Szok brukselskich elit. Prezydent Chorwacji powiedziała wprost

0
Fot. Wikipedia.org

Ogromny sukces Chorwacji na Mistrzostwach Świata sprawił, że drużyna znalazła się na ustach całego świata. Bardzo dużą popularność zyskała również prezydent Chorwacji, Kolinda Grabar-Kitarović, która dzielnie kibicowała swojej drużynie. Teraz znów zrobiło się o niej głośno za sprawą odważnej deklaracji, tym razem o charakterze politycznym. 

Prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović regularnie pojawiała się na meczach swojej reprezentacji. Na trybunach miała ona na sobie koszulkę w charakterystyczną biało-czerwoną szachownicę i mocno przeżywała każdą bramkę strzeloną przez zawodników. Po awansie do półfinału Mistrzostw Świata 2018 prezydent Kolinda Grabar-Kitarović udała się do chorwackiej szatni, gdzie panował prawdziwy szał. Świętowała razem z piłkarzami.

Ostatecznie to ona mogła odbierać gratulacje od rosyjskiego premiera, Dmitrija Miedwiediewa. Z kolei rosyjski prezydent otrzymał niej wyjątkowy prezent – koszulkę z nazwiskiem Putin i numerem 9. Ten i inne gesty sprawiły, że o znanej polityk było głośno na całym świecie. Teraz znowu dała o sobie znać.

Prezydent Chorwacji szokuje brukselskie elity

Jak informuje chorwacki portal Direktno, Kolinda Grabar-Kitarović nie podpisze globalnego porozumienia ONZ w sprawie migracji (GCM). Portal powołuje się na zamieszczony na Facebooku post chorwackiego dziennikarza telewizyjnego Velimira Bujaneca, który zapytał ją o stanowisko w tej sprawie.

„Bądźcie pewni, że nie podpiszę umowy z Marrakeszu” – miała odpowiedzieć Grabar-Kitarović.

Odpowiedź tej treści miała zostać przekazana redakcji za pośrednictwem rzeczniczki prezydent Chorwacji, Ivany Crnić.

Umowa przewiduje tworzenie społeczeństwa multikulturowego i walkę z wszelkimi przejawami „ksenofobi” oraz „dyskryminacji”. Dotacje, z których korzystały media krytyczne wobec migrantów, trafią do organizacji zachęcających do migracji i przedstawiających ją pozytywnie. Przewiduje szereg ułatwień administracyjnych dla migrantów, uproszczenie dostępu do pomocy socjalnej, pracy i edukacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here