralny stacjonujący w stolicy Belgii. Stąd zapewne sięganie po najstraszniejsze wizje o konflikcie zbrojnym i milionach ofiar.

10 KOMENTARZE

 1. idioci polityczni powinni wziąć pod uwagę ucieczki z tej patologicznej UNIA EUROPEJSKA ,liczy się tylko dobro Polski i obywatel ,politycy to tylko nasze marionetki zwykły posłańca każdego obywatela

  0
 2. Kraje -agresorzy już prowadzą wojny i okupacje, nie oglądając się na Junckera, bez niego wiadomo, że na Polskę jak mieli, tak maja chrapkę, a Ue ma nas nie obroni, dawno dali tego dowód.

  1+
 3. Czy ktoś temu zagubionemu człowiekowi pomoże wydostać się ze szponów straszliwego nałogu alkoholowego? A tak poważnie : życzę temu antypolskiemu, lewackiemu kretynowi, aby się w końcu zapił na śmierć!!!

  2+
 4. Avatar Kaczka Ale takim pijakiem da się manipulować tak jak w PRLu nie było nic w sklepach oprócz wódki pijanym Narodem łatwiej STEROWAĆ tak jak

  Kaczka Ale takim pijakiem da się manipulować tak jak w PRLu nie było nic w sklepach oprócz wódki pijanym Narodem łatwiej STEROWAĆ tak jak Jean Claude Juncker

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here