Merkel zadzwoniła do Putina. Zdębiała, gdy usłyszała te słowa

Angela Merkel i Władimir Putin
Angela Merkel i Władimir Putin

Angela Merkel nie ma ostatnio dobrej passy. Zaufanie społeczne do szefowej niemieckiego rządu drastycznie spada, a pozycja Niemiec na arenie międzynarodowej pogarsza się. Tym razem na ziemię niemiecką kanclerz sprowadził Władimir Putin.

Znów zaiskrzyło pomiędzy Berlinem a Moskwą. Kanclerz usiłowała wpłynąć na Putina, co najwyraźniej mocno ubodło jego ambicje. Prezydent Rosji nie owijał w bawełnę, zatem kanclerz Merkel usłyszała w słuchawce kompletnie coś innego, niż oczekiwała.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Duda po raz pierwszy o starcie Tuska w wyborach prezydenckich

Ponadto musiało do niej dotrzeć, że nawet robiąc z Kremlem miliardowe interesy, nie będzie w stanie poskromić imperialnego zapału Putina. Ta rozmowa bez wątpienia na długo zapadnie w pamięci niemieckiej przywódczyni. O czym rozmawiali?

Rąbka tajemnicy uchyla administracja prezydenta Rosji. Władimir Putin przeprowadził rozmowę telefoniczną z panią kanclerz. Nie przekazał jej jednak dobrych informacji. Bo Angela Merkel usiłowała przekonać go do konkretnych ruchów ws. konfliktu z Ukrainą.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Rosji Władimir Putin przeprowadzili rozmowę telefoniczną. Politycy omówili sytuację w Syrii i konflikt na wschodzie Ukrainy. Merkel zaapelowała, by Rosja wypuściła 24 ukraińskich marynarzy zatrzymanych końcem listopada na Morzu Azowskim. Jednak Putin był nieugięty.

ZOBACZ:
Wojewódzki spali się ze wstydu. Kolega wyjawił jego wstydliwy sekret
ZOBACZ:
Duda po raz pierwszy o starcie Tuska w wyborach prezydenckich

Powiedział jej wprost, że Rosja postąpi zgodnie ze swoimi procedurami, a nie wytycznymi Berlina czy Brukseli. Choć na Zachodzie budzi to oburzenie, to zwolennicy Putina bardzo chwalą taką postawę głowy państwa. Ma ona świadczyć o suwerenności kraju i silnej pozycji wyjściowej w dyplomacji.

Chodzi o to, że toczy się obecnie postępowanie przeciwko marynarzom. Wszystko, co się im przydarzyło, jest zgodne z rosyjskim ustawodawstwem. Faktycznie, ten temat poruszyła pani Merkel podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej. Prezydent Putin udzielił wyjaśnień — powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

9 KOMENTARZE

    • Ty potrafisz jeszcze myśleć czy masz zupełnie wybrany mózg? A może marzy Ci się by Putin zaatakował Polskę i śnisz o wielokrotnych gwałtach w wykonaniu tych zwyrodnialców .
      Naprawdę jesteś tak bezsenność głupia czy może jesteś proputinowskim trollem?

    • Brawo panie Putin tak trzymać – brawo Alina -a xxx ma chyba wyprany mózg i raczej jest z tych jak tusek co to płaszczą się i skomlają przed makrela

  1. Państwa unijne nauczyły i przyzwyczaiły Niemców do narzucania i dyktowania, a nie do partnerskich rozmów, TAK NIE POWINNO BYĆ, BY NIEMCY ZAMIAST PARTNEREM, BYŁY WIECZNYM DYKTATOREM, EFEKT Z PUTINEM.

  2. Zwracam uwagę już któryś raz z kolei. Nie „ponadto” tylko „ ponad to”. Zanim zacznie się pisać artykuły w publicznych mediach należy douczyć się polskiego.

  3. Putin nikogo nie słucha. Nawet jak udaje że słucha a Merkel myślała że to tak jak w Unii .Nogą tupnie i postawi na swoim. A Putin kasę od niej chętnie weżmie a swoje zrobi. Słabo to o niej świadczy jako o polityku.Po tylu latach u władzy powinna o tym coś wiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here