Znany aktor nie wytrzymał. Jan Englert powiedział, co myśli o Polakach

Aktor Jan Englert
Aktor Jan Englert

Jest jednym z najbardziej znanych aktorów w Polsce. Widzowie pokochali go ze dziesiątki ról filmowych i serialowych. Występuje również w teatrze. Jan Englert, bo o nim mowa, postanowił jednak przetestować cierpliwość rodaków. Aktor przesadził?

Któż w Polsce nie zna Jana Englerta. To człowiek tak charakterystyczny i utalentowany, że nie sposób wymazać z pamięci role, w które się wcielał. Zapewne największa część z Państwa kojarzy go z roli Lipskiego w filmie „Kiler” i „Kilerów 2-óch”.

Jednakże filmografia Englerta jest dużo bardziej obszerna i iście imponująca. Znany aktor współtworzył takie dzieła polskiej kinematografii jak „Ekstradycja”, „Matki, żony i kochanki” czy „Popiełuszko. Wolność jest w nas” czy legendarny już „Katyń”.

Jan Englert przesadził? Aktor powiedział, co myśli o Polakach

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jerzy Owsiak w tarapatach. “Sprawa jest poważna”. Co będzie z WOŚP?

Teraz jednak ryzykuje. I to bardzo. Bo nadzwyczaj szczerze wypowiedział się na temat Polaków. Jan Englert zdradził, co sądzi o rodakach, czym rozwścieczył miliony. Choć wielu zapewnia, że aktor mógł zostać źle zrozumiany, to emocje po jego słowach wciąż nie opadły.

– W spektaklu ‚Spiskowcy’ inteligent brytyjski mówi, że nie może zrozumieć naszego narodu i dodaje, że być może dlatego, że my nienawidzimy życia. Być może to jest to. Z tą naszą prasłowiańską kiłą w gruncie rzeczy nienawidzimy życia” – mówi Jan Englert.

Następnie znany aktor oznajmił, że uważa Polaków za wyjątkowo złośliwy naród. – Dlaczego Polak to jest facet, który jeśli mu śmierdzi gów*o na podwórku, to przerzuca je za płot do sąsiada? Dalej śmierdzi, ale nie u niego. Dlaczego tak jest? Z czego to się bierze?” – zastanawia się głośno.

Englert ma podejrzenie, że może to mieć związek z dominującą w naszym kraju religią. Za jednym zamachem rozwścieczył zatem i prawicę i osoby mocno wierzące. – Na każdy grzech jest alibi umożliwiające rozgrzeszenie. I w życiu politycznym, publicznym i prywatnym. W dyskusjach politycznych jednym z najgłupszych argumentów, jakiego inteligent może użyć, jest ‚a wy robiliście to samo’. To jest ćwierćinteligentne. Ale jest powszechnie używane – skwitował Jan Englert.

29 KOMENTARZE

 1. głupość niejedno imię ma. Teraz aktora Jana imię przybrała. Czy to dziwota może jest? Dołączył gościu do kumpla po fachu, że tu przytoczę cytat znany – KOŃCZ WASĆ! WSTYDU OSZCZĘDŹ. Był jeden g….pi baran aktor. Tera som dwa barany

 2. Panie Janie, chylę czoła. Prawda jest okrutna ale nie da się tego ukryć. Jeszcze dodam jedno przykazanie które w Polsce jest praktykowane „Kochaj bliźniego swego aż spadnie koszula z niego „. Uwolnili mnie i moją rodzinę „czerwoni”ponad 30 łat temu wysyłając na banicje moja rodzine. O tym nikt już nie mowi ale nikt z nas też nie chce tam wracać ” Żyje z dala od tego „gów. a i podwórka sąsiada „. U nas nie ma nawet płotów. Pozdrawiam.

  • Czyli, Emigrancie, mieszkasz zapewne w Belgii, Holandii lub Norwegii. Cóż, nie zazdroszczę, zwłaszcza dwóch pierwszych krajów. Jeśli chodzi o Norwegię, też już się zmienia – Anne Elisabeth Hagen. No, chyba że mieszkasz w USA.

