Znany dziennikarz TVP zawieszony. Kurski nie wytrzymał

TVP Zniewolona Jacek Kurski

Portal branżowy Wirtualne Media informuje, że znany dziennikarz TVP został odsunięty od prowadzenia programów „Minęła 20” i „Woronicza 17”. Informacja ma charakter nieoficjalny.

Znany dziennikarz został zawieszony w roli prowadzącego już 10 stycznia, tuż po wyemitowaniu w TVP Info programu „Minęła 20”, zawierającego animację przedstawiającą Jerzego Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz.

W programie „Minęła dwudziesta” emitowanym na antenie TVP Info pojawił się teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez Barbarę Pielę. Autorka wykonuje z plasteliny postacie związane z polską sceną polityczną i tworzy z ich udziałem skecze. Ten, który mogli obejrzeć widzowie w miniony czwartek wzbudził ogromne kontrowersje.

Wszystko ze względu na fakt, iż niektórzy z komentatorów twierdzą, że pojawiają się w nim antysemickie wątki. Wskazywać ma na to sytuacja, w której lalka symbolizująca Jerzego Owsiaka prowadzi auto pełne banknotów. Na jednym z nich widnieje gwiazda Dawida.

Znany dziennikarz TVP zawieszony

Afera wokół programu wyemitowanego w TVP Info było na tyle duża, iż swoje stanowisko wygłosił szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski. Władze TVP odsunęły Michała Rachonia od prowadzenia programów „Minęła 20” i „Woronicza 17”.

„Szanowni Państwo, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” wyciągnę surowe konsekwencje” – napisał.

ZOBACZ:
Mocny wpis Stuhra po śmierci Adamowicza. Kilkadziesiąt tysięcy reakcji!

Jak podają Wirtualne Media, obowiązki Rachonia w programie „Minęła 20” przejmą zamiennie: Danuta Holecka, Adrian Klarenbach oraz Krzysztof Ziemiec.

6 KOMENTARZE

  1. …ludzie czyście poszaleli za satyrę polityczną zawieszać dziennikarza i to za jakąś gwiazdkę na banknocie to wygląda gorzej jak za komuny surowe konsekwencje za co pytam ???orzeł w naszym godle też ma gwiazdki na skrzydłach i co to też oznaka antysemityzmu???nie dajmy się zwariować!!!

  2. Moja opinia jest taka: do natychmiastowego zwolnienia nie M.RACHOŃ i jakiś czas temu usunięty W.CEJROWSKI,ale J.Kurski i J.Olechowski…!!! Dopóki to się nie zmieni,jak Boga kocham nie włączę Tvp Info…i do tego samego w ramach protestu wszystkich namawiam! A żeby rzeczonych winnych Panów prezesów mocniej zabolało,to piszę,to ja-autentycznie wieloletni już zwolennik PISu!!!

    • To się napisałeś zwolenniku pis A dlaczego pan Kurski bo nie kumam Że pana Rachonia nie powinni zawieszac to się zgadzam Co do programu wyemitowane w tym dniu to moim zdaniem nie był żaden kontrowersyjny Cyrki już wyprawiają co jest poprawne a co nie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here