Jerzy Owsiak w tarapatach. „Sprawa jest poważna”. Co będzie z WOŚP?

Jerzy Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP
Jerzy Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP

Jerzy Owsiak, jak co roku, po świętach Bożego Narodzenia zaczyna budzić szczególne zainteresowanie mediów. Szef WOŚP (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy) znów znalazł się pod ostrzałem. Chodzi o finanse.

Działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rokrocznie wzbudza ogromne kontrowersje. Polacy regularnie dzielą się na dwa obozy: pro- i anty WOŚP. Do tej pory Jerzy Owsiak skutecznie odpierał zarzuty o niejasności finansowe.

Tym jednak razem znany bloger, który od lat wojuje z szefem organizacji twierdzi, że ma dowody na oszustwo. Matka Kurka, bo pod takim pseudonimem publikuje bloger Piotr Wielgucki, przedstawia szokujące materiały. Co na to zwolennicy WOŚP?

Jak czytamy na łamach portalu prawy.pl, sprawa jest poważna. Otóż bloger Matka Kurka postanowił zdradzić, „skąd wziął się Jerzy Owsiak i na co idą pieniądze zbierane na WOŚP”. Opublikowane przez niego materiały dosłownie mrożą krew w żyłach.

Jerzy Owsiak pod ostrzałem. WOŚP straci sympatię milionów?

Mnóstwo internautów daje wiarę tezom stawianym przez Wielguckiego. Jest to bowiem człowiek, który wygrywał już procesy sądowe z Jerzym Owsiakiem. Matka Kurka podzielił się iście bombowym materiałem. Czy prawdziwym? O tym zapewne już wkrótce po raz kolejny zdecyduje sąd.

„Najmocniej przepraszam, że taki nudny i niestety obrzydliwy temat, ale w myśl zasady, że w czasie świątecznym wszystko co żyje mówi ludzkim głosem, chciałbym o ludzki głos zaapelować. Moje zmagania z panem Jerzy O. i sektą, którą stworzył, trwają ponad pięć lat. W tym czasie spotkało mnie mnóstwo przyjemności, o jakich dotąd nie pisałem, bo nie cierpię taniego heroizmu, a i „przygody” wydają się tak nieprawdopodobne, że szybciej autora relacji można uznać za wariata, nie wykonawców prowokacji. No, ale dziś, na dzień przed Wigilią, po ochlapaniu domu czarną mazią, moja cierpliwość i dar do znoszenia ludzkiej małości się wyczerpały” – napisał bloger Matka Kurka.

„Gorący zwolennicy „Jurka” Owsiaka od 2013 roku fundują mnie i mojej rodzinie wyjątkowe prezenty. Pierwszy Święty Mikołaj, jak tylko ruszył proces w Złotoryi, chciał mnie leczyć prądem. Wysłał kilka wiadomości i parę zapowiedzi wizyt. Uspokoił się dopiero wówczas gdy trafił do prokuratury. Następnym gadżet, tym razem zostawiony pod moim oknem, przez wyznawcę-bandziora, to rok 2014, zaraz potem jak w sądzie zapomniałeś „Jurku”, że jesteś prezesem „Złotego Melona” i poszedłeś nad Wisłę krzyczeć, jak bardzo krytycy twojej sekty śmierdzą komorą Auschwitz. Potem był prezent od ciebie. Pamiętasz? Też przed Wigilią, razem z sektą wysłaliście do mnie 130 anonimów, które odebrała moja Córka, wówczas 13-letnie dziecko” – dodaje Piotr Wielgucki.

Jerzy Owsiak zaproponował kobiecie 10 tysięcy za zdradę męża?

