Popularna aktorka znowu uderza w rząd! Zorganizowała akcję

5
Fot. Facebook/Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska, znana polska aktorka, znowu uderza w rządu. Zorganizowała akcję, która uderza bezpośrednio w Ministerstwo Środowiska.

Maja Ostaszewska opublikowała w serwisie Facebook wpis, do którego dołączyła link. Zawiera on informacje dotyczące zbliżającego się odstrzału dzików oraz petycję, która sprzeciwia się tym działaniom.

– My, wrażliwi na los wszystkich zwierząt i środowiska, stanowczo sprzeciwiamy się eksterminacji dzików w polskich lasach przez Polski Związek Łowiecki w ramach „walki” z ASF (afrykański pomór świń). Odstrzał ma objąć w sumie ponad 200 tys. osobników, także tych zdrowych (w tym samice i warchlaki). W praktyce może dojść do odstrzelenia całej populacji – czytamy w treści petycji.

– Myśliwi otrzymają ekwiwalent finansowy w wysokości kilkuset złotych za zwierzę. Wobec krytyki ze strony naukowców i braku jakichkolwiek dowodów potwierdzających, że masowe wybijanie tych zwierząt zredukuje w znaczący sposób ASF, żądamy natychmiastowej zmiany decyzji w tej sprawie. Konsekwencją tej skandalicznej akcji będą nieodwracalne skutki nie tylko dla tego gatunku w naszym regionie, ale i dla środowiska naturalnego na tym obszarze. Niech zwycięży rozsądek i nauka, a nie polityka i lobby myśliwskie! – dodają twórcy.

Maja Ostaszewska uderza w rząd!

Do wspomnianej petycji Maja Ostaszewska dołączyła swój autorski wpis. Apeluje w nim o „wielką mobilizację”. Jej zdaniem jest to konieczne, bowiem Minister Środowiska „skazuje na zagładę niemalże całą populację dzików”.

Aktorka zapewnia również, że decyzji Ministerstwa Środowiska sprzeciwiają się sami myśliwi.

– Jeśli dojdzie do odstrzału tak gigantycznej ilości dzików, oznaczać będzie to KONIEC TEGO GATUNKU W POLSCE!!!!! Powodem tej haniebnej decyzji ma być rozpowszechniający się wirus ASF, ale naukowcy są zgodni, że odstrzał nie tylko nie zatrzyma wirusa, ale wręcz może go rozprzestrzenić – pisze wyraźnie poruszona aktorka.

– To nie dzikie zwierzęta, tylko człowiek jest za niego odpowiedzialny. Nie możemy dopuścić do tej rzezi, która ma się zacząć już w najbliższą sobotę! Musimy się zmobilizować!!! – dodaje.

Kochani wielka mobilizacja!!!!!!!!Proszę odpisujcie tę petycję!!!!🙏Minister Środowiska jednym podpisem skazuje na…

Opublikowany przez Maja Ostaszewska Wtorek, 8 stycznia 2019

W tym miejscu warto wspomnieć, iż Maja Ostaszewska od wielu lat angażuje się we wszelkie inicjatywy, które niosą pomoc zwierzętom. Sprzeciwiała się m.in. sprzedaży żywych karpi w marketach przez Świętami Bożego Narodzenia.

5 KOMENTARZE

 1. To jest GŁUPIA LEWACKA C*PA. Jej mózg Marksizm zeżarł już dawno temu.
  Jest za aborcją (morderstwem) dzieci ale strzelanie do dzików i jedzenie karpia jej przeszkadza. Większej aktorki-KRETYNKI nie widziałem

  0
 2. Weterynarz w okrutny sposób zabijał świnie w chlewni, inny okrutnie zabił świniodzika u leśniczego z powodu afs. Gdzie aktoreczka była??

  0
 3. Mało jest popularna? Że chce zwrócić uwagę na siebie? Nie rozumiem do czego dąży.. To nie jest jej temat, nie zna się na tym, nie ma pojęcia, piszę i wymyśla bzdury a nie wie jaki jest fakt! Dziki mnożą się, i trzeba zrobić odstrzaly bo inaczej będzie kiepsko.. Ciekawe co by mówiła gdyby jej na drogę wybiegł i walnela by w niego autem? To co wtedy? Ciekawe czy by to ogłosiła całej Polsce.. Najlepiej niech nie strzelają.. To wtedy będą dziki na każdym kroku.. I będą zagrożeniem dla ludzi.. Ona myśli że to małe bezbronne zwierzę.. Radzę trochę się obudzić i zająć się czymś innym.. W Czecha i Niemcach ludzie nie robią problemów ale w Polsce to zawsze coś wymyśla..

  0
 4. Ja mam pomysł na nową akcję dla tej aktoreczki z prowincjonalnego teatru.
  Zbieranie psich kup gołymi rękami , dobry pomysł?? uważam że swietny a dla niej jedyny do którego sie nadaje. Ministerstwo środowiska byłoby zachwycone.
  Akcje proponuje przeprowadzic w czasie odwilzy kiedy topniejacy snieg rozmiękcza psie balaski i przemieniają sie one w cos co przypomina papkę.
  Niech zmobilizuje do tej akcji swoje niektore kolezanki podobnie myslące lub własnie niemyslące tak samo jak ona

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here