Tego nie zobaczysz w mediach. Europoseł pokazał, ile Polaków chce wyjścia z UE

Od kilku miesięcy toczy się w Polsce dyskusja na temat różnych koncepcji funkcjonowania Unii Europejskiej. Europoseł Dobromir Sośnierz postanowił sprawdzić, jak naprawdę wyglądają nastroje społeczne. W tym celu zlecił firmie badawczej Estymator przygotowanie raportu ws. stosunku Polaków do Unii Europejskiej. Jak wielu Polaków uważa, że Polska może opuścić UE? Odpowiedź na to pytanie może być dużym zaskoczeniem.

W środę odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli: Dobromir Sośnierz (Poseł do Parlamentu Europejskiego), Konrad Berkowicz (Wiceprezes Partii Wolność) i Robert Winnicki (Poseł na Sejm RP, Ruch Narodowy).

Podczas konferencji europoseł z partii Wolność przedstawił wyniki badania badania „Opinie Polaków o Unii Europejskiej” i udostępnił je przybyłym dziennikarzom.

Dobromir Sośnierz publikuje wyniki badania

Z raportu możemy dowiedzieć się, jak Polacy oceniają polityki UE oraz jej instytucje. Z badania wynika, że ponad 33 proc. Polaków popiera wyjście Polski z Unii Europejskiej. Przeciwnego zdania jest 66 proc. badanych.

Badania „Opinie Polaków o Unii Europejskiej” zostały przeprowadzone przez Estymator w dniach 16-28.11 2018 roku na zlecenie niezrzeszonego posła do Parlamentu Europejskiego Dobromira Sośnierza.

Koalicja antyunijna

Przedstawiciele Partii Wolność i Ruchu Narodowego ogłosili decyzję o wspólnym starcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Do koalicji zaprosili również inne ugrupowania eurosceptyczne.

ZOBACZ:
Europa zadrżała. Historyczne słowa Salviniego w Polsce!

Na apel władz Wolności i Ruchu Narodowego odpowiedział Grzegorz Braun. Znany reżyser i lider Pobudki dołączy do koalicji w walce o europarlament. Nie wiadomo jeszcze, który okręg będzie reprezentował, ale bez wątpienia jest to wzmocnienie dla sojuszu eurosceptyków.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here