ZAGŁOSUJ. Czy Jerzy Owsiak powinien otrzymać Nagrodę Nobla?

Pokojowa Nagroda Nobla i Jerzy Owsiak Jurek Owsiak
Pokojowa Nagroda Nobla i Jerzy Owsiak

GŁOSOWANIE. W Polsce zawrzało. Nie tylko w związku z wielką tragedią, jaką niewątpliwie jest tragiczna śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rozgorzała również dyskusja na temat tego czy Pokojowa Nagroda Nobla to wyróżnienie, na które zasługuje Jerzy Owsiak.

Jurek Owsiak na przestrzeni blisko dwóch dekad bez wątpienia uczynił mnóstwo dobra. Jednakże spore grono rodaków ma mu wiele do zarzucenia. Najczęściej w związku z rzekomymi niejasnościami finansowymi w WOŚP.

ZOBACZ:
Kaczyński wzruszył Polaków. Szokujący gest po śmierci Adamowicza

Nie dziwi zatem, że inicjatywa przyznania Jurkowi Owsiakowi tak prestiżowego wyróżnienia, wzbudza kontrowersje. Dla jednych jest sprawą oczywistą, że filantrop działający w Polsce od tylu lat musi otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla. Inni z kolei przekonują, że Jerzy Owsiak na to – tak jak Lech Wałęsa – nie zasłużył.

Sam zainteresowany nie zabrał głosu w sprawie. Natomiast politycy i media wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy już teraz dwoją się i troją, by wpłynąć na Komitet Norweski. Pojawiły się nawet teorie, że Owsiak został nominowany do Nagrody Nobla.

Jednakże szybko okazało się, że ktoś myli pojęcia. Jak na razie przyjęto jedynie wniosek o nominację. Wniosek, który z Polski już wielokrotnie wysyłali na przykład parlamentarzyści. A co o tym pomyśle sądzą internauci? Zapraszamy do głosowania poniżej.

[poll id=”3″]

58 KOMENTARZE

 1. Wcale nie powinien otrzymać nagrodę Nobla.A dlaczego i za co? Ze się też wzbogacał i wzbogacali się jego pomocnicy i fundacja?Ze wszystkiego robicie Polacy wielkie sensacje i niebywałe,podle wypowiedzi,ze za wszystko odpowiada rząd.To bzdury ! Przypomnijcie ,jak Adamowicz postępował i w jakich stosunkach był z PO?Najwinniejszy w tym zajściu winna jest ta impreza i jej organizator,ze dopuścili do takiego wypadku.

  • Owszem, powinien. Gdyby nie On to szpitale świeciłyby pustkami. Mówię to jako osoba uratowana dzięki sprzętowi WOŚP w 1993r. tuż po przyjściu na świat. Zobaczymy, czy w momencie trafienia do szpitala, przeciwnicy Pana Owsiaka będą tak chętnie rezygnowali z leczenia swojego i swoich bliskich…

   • Ale gościu przecież to ja płacę ubezpieczenie i zus a nie on… On tylko sprzęt dla biedniejszych szpitali sponsorował i byłoby tego więcej gdyby całą kwotę oddawał a nie brudstoki dla nastoletnich dziwek i ćpunów organizował… Ja wrzucając złotówkę myślałem że idzie całość na sprzet medyczny a nie 3/4…

    • znasz ludzi biorących udział w woodstocku że się tak o nich wypowiadasz? za dużo oglądasz telewizji i na prawicowych stronkach siedzisz. pamiętaj że nawet być może twój lekarz się tam bawić. nazwij go ćpunem albo dziwką… z obserwacji otoczenia wnioskuję że większość tych co się nieprzychylnie wypowiadają o wośp i nazywają woodstock ćpalnią, na tylnym siedzeniu samochodu wciągają jakieś kryształy i inne. skąd wiem? dorabiam jako taksówkarz, widzę, rozmawiam z ludźmi oko w oko, z różnymi. nie ufam ani żadnej tv ani internetom, a zwłaszcza tym ukierunkowanym politycznie, czyli prawie wszystkim w dzisiejszych czasach. czego i tobie życzę.

 2. Malo kto otym wie ale Ten zlodziej kiedyś za nim otworzył swoje organizacje to na bazarze Różyckiego ożynał ludzi w trzy karty i w trzy kubki…

   • Naszych bo kiedyś wrzuciło się złotóweczkę… Po za tym miliony ludzi którzy wrzucili widać że takie pachołki jak ty lubią być dymani, żyć w nędzy i srać pod siebie… Owsiak nie zasługuje na zadną nagrodę, niech idzie i nie wraca po miesiącu nikt o nim pamiętać nie będzie.

    • asa straszne… wrzuciłeś/wrzuciłaś złotówkę i już miliony to twoja zasługa. druga sprawa, nie wyzywaj ludzi których nie znasz, trzecia sprawa, zrób sobie wycieczkę po szpitalach

  • Na pewno nie w Twoich pieniądzach. Ludzie wspierają WOŚP bo wiedzą że nasze państwo nie robi nic by służba zdrowia była na wysokim poziomie. I skoro nie wsoierasz to nie wracaj się do portfeli innych ludzi.

 3. Ja bym proponował jeszcze Dode i Krecika dodać !!!
  W sumie Owsiak pasuje do grona Wałęsy i Obamy :-)
  Zaraz mnie nazwą PiSowską szmatą – a ja za wczasy powiem ze z PiSu czy z PO takie same dzieki sprzedajne jak z Was głupcy ze sklerozą !!!

 4. widząc „polubienia” komentarzy, oraz jak się posuwa głosowanie, mogę spać spokojnie, jest nas duża większość, a baranów zostawmy, niech piszą swoje teorie dla pelikanów i niech się tłuką sami z sobą ;) Amen

 5. czy w tej nominacji głosujemy za spółkami rodzinnymi: „Jasna Sprawa” – „Mrówka Cała” – „Złoty Melon” – „Tabasco” – „Feel Mint Production” – „Boscata”

 6. Jestem za tym, aby dać zbiorowego Nobla zmarzniętym dzieciom zbierającym bezinteresownie datki na sprzęty medyczne dla innych chorych dzieci oraz na godne i bogate życie Jurka Owsiaka… No i na beztrosko wesołą zabawę na przystanku Woodstock. Kochane dzieci to Wy i tylko Wy jesteście godne pokojowej nagrody Nobla razem z milionami darczyńców, którzy dzielą się swymi własnymi ciężko zarobionymi pieniędzmi.