Ogórek rozwścieczyła obrońców dzików. Użyła mocnego porównania

Od kilku dni trwa wojna wokół odstrzału dzików, którego dokonać mają myśliwi. Głos w sprawie zabierają politycy oraz celebryci. Do dyskusji włączyła się Magdalena Ogórek. Wypowiedź byłej kandydatki na Prezydenta RP z pewnością nie spodoba się wielu celebrytom.

Już w najbliższy weekend ma się rozpocząć masowy odstrzał dzików. Przedstawiciele rządu i środowisk łowieckich przekonują, że zwierząt jest coraz więcej i coraz częściej zaczynają one pojawiać się w miejscach zamieszkanych przez człowieka. Niszczą uprawy oraz zagrody. Przenoszą również wirus Afrykańskiego Pomoru Świń, który przyczynia się z kolei do likwidacji trzody chlewnej, co z kolei przekłada się na gigantyczne straty finansowe rolników.

Tymczasem grupa naukowców skierowała w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o cofnięcie decyzji. W środę przed Sejmem odbył się nawet protest, przeciwko odstrzałowi dzików.

W mediach społecznościowych trwa akcja, której celem jest zapobieżenie odstrzałowi. Celebryci i gwiazdy zachęcają do podpisywania petycji sprzeciwiającej się planom rządu.

W akcję zaangażowała się m.in. Kinga Rusin, dziennikarka TVN orz Maja Ostaszewska. Wiele gwiazd, które zawzięcie biorą udział w protestach nie kryje jednocześnie swoich proaborcyjnych poglądów.

Magdalena Ogórek rozwścieczyła obrońców dzików

Do hipokryzji niektórych celebrytów nawiązała Magdalena Ogórek. Jej opinia z pewnością nie spodoba się obrońcom dzików…

ZOBACZ:
Ogórek rozwścieczyła obrońców dzików. Użyła mocnego porównania
”]

„Nie oceniam sprawy zabijania dzików (nie znam się na ASF), ale wytłumaczcie mi proszę, jakim cudem locha nosi w sobie małego dzika, o którego życie należy walczyć, a kobieta w ciąży nosi „zlepek komórek”? Płód to nie człowiek, a dzik to od początku dzik” – napisała na Twitterze.

Magdalena Derucka
Kobieta, która żadnego tematu się nie boi. Angażuje się społecznie, od kilku lat uprawia dziennikarstwo na wielu polach. Napisz do autorki: magdalena.derucka@otopress.pl

8 KOMENTARZE

  1. Zatem skąd dziczyzna w sklepach?? No musiał być odstrzał takiego zwierzęcia. Co za problem przebadać to co odstrzelone i jak nadaje się do konsumpcji to sprzedać lub przerobić na inny produkt.

  2. Lepiej bronić dziki niż ludzi. którzy przez naciągaczy i parabanki stracili dorobek życia. Oni mogą mieszkać pod mostami i jeść byle co. A obrońcy dzików może zamiast protestować ,to dołożyć się do pokrycia strat spowodowanych przez dziki.

  3. Łatwo wypowiadać się ludziom którzy mieszkają w bloku lub nie mają do czynienia z rolnictwem . Powiedzie to rolnikom którzy przez dziki tracą znaczną ilość upraw . Polska jest jednym z glownych producentów wieprzowiny , jak zamkną hodowle trzody chlewnej to nie miejcie pretensji i nie wylewajcie żali W Internecie ze za 5 lat 1 kg schabu będzie kosztował 50zł A nie 12/13zł no bo koszty importu itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here