Konsternacja w PiS. Nie wierzą, że minister powiedział to o WOŚP

Jerzy Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP
Jerzy Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP

Jarosław Sellin, wiceminister kultury, był gościem programu „Tłit” w Wirtualnej Polsce. Rozmowa dotyczyła m.in. zbliżającego się finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości o WOŚP oraz szefie akcji, Jerzym Owsiaku, raczej nie wypowiadają się pozytywnie. Owsiak zresztą również nie przepada za obecnym rządem. Krytykuje go i raczej nie bawi się przy tym w dyplomację. Nietrudno więc domyślić się, iż obie strony raczej nie darzą się miłością.

WOŚP oraz zbliżający się finał akcji charytatywnej był tematem rozmowy, której uczestnikiem był wiceminister kultury, Jarosław Sellin. Polityk był gościem programu „Wirtualnej Polski” o nazwie „Tłit”.

W trakcie wymiany zdań prowadzący rozmowę dziennikarz chciał dowiedzieć się, czy polityk popiera akcję, którą przed laty zainicjował Jerzy Owsiak. Odpowiedź wiceministra mogła zaskoczyć jego niektórych kolegów z rządu.

Jarosław Sellin o WOŚP

– „Uważam, że każda akcja charytatywna, która jest dedykowana w tym przypadku dzieciom i sprzętowi medycznemu, zasługuje na wsparcie. Ja osobiście jakiegoś wsparcia z pewnością udzielę – oświadczył Sellin.

Polityk dodał również, że każdy Polak powinien sam zdecydować się, czy zamierza wspierać akcję, czy też nie.

Co ciekawe, wiceminister kultury oświadczył również, że PiS, jako partia, nie odcina się od akcji Jerzego Owsiaka.

ZOBACZ:
Opozycja się wścieknie. Unia zabrała głos ws. odstrzału dzików!

– PiS nie odcina się od celów pięknej akcji charytatywnej, która funkcjonuje już ponad 20 lat – powiedział.

Przedstawiciel partii rządzącej zaznaczył jednak, że nie zgadza się z niektórymi poglądami, które wygłasza Owsiak.

– Jeśli się od czegoś odcinamy to od niezbyt mądrych, czasami nieroztropnych, czasami niemądrych poglądów, które pan Owsiak wygłasza, oceniając np. życie publiczne albo aktorów tego życia publicznego. To się, niestety, mu zdarza – oświadczył.

Kolejny finał

W niedzielę 13 stycznia w całej Polsce odbędzie się 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Akcja, którą zainicjował Jerzy Owsiak, odbywa się od 3 stycznia 1993 roku. Pieniądze, które uda zebrać się wolontariusze przeznaczane na realizację celu danego Finału, czyli przede wszystkim na zakup sprzętu medycznego dla szpitali.

źródło: Wirtualna Polska

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze powiedzial, nigdy nie slyszala, zeby Prezes Kaczynski negatywnie wypowiadal sie o Owsiaku, Lewacy doprawiaja gebe Pisowi jak zwykle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here