 3. dobry aktor,piekarz ,mechanik,geolog i stematolog czy wielu innych mistrzów to takie maleńkie cząsteczki tworzące wraz z innymi Naród.Zapytajmy Pana Piotra Żyłę .uważam że jest równie godny by w temacie zabrać głos.

  • dokładnie i tak jest w przypadku pana jana, pieszczoch prl, straszny babiarz, brak morale tego aktora i tylko aktora nic nie daje mu prawa to znieważania innych ludzi, a zwłaszcza jego skłonność do wyuzdania to tylko zwykły kuglarz żaden autorytet moralny.

 4. Zastanawiam się, czy ze wszystkich komentujących artykuł, tylko ja zauważyłem zdanie „W spektaklu ‘Spiskowcy’ inteligent brytyjski mówi…”

 5. P. Englert ma racje. Tak wychowal nasz narod kosciol katolicki,. Plujemy na siebie, donosimy, szkalujemy. Potem do kosciola i rozgrzeszenie dostajemy. A gdzie przebaczenie i zadoscuczynienie? Zajrzyjcie do Ewangelii!!!!

  • To nie kościół tak wychował, to komuna trwająca 50 lat zdeprawowała. Dlatego obecnie trzeba ze świecą szukać ludzi, na których tamte lata nie zostawiły jakiejś plamy, choćby wypaczonego sposobu myślenia. To nasza nieszczęsna historia związana z geograficznym położeniem Polski ukształtowała Polaków na naród walczący. Stale trzeba było walczyć o niepodległość. I o przeżycie. Proszę popatrzcie na pełny obraz i starajcie się zrozumieć to co się stało. I każdy uczciwy człowiek niech dołoży cegiełkę swego dobra do zmiany narodu we właściwym kierunku. I pan Englert też. Aktor powinien zrozumieć duszę narodu.

   • Pani Reniu! Ci co mnie znają wiedzą,że za nią nie przepadam.Dawałem temu wyraz,kiedy ta komuna była. Obecnie nie zgadzam się z wylewaniem pomyj na trupa bo brzydko pachnie.Gwoli prawdy,wtedy może dla tego,że nikt nie był bogaty,stosunki między ludźmi były o niebo lepsze niż obecnie.A kościół za komuny miał coś do powiedzenia i nawet władza a nie tylko zwykli ludzie się z nim liczyli.Kościół był autorytetem ponad ustrojowym.Daleko dzisiejszemu kościołowi do autorytetu i wpływu na ludzi kościoła czasów komuny a ludzie byli sobie życzliwi.Za komuny szedłem przez gruzy Wrocławia na dworzec główny z ul.Lwowskiej.z gruzów wyszli chłopcy i poprosili o papierosa.Poczęstowałem,podziękowali i ani mi do głowy nie przyszło,że mi coś grozi.Dopiero obecnie uzmysłowiłem sobie,że to mogło być groźne.Wtedy chodziłem po
    tych gruzach późną nocą bez obawy.Taka jest prawda.A to,że UB?UB to byli oni!.

 6. Panie Janie pan też jest takim samym Polakiem jak inni. Swoją córeczkę też pan wepchał do filmu swoimi znanymi ścieżkami. Jak coś panu nie pasuje to proszę do Macrona tam teraz jest kultura.

 7. Rację ma Pan Englert. Polacy to wyjątkowo jadowici , złośliwi ludzie. Oto np modlitwa typowego Polaka:
  Gdy wieczorne zgasną zorze,
  zanim głowę do snu złożę,
  modlitwę moją zanoszę,
  Bogu Ojcu i Synowi.
  Dopierdolcie sąsiadowi!
  Dla siebie o nic nie wnoszę,
  tylko mu dosrajcie, proszę!
  Kto ja jestem?
  Polak mały! Mały, zawistny i podły!
  Jaki znak mój? Krwawe gały!
  Oto wznoszę swoje modły
  do Boga, Maryi i Syna!
  Zniszczcie tego skurwysyna!
  Mojego rodaka, sąsiada,
  tego wroga, tego gada!
  Żeby mu okradli garaż,
  żeby go zdradzała stara,
  żeby mu spalili sklep,
  żeby dostał cegłą w łeb,
  żeby mu się córka z czarnym
  i w ogóle, żeby miał marnie!
  Żeby miał AIDS-a i raka,
  oto modlitwa Polaka!
  Smutne ale prawdziwe…
  Pracując np za granicą u Polaka nie zarobisz…

