Europa zadrżała. Historyczne słowa Salviniego w Polsce!

Matteo Salvini w Polsce
Matteo Salvini w Polsce

Już sam fakt, że Matteo Salvini pojawił się dziś w Polsce zelektryzował kontynent. W Brukseli doskonale wiedzą, że wicepremier i szef MSW Włoch znajdzie z władzami Polski wspólny język. Uniosceptyczny polityk z Italii spotkał się z Joachimem Brudzińskim i Jarosławem Kaczyńskim.

Włoski polityk przyprawiał przedstawicieli środowisk lewicowo-liberalnych o dreszcze już przed wyborami. Lider Ligi Północnej nie ukrywa uniosceptycznego nastawienia. Zagroził nawet, że jeśli europejscy dygnitarze nie zrezygnują z polityki „równi i równiejsi”, to Rzym rozpocznie procedurę rezygnacji z waluty euro, a w przyszłości być może wyjścia z UE.

Przeciwnicy sił patriotycznych robili wszystko, by Liga nie doszła do władzy. Jednakże Włosi zaufali Narodowcom. Nikt nie ma wątpliwości, że Italię dotyka podoba rewolucja jak chociażby Polskę. Ruchy i partie patriotyczne zyskują na popularności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tragiczne wieści dla opozycji. Właśnie przekazała je żona Donalda Tuska

Matteo Salvini w Polsce. Przeciwnicy rządów narodowych przerażeni

Zarówno włoska, jak i polska prawica, mają nadzieję, że nasze rządy rozpoczną bliską i owocną współpracę. Dziś Matteo Salvini zwieńcza swoją wizytę w Polsce. Wicepremier Włoch spotkał się z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Panowie spotkali się w Warszawie. Na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie mówili m.in. potrzebie reformy Unii Europejskiej oraz o polityce migracyjnej. W tej kwestii zarówno rząd w Rzymie, jak i władze Polski, reprezentują zbieżne poglądy. Jak stwierdził, Włochy i Polska chcą przyspieszyć protest deportacji.

W Europie padają propozycje przyjmowania kolejnych imigrantów, z kolejnych łodzi, którzy są przewożeni przez przemytników. Staje się to ogromnym problemem, to ryzyku typu kamikaze. Zgadzam się z polskimi kolegami, że jest potrzeba, żebyśmy przyspieszyli proces deportacji – mówił Matteo Salvini.

Polityk z Italii podkreślił ponadto, że w najbliższym czasie powstanie wspólny plan działania, który „zasili Europę w nową energię”. Dalej zapowiadał, Polska i Włochy muszą przeciwstawić się negowaniu kluczowych dla naszych pastw wartości przez Zachód. – Jan Paweł II mówił o tym, że Europa musi wrócić do swojej tożsamości i korzeni judeochrześcijańskich, a to w Brukseli się neguje w sposób szalony. Neguje się rodzinę, przeważają tylko wartości innego rodzaju – grzmiał Salvini.

ZOBACZ:
Tragiczne wieści dla opozycji. Właśnie przekazała je żona Donalda Tuska

Włoski wicepremier podsumował spotkanie słowami, że „Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej, renesansu odrodzenia prawdziwych europejskich wartości”. Mają one bez wątpienia wydźwięk historyczny. Przeciwnicy rządów narodowych są przerażeni.

12 KOMENTARZE

  1. PiS to Banda nieudaczników klękających przed Żydami!!!!! Robią z naszej pięknej Polski państwo Polin !! Żyd pluje im w twarz A oni mu za to dziękują!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here