Szok brukselskich elit. Prezydent Chorwacji powiedziała wprost

Fot. Wikipedia.org

Ogromny sukces Chorwacji na Mistrzostwach Świata sprawił, że drużyna znalazła się na ustach całego świata. Bardzo dużą popularność zyskała również prezydent Chorwacji, Kolinda Grabar-Kitarović, która dzielnie kibicowała swojej drużynie. Teraz znów zrobiło się o niej głośno za sprawą odważnej deklaracji, tym razem o charakterze politycznym. 

Prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović regularnie pojawiała się na meczach swojej reprezentacji. Na trybunach miała ona na sobie koszulkę w charakterystyczną biało-czerwoną szachownicę i mocno przeżywała każdą bramkę strzeloną przez zawodników. Po awansie do półfinału Mistrzostw Świata 2018 prezydent Kolinda Grabar-Kitarović udała się do chorwackiej szatni, gdzie panował prawdziwy szał. Świętowała razem z piłkarzami.

Ostatecznie to ona mogła odbierać gratulacje od rosyjskiego premiera, Dmitrija Miedwiediewa. Z kolei rosyjski prezydent otrzymał niej wyjątkowy prezent – koszulkę z nazwiskiem Putin i numerem 9. Ten i inne gesty sprawiły, że o znanej polityk było głośno na całym świecie. Teraz znowu dała o sobie znać.

Prezydent Chorwacji szokuje brukselskie elity

Jak informuje chorwacki portal Direktno, Kolinda Grabar-Kitarović nie podpisze globalnego porozumienia ONZ w sprawie migracji (GCM). Portal powołuje się na zamieszczony na Facebooku post chorwackiego dziennikarza telewizyjnego Velimira Bujaneca, który zapytał ją o stanowisko w tej sprawie.

„Bądźcie pewni, że nie podpiszę umowy z Marrakeszu” – miała odpowiedzieć Grabar-Kitarović.

Odpowiedź tej treści miała zostać przekazana redakcji za pośrednictwem rzeczniczki prezydent Chorwacji, Ivany Crnić.

ZOBACZ:
Klamka zapadła. Ta decyzja sprawi, że Polacy znienawidzą UE

Umowa przewiduje tworzenie społeczeństwa multikulturowego i walkę z wszelkimi przejawami „ksenofobi” oraz „dyskryminacji”. Dotacje, z których korzystały media krytyczne wobec migrantów, trafią do organizacji zachęcających do migracji i przedstawiających ją pozytywnie. Przewiduje szereg ułatwień administracyjnych dla migrantów, uproszczenie dostępu do pomocy socjalnej, pracy i edukacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here