Polityk chce, by w Europe rodziło się mniej ludzi. Szokujący powód

Fot. Wikimedia/Gémes Sándor/SzomSzed

Szokujące słowa byłego francuskiego ministra. Yves Cochet, który w przeszłości pełnił funkcję szefa resortu ds. zagospodarowania terytorium i ochrony środowiska, wyraził opinię, która wprawiła w konsternację nawet jego sympatyków.

Yves Cochet udzielił wywiadu francuskiej gazecie „Le Nouvel Observateur”. Były polityk znalazł się pod gradobiciem pytań. Odpowiedź na jedno z nich mogła jednak zszokować nawet jego największych sympatyków.

Cochet pytany był o swój stosunek do imigrantów. Polityk oświadczył, że nie ma nic przeciwko temu, aby przybysze z rozmaitych zakątków świata przybywali do Europy. To jednak nie koniec. W pewnym momencie wygłosił bowiem tezę, która wprost mrozi krew w żyłach.

Yves Cochet szokuje Francję i Europę

Podczas rozmowy z dziennikarzem gazety Cochet oświadczył, iż mieszkańcy kontynentu europejskiego powinni ograniczyć rozrodczość. Mieliby to robić po to, aby przyjąć więcej imigrantów.

– Lepiej przyjąć migrantów, którzy stukają do naszych drzwi – powiedział były francuski minister.

Na tym Cochet nie poprzestał. Chwilę później Francuz posunął się jeszcze dalej. Stwierdził bowiem, że gdyby Europejczycy oraz inni obywatele państw rozwijających w ogóle przestali się rozmnażać i zostawili miejsce tym, którzy „pukają do ich drzwi, świat byłby szczęśliwszy”.

– Kraje rozwinięte powinny też posunąć się i dać miejsce ponieważ swoim stylem życia niszczą planetę. Gdyby się przestali rozmnażać a zostawili to tym, którzy pukają do ich drzwi, świat byłby szczęśliwszy – wypalił Ives Cochet.

Tak mocno o Tusku dawno nikt nie mówił. Burza po wypowiedzi ministra

Słowa francuskiego polityka przytoczył w serwisie Twitter Eryk Mistewicz. „Ograniczenie rozrodczości, ograniczenie liczby urodzin pozwoliłoby lepiej przyjąć migrantów, którzy stukają do naszych drzwi. Yves Cochet, NouvelObs, Francja, styczeń 2019” – napisał Mistewicz, a do wpisu dołączył stosowny fragment wywiadu w języku francuskim.

Po chwili Mistewicz opublikował kolejny wpis, w którym przytoczył następną wypowiedź Cocheta, dotyczącą całkowitego zaprzestania rozmnażania się przez Europejczyków. Polak nazwał argument Francuza mianem „ekologicznego”.

https://twitter.com/ErykMistewicz/status/1080974520029204480