Joanna Scheuring-Wielgus w opałach! Policja stawia sprawę jasno

Fot. YouTube/Radio ZET

Policja chce, by Joanna Scheuring-Wielgus została pozbawiona immunitetu poselskiego. Funkcjonariusze twierdzą bowiem, że posłanka naruszyła prawo.

Joanna Scheuring-Wielgus to jedna z najbardziej kontrowersyjnych posłanek w polskim Sejmie. Wielokrotnie dawała temu wyraz, czy to wypowiadając się z mównicy, czy rozmawiając z dziennikarzami.

Scheuring-Wielgus bardzo często uczestniczy w rozmaitych feministycznych akcjach. Walczy też z pedofilią w Kościele Katolickim. W sierpniu ubiegłego roku przybyła do Torunia, gdzie brała udział w wydarzeniu o nazwie „Baby Shoes Remember”. Polegała ona na wywieszaniu dziecięcych bucików na płotach kościołów. To właśnie podczas demonstracji w Toruniu Joanna Scheuring-Wielgus, zdaniem policji, dopuściła się naruszenia prawa.

Joanna Scheuring-Wielgus w opałach. Policja wysłała wniosek

Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji, wysłał do Marszałka Sejmu, Marka Kuchcińskiego oficjalny wniosek. Domaga się w nim, aby posłance partii Teraz, a wcześniej Nowoczesnej, został odebrany immunitet. Jest to konieczne, ponieważ w tym momencie nie można postawić jej zarzutów.

O jakie zarzuty chodzi? Dziennikarze serwisu Onet.pl donoszą, że podczas wspomnianej demonstracji w Toruniu, Scheuring-Wielgus dopuściła się naruszenia prawa. Posłanka wywiesiła bowiem na bramie wejściowej do bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela w Toruniu plakat z hasłem „Baby Shoes Remember. Stop pedofilii”. Do naruszenia doszło, ponieważ polityk wywiesiła baner, choć „nie miała zgody zarządzającego tym miejscem”.

Do uchylenia immunitetu posłance potrzebna jest decyzja Sejmu. Niewykluczone, że już niebawem odbędzie się głosowanie w tej sprawie.

ZOBACZ:
Kaczyński wściekły. "Tak to mu jeszcze nikt na nosie nie zagrał"

Scheuring-Wielgus komentuje

Scheuring-Wielgus skomentowała wniosek policji. Zamieściła na swoim profilu społecznościowym wpis, w którym poinformowała, że policja chce odebrać jej immunitet. Była posłanka Nowoczesnej oświadczyła, że „jeśli ma być karana za to, że ujawnia przypadki pedofilii, to jest z tego dumna”. Zapewniła też, że nawet jeżeli zostanie pozbawiona immunitet, nie odpuści i nadal będzie zajmować się tą sprawą.

Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawił też jej partyjny kolega, lider partii Teraz, Ryszard Petru. Zaapelował on szefa MSWiA, Joachima Brudzińskiego, aby ten wycofał wniosek Komendanta Głównego Policji.

1 KOMENTARZ

  1. – kontrowersyjny to jest ktoś kto mówi rzeczy mądre i głupie ale jeśli ktoś mówi tylko głupio to nie jest komntrowersyjny lecz głupi…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here