Martyna Wojciechowska zmieniła imię! „Co za ulga”

1
Kobieta na krańcu świata Martyna Wojciechowska TVN
Martyna Wojciechowska TVN

Martyna Wojciechowska opublikowała na Facebooku wpis, w którym pochwaliła się zmianą imienia. Znana podróżniczka dołączyła do wiadomości zdjęcie nowego dowodu osobistego. Dziennikarka nie kryje radości z dokonanej zmiany. Ujawnił również okoliczności swojej decyzji. 

Martyna Wojciechowska urodziła się jako Marta Eliza Wojciechowska. Jednak już od najmłodszych lat rodzina i znajomi zwracali się do niej imieniem Martyna. Również pod tym imieniem znana była w przestrzeni publicznej.

Podróżniczka postanowiła usankcjonować prawnie ten stan rzeczy. W poniedziałek 7 stycznia 2019 r. znana dziennikarka poinformowała o formalnej zmianie imienia z Marta na Martyna.

Martyna Wojciechowska zmieniła imię

„Do tej pory to Marta Eliza podróżowała na krańce świata, od teraz będzie ORYGINALNA MARTYNA.Zamieniłam „opiekunkę ogniska domowego” (znaczenie imienia Marta z języka aramejskiego) na „wojowniczkę” (imię Martyna pochodzi od Marsa, boga wojny)” – napisała podróżniczka na Facebooku.

To imię wybrało mnie wiele lat temu, jeszcze kiedy byłam dzieckiem, a teraz, po 45 latach postanowiłam to nareszcie sformalizować! Co za ulga!” -dodała.

Do wpisu dołączyła zdjęcia swojego nowego dowodu osobistego wydanego 17 grudnia 2018 roku. Widnieje już na nim nowe imię podróżniczki.

ZOBACZ:
Martyna Wojciechowska zmieniła imię! "Co za ulga"
”]

Martyna Wojciechowska to polska podróżniczka, dziennikarka, prezenterka telewizyjna oraz pisarka. Urodziła 28 września 1974 r. w Warszawie. W telewizji zadebiutowała w wieku 19 lat. Martyna Wojciechowska studiowała zarządzanie i marketing, zdobyła specjalizację z zarządzania zasobami ludzkimi. Obecnie prowadzi program „Kobieta na krańcu świata”.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here