Klamka zapadła. Ta decyzja sprawi, że Polacy znienawidzą UE

Vera Jourova
Vera Jourova

Przerażająca jest skala niechęci unijnych dygnitarzy do Polski i Polaków. Ale jeszcze bardziej przeraża fakt, że miliony Polaków wciąż dziękują im za „troskę” o nasz kraj. Takim osobnikom chyba nie da się wytłumaczyć, że wspierają nowy reżim. Na jego twarz kreuje się Vera Jourova, unijna komisarz ds. sprawiedliwości.

To, co robi właśnie Unia Europejska ze sprawiedliwością ma niewiele wspólnego. Tak jak sposób przyjmowania ustaw w sposób „demokratyczny” ma niewiele wspólnego z demokracją. Zwrócił na to uwagę m.in. europoseł Dobromir Sośnierz, który udowodnił, że w Parlamencie Europejskim nikt nawet nie liczy głosów.

Usłyszeliśmy wówczas standardowe stwierdzenie stwierdzenie o „przestrzeganiu wszystkich procedur”. Ponadto właśnie przeprowadzany jest kolejny frontalny atak na Polskę. W tle rzecz jasna „praworządność”, która jest pretekstem do sukcesywnego niszczenia nas.

Bruksela znów sięga po szantaż. Zatęsknili za machaniem Polakom banknotami przed nosem. Funkcję polakożercy częściowo przejęła od Timmermansa Czeszka Vera Jourova. Właśnie nas ostrzegła przed ewentualnym brakiem posłuszności wobec UE.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Merkel zadzwoniła do Putina. Zdębiała, gdy usłyszała te słowa

ZOBACZ:
Merkel zadzwoniła do Putina. Zdębiała, gdy usłyszała te słowa
ZOBACZ:
Duda po raz pierwszy o starcie Tuska w wyborach prezydenckich

– Zasada polegająca na uzależnieniu dostępu do unijnych funduszy z przyszłego unijnego budżetu od przestrzegania praworządności powinna zostać zachowana, bo tego oczekują od Unii europejscy podatnicy – mówi Jourova. To ewidentne grożenie palcem Polakom, bo przecież większość urzędników UE właśnie polskiemu rządowi zarzuca łamanie praworządności.

Ponadto grozi, że przez działania PiS Polska otrzyma mniej pieniędzy z UE. Jak mówi Vera Jourova, zasada uzależnienia wypłat od praworządności to „bardzo dobry pomysł”.

– To pomysł który odzwierciedla obawy europejskich podatników, zwłaszcza z krajów, które wpłacają więcej do unijnej kasy niż z niej otrzymują. Oni chcą większych zabezpieczeń, więcej środków gwarantujących, że te pieniądze nie zostaną rozkradzione, nie zostaną wykorzystane w celach korupcyjnych, w czyichś politycznych czy gospodarczych interesach czyli z naruszeniem obowiązujących zasad. Więc to jest nasza reakcja na obawy europejskich podatników – mówi Czeszka w rozmowie z Polsat News.

2 KOMENTARZE

  1. Jurkowa czy ty kiedyś była w Polsce i w Polskim sądzie twoja wiedza jest na podstawie zapisów KONFIDENTÓW I KAPUSIÓW z PO Nowoczesnej trzeba sprawdzić a później się wypowiadać kto w Polsce wydaje wyroki w 60% to złodzieje pijaki łamiący prawo przykład Łódz 50 zł Szczecin części Wrocław kieubasa Tarnów potrącenie przez prokuratora śmiertelne na pasach śląsk dwie dziewczyny zabite na pasach wyrok 1 1/2 w zawieszeniu Bujaków po pijanemu zbił 12 late kierowca sprawę umorzył prokurator , a 18 lat wiezienia dla Komendy to pikuś w/g pajaców z UE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here