Znany dziennikarz TVP zawieszony. Kurski nie wytrzymał

Jacek Kurski nowy prezes TVP

Portal branżowy Wirtualne Media informuje, że znany dziennikarz TVP został odsunięty od prowadzenia programów „Minęła 20” i „Woronicza 17”. Informacja ma charakter nieoficjalny.

Znany dziennikarz został zawieszony w roli prowadzącego już 10 stycznia, tuż po wyemitowaniu w TVP Info programu „Minęła 20”, zawierającego animację przedstawiającą Jerzego Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz.

W programie „Minęła dwudziesta” emitowanym na antenie TVP Info pojawił się teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez Barbarę Pielę. Autorka wykonuje z plasteliny postacie związane z polską sceną polityczną i tworzy z ich udziałem skecze. Ten, który mogli obejrzeć widzowie w miniony czwartek wzbudził ogromne kontrowersje.

Wszystko ze względu na fakt, iż niektórzy z komentatorów twierdzą, że pojawiają się w nim antysemickie wątki. Wskazywać ma na to sytuacja, w której lalka symbolizująca Jerzego Owsiaka prowadzi auto pełne banknotów. Na jednym z nich widnieje gwiazda Dawida.

Znany dziennikarz TVP zawieszony

Afera wokół programu wyemitowanego w TVP Info było na tyle duża, iż swoje stanowisko wygłosił szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski. Władze TVP odsunęły Michała Rachonia od prowadzenia programów „Minęła 20” i „Woronicza 17”.

„Szanowni Państwo, dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej stanowczo potępia powielanie antysemickich stereotypów. Nie ma na to zgody. Dlatego wobec osób odpowiedzialnych za incydent w ostatnim programie „Minęła 20” wyciągnę surowe konsekwencje” – napisał.

CZYTAJ TAKŻE:
Mocny wpis Stuhra po śmierci Adamowicza. Kilkadziesiąt tysięcy reakcji!

Jak podają Wirtualne Media, obowiązki Rachonia w programie „Minęła 20” przejmą zamiennie: Danuta Holecka, Adrian Klarenbach oraz Krzysztof Ziemiec.