Biedronka zamienia się w restaurację!

Biedronka Jeronimo Martins

Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins zapowiedział, że sieć sklepów Biedronka przejdzie sporą zmianę. Markety będą ewoluować w kierunku restauracji z jedzeniem na wynos.

Pedro Soares Dos Santos powiedział w rozmowie z „Business Insider Polska” , że sklepy Biedronki będą oferować coraz więcej produktów świeżych i dań gotowych. Mają stać się swego rodzaju „restauracją z jedzeniem na wynos”. Podkreślił, że obecnie 40 proc. sprzedaży Biedronki to produkty świeże, a firma chce podnieść ten wskaźnik do 70 procent.

Prezes Grupy Jeronimo Martins podkreślił , że fundamentem strategii sieci Biedronka jest zaspokajanie podstawowych potrzeb polskiego konsumenta, m.in. w obszarze produktów świeżych. Wskazał, że sieć systematycznie zwiększa w Polsce sprzedaż ryb, których Polacy jedzą coraz więcej. Dodał, że Polacy bardzo lubią również egzotyczne owoce. W ciągu ostatniej dekady firma zwiększyła ich sprzedaż ponad 6-krotnie.

Biedronka otworzyła pięć całkiem odmienionych sklepów

Biedronka zdecydowała o otworzeniu pięciu odmienionych sklepów. Nowy format przyniesie ze sobą między innymi oddzielne stoiska. Nie wiadomo jeszcze czy będzie to jedynie eksperyment, czy sklepy wskażą drogę dla kolejnych.

Pięć nowych sklepów Biedronki zawiera przede wszystkim oddzielne stoiska z mięsem, wędlinami, serami i wyrobami garmażeryjnymi. Otwarcie sklepów nastąpiło 28 września w Kaliszu, Poznaniu, Tychach oraz dwa sklepy we Wrocławiu.

Paweł Stolecki z Jeronimo Martins Polska poinformował, że placówki te to pięć sklepów przejętych od sieci Piotr i Paweł.

„Nowe placówki, o których mowa, to pięć przejętych przez sieć Biedronka lokalizacji od poprzedniego najemcy, sieci Piotr i Paweł. Sklepy zostały przez nas przygotowane do otwarcia w nowym formacie zaledwie w ciągu kilku dni. Placówki wyróżniają się spośród naszych dotychczasowych sklepów. Jako jedne z nielicznych, posiadają oddzielne stoiska z mięsem i wędlinami, serami oraz wyrobami garmażeryjnymi, które są nowością w ofercie Biedronki” – powiedział.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here