 8. już dawno pisałem , że jesteśmy najbardziej posranym narodem w Europie . Byle kto może nas tak skłócić, że nienawidzimy się nawzajem jak nikt inny , a tak skłóconym narodem łatwo się manipuluje zgodnie z powiedzeniem ” niech się żrą między sobą ,a my róbmy swoje”. Czy kiedykolwiek Polacy to zrozumieją ????

 9. Każdy sądzi według siebie. Jeśłi p. Englert wyrzuca gówno ze swojego podwórka do sąsiada to uważa, że wszyscy tak robią. A ja takie rzeczy sprzątam a też jestem Polakiem.

 10. Ktoś tu nawet połączył w jedno prawicę i wierzących, dając sobie rozgrzeszenie. Tak jakby cechy opisane przez Jana przysługiwały prawicy. Tu dwója z logiki i historii, myli się Pan Janek w swoim wywodzie. Jeśli postępuje tak jak napisał, jego sprawa, jednak najpodlejsze cechy Narodu wyzwalała i wyzwala lewica, od tej czysto bolszewickiej, po kawiorową obecną. Trwa to od 1944 roku i trwać będzie póki nie zejdzie ostatni bolszewik z tego świata. Mamy ich całe zastępy zebrane w KOD, KO, SN, fundacje, całe trupy teatralne, artystyczne, środowiska naukowe, pedagogiczne, na wszystkich szczeblach administracji państwowej. Każdy Naród poddany obróbce przez wroga poprzez rozstrzelanie i martyrologie elit, zostaje stadem baranów. To, że Englert tego nie rozumie, świadczy, że jest jednym z tych baranów. Elity wykształcą się w siódmym pokoleniu, puki co mamy uzurpatorów, hochsztaplerów i ludzi niegodnych, którzy imputują sobie prawo do zwania się elitami, podczas gdy zajmują najpośledniejsze miejsce w społeczeństwie.
  Napoleon powiedział, że stado baranów dowodzone przez lwa jest silniejsze, od stada lwów poprowadzonych przez jednego barana.
  Czekam na lwa, baranów Ci u nas dostatek, co udowadnia niechcący zacny Pan Janek.

 11. Panie Janie
  Jeszcze do niedawna „wieszałbym na Panu za te słowa psy”
  Dzisiaj jednak nie?
  Odnosz3 się do tego z szacunkiem.
  Niestety ma Pan rację.
  Na co dzień mianujemy się katolikami ceniącymi wartości .
  Na ostatnim marszu niepodległości wzięliśmy polskie flagi pobieraliśmy si w barwy.
  No dobra ale to manifestacja hipokryt9w.
  A dzisiaj. Jutro?
  Wracamy do firm,urzędów i innych i dwaj gnoic Polaka!!!!bo c że „sytem nie pozwala”
  A ty mąż głowę czy joistick.?
  Dawaj gnoic innych,bo masz teraz władze a w piaskownicy inne dzieci lały Ciebie łopatkami.Ile tak na prawdę masz ludzkich łez i zbrodni na łapkach fałszywy Patrioto?
  Ilu ludzi przez Twoje sku…network odebrało sobie życie bo Tobie „system nie pozwalał? Ty bez szacunku dla siebie i innych systemowy IDIOTO?
  Mnie takie Świnie zniszczyły życie i Rodzinę i to wtedy kiedy powyciagalem te ludzkie śmieci z zyciowego gowna.Panie Janie ogromnyszacune za odwage

 12. Okazuje się, że słusznie aktorów i dziwki trzymano w dawnych czasach z dala od społeczeństwa, do tego stopnia, że nawet grzebano ich gdzieś pod płotem. Mieli swoje zawodowe role do role do odegrania, ale poza tym nikt nie traktował ich serio. Naprawdę mało jest wśród aktorstwa porządnych i mądrych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here