„Możesz nie pamiętać, bo ty ludzkimi tragediami nie raz się podtarłeś albo chciałeś zrobić na tym biznes. No to ci przypomnę, wysłałeś prośby ludzi cierpiących na ciężkie i nieuleczalne choroby, wykreśliłeś wszystkie ich dane, a do każdego listu dokleiłeś anonimową prośbę od WOŚP, żeby udzielić finansowej pomocy. W słowniku ludzi niekulturalnych brakuje słów, aby określić twoją dobroczynność, ale czego się można spodziewać po człowieku, który rozbił stoisko straganiarzowi, kazał karczkom siłą wyrzucić z konferencji dziennikarza i cudzej Żonie proponował 10 tysięcy za zdradę męża. Nauczyłeś swoich bandyckich wyznawców własnych technik, które wyniosłeś z milicyjnego domu i tak się potoczyły dwie następne „przygody” – czytamy dalej.

ZOBACZ:
Kinga Duda w Białym Domu. Wszyscy mówią o jej kreacji

„W czasie ostatnich wakacji, gdy miałeś ze mną proces cywilny, twój administrator proces karny, a w innym procesie cywilnym, który przerżnąłeś, byłem świadkiem i dostarczycielem materiału dowodowego, bandzior oblał mi gównem dom i samochód. Jak wiesz, w przeciwieństwie do ciebie, nie rzucam słów na wiatr i skrzętnie gromadzę dowody, groźby karalne bandziora również zostały zarchiwizowane, podobnie jak dziesiątki maili, jakie dostaję od twoich „sympatyków” i które nie nadają się do cytowania. Nauczyłeś ich tego i zachęcałeś: „będziesz miał w dupę”. Zresztą wystarczy wejść na twoją stronę i poczytać komentarze albo na stronę posługującą się szyldem WOŚP i twoim wizerunkiem, tę którą promowałeś i za co usłyszałeś wyrok, aby zobaczyć, że tam co piąty jest bandytą zdolnym do wszystkiego” – napisał Wielgucki.

Tatuś z SB, brat w ORMO

„Wreszcie dzisiejszy poranek i akcja w stylu twojego tatusia ze służby bezpieczeństwa, ewentualnie brata z ORMO. Toporna resortowa symbolika, dom ochlapany drukarskim tuszem, przed tarasem porzucone skarpetki. Naprawdę więcej w tym komedii i braków w milicyjnym szkoleniu niż metafory, to jest tak słabe, że ciebie bym nie wskazał jak podejrzanego, tobie mimo wszystko nie brakuje fantazji przy gnojeniu ludzi. Tym bardziej powinieneś przekazać bandytom, którzy dla „serduszka” WOŚP gotowi są kwasem siarkowym oblewać, że takich dennych „happeningów” nie warto urządzać” – relacjonował bloger Matka Kurka ostatnie zdarzenie sprzed swojego domu.

” Nie fanatycy-bandziory zapatrzeni w „Jurka” ,nie przestanę pisać, a w skarpetkach już mnie próbował wasz guru puścić i wiecie jak na tym wyszedł. Piszę i będę pisał, nie dalej jak tydzień temu napisałem do „Jurka” w sprawie firmy „zięcia”, któremu „Jurek” przelewa na konta ciężką kasę z puszek dzieci i oczekuję odpowiedzi na ten list w trybie ustawy, ale oczekuję czegoś więcej. Jerzy O. potrafisz swoim fanatykom-bandziorom wycisnąć największą brednię z tą naczelną, że gdyby nie ty, to dzieci by poumierały. W zawiązku z tą naturalną umiejętnością mam dla ciebie propozycję o poziom wyższą. Wyjaśnij bandziorom z „serduszkami” WOŚP na czole, że problem masz ze mną, nie z moją Żoną i Córką” – powiedział najbardziej znany krytyk działań Jerzego Owsiaka.

