Korwin-Mikke nie wytrzymał. Upokorzył dziennikarzy TVP

Fot. Wikimedia/Artur Andrzej

Sejm uchwalił w piątek ustawę, która ma zapobiec podwyżkom cen prądu w 2019 roku. W związku z tym w TVP Info pojawiło się „pasek” chwalący PiS i dyskredytujący opozycję. Propagandowy przekaz Telewizji Publicznej skomentował Janusz Korwin-Mikke, który stwierdził, że TVP osiągnęła szczyt bezczelności.

Sejm uchwalił w piątek ustawę obniżającą akcyzę na energię elektryczną i zmieniającą stawki opłaty przejściowej. Ma to zapobiec podwyżkom cen prądu w 2019 r. W głosowaniu wzięło udział 409 posłów. Za uchwaleniem przygotowanej przez rząd nowelizacji ustawy głosowało 389 posłów, 3 było przeciw, a 17 wstrzymało się od głosu. Wcześniej Sejm odrzucił wszystkie zgłoszone przez opozycję w drugim czytaniu poprawki. Całe zamieszanie z podwyżkami cen prądu wywołało wiele emocji. Głos zabrał m.in. Janusz Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke: Rekord Bezczelności

Relacjonująca głosowanie w Sejmie TVP Info wykorzystała okazję, żeby uderzyć w opozycję. Na pasku pojawił się napis: „PiS blokuje wzrost cen prądu spowodowany decyzjami rządów PO-PS”L.

Do narracji TVP odniósł się Janusz Korwin-Mikke.

„TVP wzniosła się na szczyt. Tego rekordu bezczelności nikt chyba nie pobije – przynajmniej w tym roku… P.Jerzy Urban, uważany za PRL za „polskiego Goebbelsa”, to był jednak, w porównaniu z tymi ludźmi, wzór uczciwości i rzetelności” – napisał polityk na Twitterze.

Do wpisu dołączył zdjęcie paska z TVP Info. Korwin-Mikke nie był odosobniony w swojej opinii. Pasek spotkał się z ogromną dezaprobatą wśród wielu dziennikarzy, polityków czy zwykłych internautów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here