Korwin-Mikke nie wytrzymał. Upokorzył dziennikarzy TVP

Janusz Korwin-Mikke
Fot. Wikimedia/Artur Andrzej

Sejm uchwalił w piątek ustawę, która ma zapobiec podwyżkom cen prądu w 2019 roku. W związku z tym w TVP Info pojawiło się „pasek” chwalący PiS i dyskredytujący opozycję. Propagandowy przekaz Telewizji Publicznej skomentował Janusz Korwin-Mikke, który stwierdził, że TVP osiągnęła szczyt bezczelności.

Sejm uchwalił w piątek ustawę obniżającą akcyzę na energię elektryczną i zmieniającą stawki opłaty przejściowej. Ma to zapobiec podwyżkom cen prądu w 2019 r. W głosowaniu wzięło udział 409 posłów. Za uchwaleniem przygotowanej przez rząd nowelizacji ustawy głosowało 389 posłów, 3 było przeciw, a 17 wstrzymało się od głosu. Wcześniej Sejm odrzucił wszystkie zgłoszone przez opozycję w drugim czytaniu poprawki. Całe zamieszanie z podwyżkami cen prądu wywołało wiele emocji. Głos zabrał m.in. Janusz Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke: Rekord Bezczelności

Relacjonująca głosowanie w Sejmie TVP Info wykorzystała okazję, żeby uderzyć w opozycję. Na pasku pojawił się napis: „PiS blokuje wzrost cen prądu spowodowany decyzjami rządów PO-PS”L.

Do narracji TVP odniósł się Janusz Korwin-Mikke.

„TVP wzniosła się na szczyt. Tego rekordu bezczelności nikt chyba nie pobije – przynajmniej w tym roku… P.Jerzy Urban, uważany za PRL za „polskiego Goebbelsa”, to był jednak, w porównaniu z tymi ludźmi, wzór uczciwości i rzetelności” – napisał polityk na Twitterze.

Do wpisu dołączył zdjęcie paska z TVP Info. Korwin-Mikke nie był odosobniony w swojej opinii. Pasek spotkał się z ogromną dezaprobatą wśród wielu dziennikarzy, polityków czy zwykłych internautów.

Magdalena
Kobieta, która żadnego tematu się nie boi. Angażuje się społecznie, od kilku lat uprawia dziennikarstwo na wielu polach. Napisz do autorki: magdalena.derucka@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x