„1000 razy pisałeś listy otwarte i apelowałeś do rożnych ludzi o to, żeby coś dla „łącznia Polaków” zrobili, czas abyś ty coś zrobił dla dobra wspólnego. Podżegaj i nakręcaj swoich bandyckich fanatyków ile chcesz, z tego żyjesz, ale chyba masz jakiś kodeks honorowy i dzieci nie ruszasz? Jeśli chodzi o kobiety to wszyscy widzieli, co potrafisz i tutaj na cud nie liczę. Dlatego wystarczy, że pożyczysz na Święta swoim fanatykom-bandziorom, aby zza węgła, inaczej nie mają odwagi, atakowali mnie, nie moją rodzinę. Może to naiwność z mojej strony, podejrzewam jednak, że na tyle cię jeszcze stać. Zrewanżowałbym się tym samym. Ale jak wiesz nigdy twoich trzech siedzib za 14 milionów, fury za ćwierć miliona, „mieszkania w bloku” za milion, daczy pod Warszawą i nawet naklejki z „serduszkiem”, gównem nie oblałem” – puentował Wielgucki.

źródło: kontrowersje.net

16 KOMENTARZE

 1. No!.., to widzi mi się, że kolejny autorytet IIIRP będzie „odbrązowiony”.. „NOSIŁ WILK RAZY KILKA, PONIEŚLI I WILKA”.. stanisław sass sadlik.

  • Niszczenie autorytetu DOBREGO CZŁOWIEKA by ograniczyć pomoc chorym. „To nie Jurek jest ważny, to ja Matka Kurka zrobię wszystka by być od niego ważniejszy” NORMALNA PODŁOŚĆ.

 2. A ja bym chciał się dowiedzieć co Marka Kurka zrobiła w ramach działalności charytatywnej na rzecz dzieci i ludzi starszych. Chce usunąć Owsiaka, a co proponuje w zamian. Rydzyka ?Kto gównem rzuca, gównem dostanie. Tyle w tym temacie. I nawet jak Owsiak wykąpie cię w szambie, wrzucę do jego puszki. Chciałbym, abyś z takim samym zacięciem walczył z klechą Rydzykiem.

  • Od 25 lat mieszkam poza Polska i twierdze,ze taka „charytatywnosc”Jurasa jest mozliwa tylko w takim po komuszym systemie prawnym jaki pozostal nietkniety zadna lustracja „nadzwyczajnej kasty.”W swiecie normalnym wszelkie fundacje prowadza zony miliarderow,prezydentow itd. a nie golodupcy pokroju smiesznego ludzika w rozowych okularkach i zoltych porcietach dorabiajacego siebie i cala familie.

 3. To takie drugie Amber Gold pod przykrywką pomocy ludziom nie dajcie się ludzie nabierać ,że to pomoc to zwykłe oszustwo przez cwanego owsiaka

 4. Proste.Chcę to daje nie chcę to nie daję.Moze i są jakieś wałki ale napewno pomaga.Kiedy urodziła mi się córka a było to 20 lat temu lezala w inkubatorze z sercem oraz byla podlaczona do roznych urzadzeń takze z sercem.Niestety i tak odeszla.Ale chociaż dzięki temu utrzymana byla przy zyciu gdzie moglem się z córką porzegnać.I nigdy nie zrozumie czlowiek czlowieka ktory pochowal swoje dziecko.Choć minęlo 20 lat moje serce wciąż krwawi.

 5. W jednej z redakcji, w której pracowałem, na takie teksty mówiliśmy „szczane”. Rozumiem, dlaczego nikt się pod tym szczaniem nie podpisał – sam też bym się wstydził. Tytuł obiecuje wiele: „Owsiak w tarapatach”, „poważna sprawa”, „co dalej z WOŚP?” a z tekstu wynika, że Owsiak nie jest w tarapatach, z WOŚP-em wszystko dobrze, a spraw jest równie poważna, co gówno u Wielguckiego. Piszecie w lidzie, że chodzi o finanse. O gówno chodzi nie o finanse. O gówno, którym ktoś Wielguckiemu popsuł święta. To o jego wściekłości jest cały tekst. Nie padają w nim kwoty, jakie rzekomo defrauduje Owsiak. Milczy się o dowodach na rzekome oszustwa. Milczy się też o tym, że nigdy nikt – żaden prokurator, żaden minister, żaden inspektor NIK-u, żaden naczelnik urzędu skarbowego, żaden sąd – nie potwierdził, że brednie wygadywane przez Wielguckiego na temat finansowych machlojek w WOŚP-ie są czymś innym niż zwykłymi bredniami. Nigdy! Nikt! Bezmyślnie, bez próby weryfikacji, przepisujecie, szczana redakcjo, nienawistne brednie frustrata i dajecie wymyślacie dla nich sensacyjny tytuł, byleby przybyło kliknięć. Uważam, że powinniście się wstydzić. Piotr Kanikowski

