ZAGŁOSUJ. Czy Jerzy Owsiak powinien otrzymać Nagrodę Nobla?

Pokojowa Nagroda Nobla i Jerzy Owsiak Jurek Owsiak
Pokojowa Nagroda Nobla i Jerzy Owsiak

GŁOSOWANIE. W Polsce zawrzało. Nie tylko w związku z wielką tragedią, jaką niewątpliwie jest tragiczna śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Rozgorzała również dyskusja na temat tego czy Pokojowa Nagroda Nobla to wyróżnienie, na które zasługuje Jerzy Owsiak.

Jurek Owsiak na przestrzeni blisko dwóch dekad bez wątpienia uczynił mnóstwo dobra. Jednakże spore grono rodaków ma mu wiele do zarzucenia. Najczęściej w związku z rzekomymi niejasnościami finansowymi w WOŚP.

CZYTAJ TAKŻE:
Kaczyński wzruszył Polaków. Szokujący gest po śmierci Adamowicza

Nie dziwi zatem, że inicjatywa przyznania Jurkowi Owsiakowi tak prestiżowego wyróżnienia, wzbudza kontrowersje. Dla jednych jest sprawą oczywistą, że filantrop działający w Polsce od tylu lat musi otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla. Inni z kolei przekonują, że Jerzy Owsiak na to – tak jak Lech Wałęsa – nie zasłużył.

Sam zainteresowany nie zabrał głosu w sprawie. Natomiast politycy i media wspierające Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy już teraz dwoją się i troją, by wpłynąć na Komitet Norweski. Pojawiły się nawet teorie, że Owsiak został nominowany do Nagrody Nobla.

Jednakże szybko okazało się, że ktoś myli pojęcia. Jak na razie przyjęto jedynie wniosek o nominację. Wniosek, który z Polski już wielokrotnie wysyłali na przykład parlamentarzyści. A co o tym pomyśle sądzą internauci? Zapraszamy do głosowania poniżej.

Czy Jerzy Owsiak powinien otrzymać Pokojową Nagrodę Nobla 2019?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...