Kukiz zabrał głos ws. odstrzału dzików. Zszokował Polaków [WIDEO]

Fot. Twitter/Polsat News

Paweł Kukiz rozwścieczył Polaków. Wszystko ze względu na jego wypowiedź na temat odstrzału dzików, które zarządziło Ministerstwo Środowiska.

Od kilku dni jednym z głównych tematów w mediach jest odstrzał dzików, którego dokonać mają myśliwi. Pod wszystkim podpisało się Ministerstwo Środowiska. Powodem takiej decyzji jest fakt, iż zwierząt jest coraz więcej i coraz częściej zaczynają one pojawiać się w miejscach zamieszkanych przez człowieka. Niszczą uprawy oraz zagrody. Przenoszą również wirus Afrykańskiego Pomoru Świń, który przyczynia się z kolei do likwidacji trzody chlewnej, co z kolei przekłada się na gigantyczne straty finansowe rolników.

W Polsce powstał ruch sprzeciwu wobec decyzji Ministerstwa Środowiska. Niektórzy jego przedstawiciele zwracają uwagę, iż myśliwi zabijać będą nie tylko dorosłe knury, ale i prośne lochy, które noszą w sobie małe.

Paweł Kukiz o odstrzale dzików. Zszokował Polaków

Głos ws. odstrzału dzików zabrał Paweł Kukiz, który gościł w telewizji Polsat News. Podczas rozmowy z dziennikarzem Piotrem Witwickim wypowiedział słowa, które rozwścieczyły i zszokowały Polaków. Lider Kukiz’15 opowiedział się bowiem po stronie przeciwników odstrzału.

– Strzelanie do prośnych loch dzików to bandytka – powiedział.

To jednak nie koniec. Po chwili stwierdził bowiem, że cała akcja ze strzelaniem do prośnych loch jest tym, co… Stepan Bandera robił z Polakami.

– To tak jak Bandera kiedyś robił i jego UPA z Polakami – powiedział lider Kukiz’15.

ZOBACZ:
Miliony Polaków w panice. mBank ZAMROZIŁ ich wszystkie pieniądze!

Krytyka

Na reakcję internautów ws. słów, które wypowiedział Kukiz, długo nie trzeba było czekać. Na lidera Kukiz’15 spadła bowiem fala krytyki.

– Kukiz porównuje strzelanie do dzików do rzezi wołyńskiej. Ja rozumiem, że jest słaby na umyśle, ale jak tak dalej pójdzie ta antropomorfizacja zwierząt, to trzeba będzie powołać sejm dla zwierząt. Jakby co, to mam psa i kota. I chyba szczura w ogródku, którego chcę eksmitować – napisał oburzony dziennikarz Tomasz Sommer.

– Naprawdę ciężko mi przejść obojętnie wobec tego co powiedział Paweł Kukiz. To jest głupie, absurdalne i nikczemne – dodał były rzecznik ONR, Tomasz Kalinowski.

6 KOMENTARZE

  1. Dzików nie powinno się zabijać. Dziki usuwają padlinę, gdy ich zabraknie moga sie pojawić infekcje, wirusy i inne choroby z pozostałości resztek martwych zwierząt, bedzie sie to rozsrastac i rozprzestrzeniać dzieki ptactwu i innym zwierzętom. Dziki to pożywienie, ktore w przypadku kataklizmu i braku żywności moze uratować nam zycie. Każde zwierze powinno sie zabijać humanitarnie z etyka(która zaznaczył P.K) z szacunkiem, szybko, bezbolesnie i nie w nadmiarze.
    Uwazam, ze w Polsce dziki to nie jest problem. Problemem jest polityka i politycy i ślepi ludzie.

    Ps. Dziki zjadają w zimę pasożyty-larwy.. Jak ich zabraknie drzewa beda chore na wielorakie infekcje.
    Pozdrawiam.

  2. Przecież swinia w zagrodzie w życiu nie widziała dzika. Jak zwierzę zamknięte w chlewni może zarazić się żyjącego na wolności dzika? Proszę mi to wytłumaczyć. Poza tym dziczyzna jest zawsze badana po ustrzeleniu przez myśliwego. Niech myśliwi i laboranci którzy z nimi wspolpracuja wypowiedza się na ten temat. Dla mnie to zwykła masakra i naruszanie ekosystemu który i tak jest już mocno zniszczony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here