Duda uderza w Kaczyńskiego! „Zostaliśmy oszukani przez PiS”

Fot. Wikimedia/Aargambit

Do tej pory związkowcy z „Solidarności” byli wielkimi sprzymierzeńcami partii rządzącej. Teraz przewodniczący organizacji, Piotr Duda, otwarcie wystąpił przeciwko PiS, zarzucając nawet ugrupowaniu Kaczyńskiego oszustwo. 

Duda wystąpił przeciw partii rządzącej w piątek na antenie TVP Info. Przewodniczący „Solidarności” nie szczędził pod adresem polityków PiS gorzkich słów.

Duda uderza w PiS. „Zostaliśmy oszukani”

Szef „Solidarności” domaga się m.in. podwyżek dla całej budżetówki, takich jak w służbach mundurowych.

Poinformował, że swoje postulaty związek przedstawi w piątek w Warszawie minister rodziny i pracy Elżbiecie Rafalskiej. Zrobi to podczas posiedzenia przewodniczących wszystkich regionów i branż.

– „Zostaliśmy, że tak powiem, oszukani przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Z całym szacunkiem przez ostatnie dwa i pół roku dobrej współpracy, ale trzeba powiedzieć: dosyć dzielenia pracowników budżetówki na lepszych i gorszych. Bo jedni otrzymują podwyżki na poziomie 30 proc., 20 proc., a inni na poziomie 2 proc.” – mówił w piątek w TVP Info przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Przewodniczący „S” wspomniał też o funduszu socjalnym.

ZOBACZ:
Konsternacja w PiS. Nie wierzą, że minister powiedział to o WOŚP

– „Pan premier obiecał, że odmrozi o dwa lata wskaźnik funduszu. Odmroził o rok, my się z tym nie zgadzamy. Jeżeli w dalszym ciągu PiS będzie w taki sposób prowadził swoją politykę, to Solidarność potrafi protestować” – powiedział przewodniczący związku zawodowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here