Rudi Schuberth ujawnił wysokość swojej pierwszej emerytury

Fot. Wikimedia/Rafalinssan

Rudi Schuberth, znany piosenkarz oraz showman, w rozmowie z „Faktem” ujawnił wysokość swojej emerytury. Kwota, która co miesiąc wpływać będzie na konto bankowe muzyka, jest skandalicznie niska.

Emerytura, którą po raz pierwszy otrzymał Rudi Schuberth, wywołała w sieci sporą dyskusję. Muzyk ujawnił bowiem, że jest ona skandalicznie niska. Co więcej, Schuberth przyznał, że jej wysokość zmusza go do tego, by nadal pojawiać się publicznie. W praktyce oznacza to, że showman nadal musi normalnie pracować i zarabiać, gdyż państwowe świadczenie nie pomoże mu się utrzymać.

– Od czasu do czasu będę wciąż grał i pokazywał się publicznie, bo ta moja kwota to jest żenada. Artyści nie mają żadnych emerytur… – powiedział.

Pierwsza emerytura. Rudi Schuberth ujawnił jej wysokość

Rudi Schuberth ujawnił wysokość swojej emerytury. Dla wielu fanów muzyka może być to spore zaskoczenie. Okazuje się bowiem, iż miesięcznie będzie on otrzymywał świadczenie w wysokości… 1200 złotych. Nietrudno sobie wyobrazić, iż jest to dość niska kwota, w porównaniu do wynagrodzenia, które Schuberth pobierał jako czynny muzyk oraz pracownik telewizji.

Piosenkarz nie zamierza jednak narzekać. Przyznał, że nie jest zaskoczony wysokością emerytury. Dodał też, że wspomniane 1200 złotych „jest to na tyle dużo, by pójść do ZUS-u”.

– Mimo wszystko to jest na tyle dużo, żeby pójść do ZUS-u i wziąć tę emeryturę. Państwo wypłaca mi pieniądze za to, że jestem obywatelem – oświadczył w rozmowie z „Faktem”.

Kim jest Rudi Schuberth?

Rudi Schuberth to piosenkarz, kompozytor, tekściarz oraz osobowość telewizyjna. Znany jest z takich przebojów jak: „Córka rybaka”, „Monika – dziewczyna ratownika”, „Wars wita”, „Tylko mi ciebie brak”. Urodził się w 1953 roku w Gdańsku. Od zawsze był związany z Pomorzem, co dało się usłyszeć w jego utworach.

ZOBACZ:
Julia Wieniawa ujawniła prawdę o swoim ojcu. Smutne wyznanie

Oprócz działalność muzycznej telewidzowie mogą kojarzyć go także z małego ekranu. Przez wiele współpracował bowiem z wieloma stacjami telewizyjnymi. W TVP prowadził kultowy program „Śpiewające fortepiany”. Oprócz tego był także prowadzącym programów takich jak: „Rekiny kart” czy „Zgadula”. W przeszłości zasiadł także w jury programu „Jak oni śpiewają”.

9 KOMENTARZE

  1. Pan Rudi Schuberth pewno przez całe życie płacił minimalne składki emerytalne, stąd i minimalna emerytura.

    Słusznie skalkulował (zresztą jak większość artystów czy ludzi wolnych zawodów), że różnica między składką od rzeczywistych przychodów a minimalną zapewni mu o wiele bardziej dostatnie życie po zakończeniu kariery, jeśli ją sam będzie inwestował, niż gdyby ta różnica pozostawała w ZUS.

    Skoro showman musi nadal pracować na utrzymanie, to świadczy to albo o życiu na bardzo wysokiej stopie, albo o niezbyt fortunnym inwestowaniu, na przykład w Amber Gold (bo po sąsiedzku) czy w jakimś kiepskim funduszu jak „Opera za 3 grosze” (żeby pozostać przy muzyce).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here