Opozycja obwinia PiS. Korwin-Mikke wyjaśnił, kto odpowiada za śmierć prezydenta

Korwin Mikke Paweł Adamowicz
Korwin Mikke Paweł Adamowicz

Janusz Korwin-Mikke zamieścił na Twitterze wpis, w którym skomentował śmierć Pawła Adamowicza. Polityk przewiduje, jaka będzie teraz przyszłość mordercy. Wcześniej wskazał, co jego zdaniem mogło zapobiec tragedii. Polityk obwinia za zaniedbania… cały establishment polityczny.

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek wczesnym popołudniem. Lekarze z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku poinformowali na oficjalnym briefingu, że nie udało im się wygrać walki o życie prezydenta Gdańska.

Wczoraj podczas 27. finału WOŚP w Gdańsku na scenę wtargnął napastnik uzbrojony w nóż. Zadał trzy ciosy Pawłowi Adamowiczowi. Ratownicy medyczni podjęli reanimację jeszcze na scenie i następnie zabrali go do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

W szpitalu lekarze podjęli walkę o życie prezydenta Gdańska. Bezpośrednio po przewiezieniu do szpitala, przeprowadzili 5-godzinną skomplikowaną operację. Następnie przez całą noc walczyli o jego życie. Niestety walka zakończyła się niepowodzeniem. Paweł Adamowicz zmarł, o czym poinformował Tomasz Stefaniak z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Janusz Korwin-Mikke o przyszłości zabójcy

„Paweł Adamowicz zmarł. Morderca będzie żył – i w więzieniu będzie się cieszył statusem wybitnej jednostki. VBlog jak zwykle o 21.30 na FB” – napisał Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke: Kandydaci na morderców powinni się bać

Janusz Korwin-Mikke podkreślił, że zamach w Gdańsku to indywidualny incydent, który mógłby przydarzyć się za dowolnych rządów. Stwierdził, że upolitycznianie tego wydarzenia to idiotyzm.

ZOBACZ:
Opozycja obwinia PiS. Korwin-Mikke wyjaśnił, kto odpowiada za śmierć prezydenta
”]

Polityk wskazał również, co jego zdaniem, mogłoby zapobiec tragedii. To działania polityków ostatnich lat miały być jedną z głównych przyczyn tego, co się stało.

– To już upolitycznienie wszystkiego graniczące z totalnym z’idioceniem. Przecież zamach w Gdańsku to indywidualny incydent, który mógłby przydarzyć się za dowolnych rządów. Przywódcy partyj, zamiast się oskarżać, powinni wzruszyć na takie oskarżenia ramionami.
Jedyne, co mogłoby (ale też nie na pewno!) zapobiec zamachowi, to powrót Polski do cywilizacji – czyli PRZYWRÓCENIE KARY ŚMIERCI!

Polityk wskazuje, że teraz napastnik wróci do więzienia, w którym jako morderca i recydywista będzie na najwyższym szczeblu hierarchii. Będzie żył na koszt podatnika – być może w szpitalu psychiatrycznym.

„Po prostu: niczego się nie bał. A kandydaci na morderców powinni się bać! Mniej prewencji – więcej represji!” – podsumowuje polityk.

22 KOMENTARZE

 1. W tak oczywistej sytuacji, kiedy nikt nie ma żadnych wątpliwości co do zamiarów i czynu napastnika powinna zostać przywrócona kara śmierci.

 2. Tak Jest Panie Korwinie. DOKŁADNIE TAK! To politycy zrobili ten syf. TO oni i tylko oni są odpowiedzialni za to, że mordercy mordujĄ i mają w głębokim poważaniu to „prawo”, co im zapewnia wikt i opierunek za frico w pierdlu a wciąż nowym ofiarom ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTĄ JENO I WIECZNE ODPOCZYWANIE:

  :ZWYKŁY POLAK, OBYWATEL 14 stycznia 2019 at 16:02
  No to teraz wiadomo kim ten sukinsyn jest. Teraz wiadomo, że skurwiel nie siedział za frico w pierdlu, jak wciskał kit ze sceny, że za niewinność wsadziła go PeO. Teraz za to co uczynił powinien dostać KSa!
  BY SPRAWIEDLIWOŚCI STAŁO SIĘ ZADOŚĆ!
  AMEN!

  i TA kara powinna natychmiast wrócić do POLSKIEGO Kodeksu Karnego, bo to co jest teraz, to nic więcej jak pogarda dla OFIAR – bezkarność, a nawet gloryfikowanie bandytów i morderców, bo czymże jest fundowanie takis….synom wczasów w ZK, gdzie mają wikt i opierunek za friko, ćpanie, tivi, spacery itd. itp i etc. & & & & &.

