W tym polskim mieście żyje się lepiej, niż w Madrycie. Opublikowano prestiżowy ranking

Fot. wikimedia.org

Portal internetowy Numbeo.com przygotował ranking jakości życia w miastach na świecie. Na prestiżowej liście znalazł się Gdańsk. Polskie miasto wyprzedziło m.in. Madryt i Los Angeles.

Numbeo to największa na świecie baza danych danych użytkowników o miastach i krajach na całym świecie. Zapewnia aktualne informacje na temat warunków życia na świecie, w tym kosztów utrzymania, opieki zdrowotnej, ruchu drogowego, przestępczości i zanieczyszczeń.

Serwis Numebo przygotował zestawienie jakości życia w różnych miastach świata. Pod uwagę brano takie czynniki jak: siła nabywcza, koszty życia, ceny mieszkań, dostęp do opieki medycznej, bezpieczeństwo, korki i uwarunkowanie klimatyczne.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła stolica Australii, Canberra. Na drugiej miejscu znalazło się holenderskie Eindhoven. Podium zamyka amerykańskie Raleigh, położone w stanie Północna Karolina.

Polskie miasto wyprzedziło Madryt

W pierwszej setce, zajmując 88. miejsce, znalazł się Gdańsk. Polskie miasto wyprzedziło m.in. Madryt, Pragę oraz Miami i Los Angeles. Natomiast bezpośrednio przed nim uplasował się Sztokholm, Oslo, Waszyngton i Berlin.

Inne polskie miasta w rankingu znalazły się już poza pierwszą setką. Poznań, Warszawa, Wrocław i Kraków zajęły odpowiednio 116., 127., 137. i 144. miejsce.

ZOBACZ:
Marsz Niepodległości na celowniku prokuratury! Są poważne zarzuty

Zdecydowanie mamy powody do dumy. Ranking jest popularny na całym świecie, dzięki czemu polskie miasto ma szansę zaistnieć w świadomości wielu ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here