To dlatego Owsiak zrezygnował z kierowania WOŚP

Jerzy Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP
Jerzy Owsiak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP

W poniedziałek 14 stycznia Jerzy Owsiak zrezygnował z kierowania WOŚP. Portal wp.pl ujawnia powody tej decyzji.

14 stycznia 2019 roku media obiegła dramatyczna informacja. Okazało się, iż Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, zmarł. Dzień wcześniej samorządowiec został dwukrotnie dźgnięty nożem podczas gdańskiego finału WOŚP. Adamowicza zaatakował 27-letni Stefan W., który przeprowadził bestialską napaść na scenie.

Tego samego dnia, Jerzy Owsiak, szef WOŚP, złożył rezygnację ze swojego stanowiska.

– Osobiście składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu. Fundacja będzie dalej funkcjonowała – powiedział.

– Spotkałem się z opiniami, że to nasza wina, że nie żyje człowiek, że nie żyje Paweł Adamowicz. To na mnie spadła ta odpowiedzialność – dodał.

Jerzy Owsiak rezygnuje z kierowania WOŚP. „WP” podaje powody

Nowe informacje ws. rezygnacji Jerzego Owsiaka podaje serwisu Wirtualna Polska. Dziennikarze portalu skontaktowali się z osobą bliską byłemu szefowi WOŚP. Twierdzi ona, że wydarzenia, które rozegrały się w Gdańsku „osobiście dotknęły” Jerzego Owsiaka.

– Ostatnie wydarzenia dotknęły go osobiście – mówi osoba związana z WOŚP.

Serwis wp.pl podaje, że dziennikarzom udało się ustalić, iż Jerzy Owsiak na jakiś czas postanowił odciąć się od mediów. Na ten moment trudno więc uzyskać od niego jakikolwiek komunikat w całej sprawie.

– Jurek cały czas ma kontakt z osobami pracującymi w fundacji. Nieustannie się ze sobą komunikują, prowadzą rozmowy i dopilnowują kwestii związanych z tegorocznym finałem WOŚP-u. Jurek ograniczył kontakt z mediami, potrzebuje teraz spokoju – mówi jeden z przedstawicieli WOŚP.

Potwierdzeniem tych słów jest fakt, iż Jerzy Owsiak zdecydował się zablokować swoje konto na Instagramie. Zrobił to, ponieważ dziennie otrzymywał tysiące wiadomości, w których sympatycy prosili go, aby nie rezygnował ze swojej funkcji.

ZOBACZ:
Fame MMA szykuje wielkie starcie. Federacja pozyskała kolejną gwiazdę!

– Jurek po prostu potrzebuje chwili spokoju. To bardzo stresujący czas. To, co wydarzyło się ostatnio osobiście go dotknęło – mówi pracownik WOŚP.

Zaraz po rezygnacji Owsiaka rozpoczęła się akcja #MuremZaOwsiakiem. Sympatycy WOŚP apelują do Jerzego Owsiaka, aby ten jeszcze raz przemyślał swoją decyzję. Do powrotu namawiają go m.in. Agnieszka Chylińska, Piotr Zelt czy żona Pawła Adamowicza.

7 KOMENTARZE

  1. Bardzo sprytne posunięcie pana Owsiaka, nie jestem jednak pewna, czy to on sam wymyślił. Faktem jest, że doszło do ogromnych nieprawidłowości w organizacji finału WOŚP, za który to on jest odpowiedzialny. Swoją rezygnacją z funkcji szefa organizacji Owsiak wymusił zabranie głosu i poparcie od swoich fanów, co mu się zresztą świetnie udaje – na wszystkich forach krzyk, aby nie odchodził. Ktoś jednak musi ponieść karę za oszczędzanie na bezbieczeństwie uczestników. Wg. mnie powinien to być Owsiak, wszak to jego firma. Czy jednak policja i prokuratura podejmą się tego zadania wiedząc, jak wielu ma zwolenników ?? Pewnie znów będzie, że „kowal zawinił, a cygana powiesili”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here