  Nie zapomnę nigdy tego show z jakiegoś ZK w Polsce, gdzie z kamerą reporterzy zawitali do celi, gdzie siedzieli wielokrotni mordercy. Dziennikarz zadawał pytania a te śmiecie odpowiadało.
  SZCZERZE!
  I nie zapomnę tego nigdy z jaką pogardą mówili o tym polskim wymiarze “sprawiedliwości”, który im – wielokrotnym mordercom funduje takie luksusy za robienie tego co lubią.
  I kazdy z tych bandytów na pytanie co robiłby po wyjściu na wolność, miał jedną tylko odpowiedź. NIE ZMIENIAŁBYM NIC W SWOIM ŻYCIU, DALEJ BYM MORDOWAŁ !!!!!

  Polecam uwadze to moje pisanie tym co rządzą, polecam uwadze Panu Ministrowi niesprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. TEN program był wyemitowany wiele lat temu. chyba w TV Polonia, W PORZE BARDZO PÓŹNEJ, BO CHYBA OKOŁO PÓŁNOCY TU U MNIE W USA. Nie mam już tivi w domu od ponad 10 lat. Więc to musiało być dawno, może 15 albo 20 lat temu.
  Ale pamiętał będę już na zawsze TĘ pogardę bandytów dla tych co za bandyterkę dostają luksusowe wczasy za frico

  Może pora byłaby skończyć z gloryfikowaniem przestępców, a pogardą
  dla OFIAR!
  zabójcówl.

  TAKIE “PRAWO” JEST TYLKO ZACHĘTĄ DLA CZYNICIELI ZŁA, I DOPINGIEM, BY CZYNILI TAK DALEJ!

  Mają się czego obawiać ZWYKLI DOBRZY LUDZIE, OBYWALELE, POLACY.
  Może pora z tym skończyć ???
  Z tym bezprawiem w imieniu prawa. Kiedys złodziejom ucinano ręce……. Na morderców czekała szubienica. A dziś ?????

  JEDEN WIELKI SYF!

 3. Zaraz, znajdziensie jakiś głupi i zaskarżyć PL do Berlina czy Brukseli że u nas kara śmierci ma być. Że nie cywilizowani nie jestesmy itd.
  Będą gania jacyś pajace po ulicach,jakieś manifestacje itd.

 4. Takich przestępców to do kopalni bez powrotu na górę, a za każdą wydobytą tonę węgla do jedzenia bułkę i to wszystka w temacie.

 5. Rozumiem że kara śmierci będzie również obowiązywać polityków którzy nie wywiązuja się z obietnic którzy kradną nasze ciężko zarobione pieniądze którzy szkalują dobre imie polski itd itp..

  Jeśli tak. Podpisuje się pod karą śmierci rękami i nogami.

  • to nikt nie będzie chciał rządzić i wtedy róbta co chceta. za to co najwyżej trybunał egzekucyjny przed belwederem :) ewentualnie łagr. co nie zmienia faktu, że odpowiedzią na zabójstwo może być tylko kara śmierci. Dlaczego zabójca może zabić 1000 osób albo 10000000 osób i sobie dostać tylko dożywocie? why…. :0

 6. Kara śmierci nie jest karą lecz wyeliminowaniem ze społeczeństwa osoby zagrażającej społeczeństwu.
  Napewno działa odstraszająco dla kolejnej osoby, która chciałaby popełnić podobne przestępstwo.
  Należy zmienić prawo.

 7. Być może warto wypowiedzieć się publicznie na przyczynę ( zajścia) a nie śmiercią leczyć skutków?! ( bez niepotrzebnych świadków)
  „Scenariusz zaprogramowanych morderców”
  „Telepatii Syntetycznej”, „Mind Control” …o których mówi w wywiadzie dla NTV- Pani Ewa Pawela
  https://youtu.be/6Tn1Mqf8j0c

 8. Tylko praca do końca życia za 2 miski zupy!!!!! Może, któryś z forumowiczów chciałby się zabawić w kata????? A co z sumieniem?…. Chcecie się upodobnić do POlityków?…. BAnkstersów i przestępców????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here