Merkel zadzwoniła do Putina. Zdębiała, gdy usłyszała te słowa

9
Angela Merkel i Władimir Putin
Angela Merkel i Władimir Putin

Angela Merkel nie ma ostatnio dobrej passy. Zaufanie społeczne do szefowej niemieckiego rządu drastycznie spada, a pozycja Niemiec na arenie międzynarodowej pogarsza się. Tym razem na ziemię niemiecką kanclerz sprowadził Władimir Putin.

Znów zaiskrzyło pomiędzy Berlinem a Moskwą. Kanclerz usiłowała wpłynąć na Putina, co najwyraźniej mocno ubodło jego ambicje. Prezydent Rosji nie owijał w bawełnę, zatem kanclerz Merkel usłyszała w słuchawce kompletnie coś innego, niż oczekiwała.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Duda po raz pierwszy o starcie Tuska w wyborach prezydenckich

Ponadto musiało do niej dotrzeć, że nawet robiąc z Kremlem miliardowe interesy, nie będzie w stanie poskromić imperialnego zapału Putina. Ta rozmowa bez wątpienia na długo zapadnie w pamięci niemieckiej przywódczyni. O czym rozmawiali?

Rąbka tajemnicy uchyla administracja prezydenta Rosji. Władimir Putin przeprowadził rozmowę telefoniczną z panią kanclerz. Nie przekazał jej jednak dobrych informacji. Bo Angela Merkel usiłowała przekonać go do konkretnych ruchów ws. konfliktu z Ukrainą.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadzili rozmowę telefoniczną. Politycy omówili sytuację w Syrii i konflikt na wschodzie Ukrainy. Merkel zaapelowała, by Rosja wypuściła 24 ukraińskich marynarzy zatrzymanych końcem listopada na Morzu Azowskim. Jednak Putin był nieugięty.

Powiedział jej wprost, że Rosja postąpi zgodnie ze swoimi procedurami, a nie wytycznymi Berlina czy Brukseli. Choć na Zachodzie budzi to oburzenie, to zwolennicy Putina bardzo chwalą taką postawę głowy państwa. Ma ona świadczyć o suwerenności kraju i silnej pozycji wyjściowej w dyplomacji.

Chodzi o to, że toczy się obecnie postępowanie przeciwko marynarzom. Wszystko, co się im przydarzyło, jest zgodne z rosyjskim ustawodawstwem. Faktycznie, ten temat poruszyła pani Merkel podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej. Prezydent Putin udzielił wyjaśnień — powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

9 KOMENTARZE

  • Ty potrafisz jeszcze myśleć czy masz zupełnie wybrany mózg? A może marzy Ci się by Putin zaatakował Polskę i śnisz o wielokrotnych gwałtach w wykonaniu tych zwyrodnialców .
   Naprawdę jesteś tak bezsenność głupia czy może jesteś proputinowskim trollem?

   1+
  • Brawo panie Putin tak trzymać – brawo Alina -a xxx ma chyba wyprany mózg i raczej jest z tych jak tusek co to płaszczą się i skomlają przed makrela

   2+
 1. Państwa unijne nauczyły i przyzwyczaiły Niemców do narzucania i dyktowania, a nie do partnerskich rozmów, TAK NIE POWINNO BYĆ, BY NIEMCY ZAMIAST PARTNEREM, BYŁY WIECZNYM DYKTATOREM, EFEKT Z PUTINEM.

  1+
 2. Zwracam uwagę już któryś raz z kolei. Nie „ponadto” tylko „ ponad to”. Zanim zacznie się pisać artykuły w publicznych mediach należy douczyć się polskiego.

  0
 3. Putin nikogo nie słucha. Nawet jak udaje że słucha a Merkel myślała że to tak jak w Unii .Nogą tupnie i postawi na swoim. A Putin kasę od niej chętnie weżmie a swoje zrobi. Słabo to o niej świadczy jako o polityku.Po tylu latach u władzy powinna o tym coś wiedzieć.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here