Popularna aktorka znowu uderza w rząd! Zorganizowała akcję

Fot. Facebook/Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska, znana polska aktorka, znowu uderza w rządu. Zorganizowała akcję, która uderza bezpośrednio w Ministerstwo Środowiska.

Maja Ostaszewska opublikowała w serwisie Facebook wpis, do którego dołączyła link. Zawiera on informacje dotyczące zbliżającego się odstrzału dzików oraz petycję, która sprzeciwia się tym działaniom.

– My, wrażliwi na los wszystkich zwierząt i środowiska, stanowczo sprzeciwiamy się eksterminacji dzików w polskich lasach przez Polski Związek Łowiecki w ramach „walki” z ASF (afrykański pomór świń). Odstrzał ma objąć w sumie ponad 200 tys. osobników, także tych zdrowych (w tym samice i warchlaki). W praktyce może dojść do odstrzelenia całej populacji – czytamy w treści petycji.

– Myśliwi otrzymają ekwiwalent finansowy w wysokości kilkuset złotych za zwierzę. Wobec krytyki ze strony naukowców i braku jakichkolwiek dowodów potwierdzających, że masowe wybijanie tych zwierząt zredukuje w znaczący sposób ASF, żądamy natychmiastowej zmiany decyzji w tej sprawie. Konsekwencją tej skandalicznej akcji będą nieodwracalne skutki nie tylko dla tego gatunku w naszym regionie, ale i dla środowiska naturalnego na tym obszarze. Niech zwycięży rozsądek i nauka, a nie polityka i lobby myśliwskie! – dodają twórcy.

Maja Ostaszewska uderza w rząd!

Do wspomnianej petycji Maja Ostaszewska dołączyła swój autorski wpis. Apeluje w nim o „wielką mobilizację”. Jej zdaniem jest to konieczne, bowiem Minister Środowiska „skazuje na zagładę niemalże całą populację dzików”.

Aktorka zapewnia również, że decyzji Ministerstwa Środowiska sprzeciwiają się sami myśliwi.

– Jeśli dojdzie do odstrzału tak gigantycznej ilości dzików, oznaczać będzie to KONIEC TEGO GATUNKU W POLSCE!!!!! Powodem tej haniebnej decyzji ma być rozpowszechniający się wirus ASF, ale naukowcy są zgodni, że odstrzał nie tylko nie zatrzyma wirusa, ale wręcz może go rozprzestrzenić – pisze wyraźnie poruszona aktorka.

ZOBACZ:
Ratownik GOPR zabrał głos ws. akcji ratunkowej Szpilki i jego psa

– To nie dzikie zwierzęta, tylko człowiek jest za niego odpowiedzialny. Nie możemy dopuścić do tej rzezi, która ma się zacząć już w najbliższą sobotę! Musimy się zmobilizować!!! – dodaje.

Kochani wielka mobilizacja!!!!!!!!Proszę odpisujcie tę petycję!!!!🙏Minister Środowiska jednym podpisem skazuje na…

Posted by Maja Ostaszewska on Tuesday, 8 January 2019

W tym miejscu warto wspomnieć, iż Maja Ostaszewska od wielu lat angażuje się we wszelkie inicjatywy, które niosą pomoc zwierzętom. Sprzeciwiała się m.in. sprzedaży żywych karpi w marketach przez Świętami Bożego Narodzenia.

5 KOMENTARZE

 1. To jest GŁUPIA LEWACKA C*PA. Jej mózg Marksizm zeżarł już dawno temu.
  Jest za aborcją (morderstwem) dzieci ale strzelanie do dzików i jedzenie karpia jej przeszkadza. Większej aktorki-KRETYNKI nie widziałem

 2. Weterynarz w okrutny sposób zabijał świnie w chlewni, inny okrutnie zabił świniodzika u leśniczego z powodu afs. Gdzie aktoreczka była??

 3. Mało jest popularna? Że chce zwrócić uwagę na siebie? Nie rozumiem do czego dąży.. To nie jest jej temat, nie zna się na tym, nie ma pojęcia, piszę i wymyśla bzdury a nie wie jaki jest fakt! Dziki mnożą się, i trzeba zrobić odstrzaly bo inaczej będzie kiepsko.. Ciekawe co by mówiła gdyby jej na drogę wybiegł i walnela by w niego autem? To co wtedy? Ciekawe czy by to ogłosiła całej Polsce.. Najlepiej niech nie strzelają.. To wtedy będą dziki na każdym kroku.. I będą zagrożeniem dla ludzi.. Ona myśli że to małe bezbronne zwierzę.. Radzę trochę się obudzić i zająć się czymś innym.. W Czecha i Niemcach ludzie nie robią problemów ale w Polsce to zawsze coś wymyśla..

 4. Ja mam pomysł na nową akcję dla tej aktoreczki z prowincjonalnego teatru.
  Zbieranie psich kup gołymi rękami , dobry pomysł?? uważam że swietny a dla niej jedyny do którego sie nadaje. Ministerstwo środowiska byłoby zachwycone.
  Akcje proponuje przeprowadzic w czasie odwilzy kiedy topniejacy snieg rozmiękcza psie balaski i przemieniają sie one w cos co przypomina papkę.
  Niech zmobilizuje do tej akcji swoje niektore kolezanki podobnie myslące lub własnie niemyslące tak samo jak ona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here