 6. Widziałem tego żula, jak swoim karkowym osiłkom nakazał wyprowadzenie dziennikarza zadającego niewygodne pytanie. Przypomniały mi się w całej krasie UB-eckie metody, na których osiłek w różowych okularkach był wychowany. Wierzę Matce Kurce, wygrał z nim wszystkie procesy, gdybyśmy żyli w państwie prawa Owsik siedziałby zapuszkowany, ale przecież tak nie jest. Dostał glejt na uprawianie hucpy od TV publicznej pod wodzą służb specjalnych. Dobrze jest odwrócić uwagę tłuszczy od wałków regularnie tworzonych przez polityków : Pierwsza była Art B, dwóch cwaniaczków mojżeszowych wykorzystało mojżeszowych w rządzie by za pieniądze gojów sfinansować operację operacje „Most” . Złodzieje na najwyższych stanowiskach skasowały szmal a pieniądze wykradli nam ciułaczom i wyrównali z BFG.
  Jak ten majstersztyk oscylacyjny uszedł na sucho, mgła opadła, złodziejom na najwyższych stanowiskach zajaśniała wizja kolejnego obrobienia społeczeństwa na niezłą kasę, Amber Gold – 870 mln rozpływających się funduszy, znów użyto BFG by tłuszcza nie ryczała z bólu. Tym razem chcieli przejąć LOT . Zapytacie gdzie forsa? Nikt z Polsce nie zadaje sobie tego pytania, tylko ja. Wasserman szczypie po kostkach, dobrze wie, że wyżej nie podskoczy.
  Po tej zaprawce identyczna operację wykonano w SKOK Wołomin, tym razem na 3 mld zł, corocznie wyprowadzano na słupy 300 mln zł. Dziś Ci „biznesmeni” kłują w oczy na ulicach miast, ba oglądamy ich w TV, nikt ich nie pyta czy kiedykolwiek spłacą dług, wszak nie po to brali. Znów podatnicy wyrównali z BFG kasę, bo groziła rewolucja. Głupi to ludek co wiecznie, jak dziecko we mgle da się skubać na te same chwyty.
  Czekajcie cierpliwie, w cieniu Wielkiej Orkiestry Owsika (który w licytacjach trwających tygodniami, z puszkami Bogu ducha winnych dzieciaków) zbierze 60 mln złotych, a wiec tyle ile dziennie kradły w SKOK Wołomin nasze „Bolszewielity”- wyciskają kolejnego frukta tą samą maszynką do mięsa.
  Tym razem będzie to skok tysiąclecia, na 30 mld $.
  Jak mawia przysłowie: Chcącemu nie dzieje się krzywda.

 7. Czasami zastanawiam się jak daleko sięga ludzka niewiedza i wiara w bezinteresowne dobro ;) Mam pytanie do tych, którzy tak ślepo wierzą w to co mówią – co Pan Jurek daje ??? To ludzie dają na jego fundacje a on tylko to wszystko rozdaje, mając przy tym zyski dla siebie i nie uwierzę, że jest inaczej. Ja od 2013 r kiedy to okazało się, że pieniądze które wrzucam do puszki idą nie tylko na sprzęt ale i na płace dla żony Pana Jurka i innych oraz imprezy plenerowe zaprzestałem wspierania tej inicjatywy. Patrząc na zachowanie Pana Jurka, można wywnioskować, że nie jest to człowiek z czystym sumieniem. Osiem przegranych spraw sądowych mówi samo za siebie. Myślę, że wcześniej czy później wypłyną na światło dzienne fakty o których zwykły zjadacz chleba nie ma zielonego pojęcia. Pozdrwiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here