Owsiak uderza! TVP ma się czego obawiać

Jerzy Owsiak Jurek Owsiak Nagroda Nobla

Jerzy Owsiak nie żywi wobec TVP dobrych uczuć. Ma to związek m.in. z animacją, którą wyemitowano na antenie Telewizji Polskiej. Uderzono w niej zarówno w szefa WOŚP, jak i byłą prezydent Warszawy, Hannę Gronkiewicz-Waltz.

10 stycznia w programie „Minęła dwudziesta” emitowanym na antenie TVP Info pokazany został teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez Barbarę Pielę. Zaprezentowano w nim postacie Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Jerzego Owsiaka. Niektórzy z komentujących wskazywali, iż zawierał on antysemickie wątki. Świadczyć ma o tym sytuacja, w której lalka symbolizująca Jerzego Owsiaka prowadzi auto pełne banknotów. Na jednym z nich widnieje gwiazda Dawida.

Jerzy Owsiak oburzył się po wyemitowaniu animacji.

– Jeżeli mnie nie będzie, to może wszystkim tym szaleńcom, którzy mają nazistowskie pomysły – z plasteliną włącznie – pani Barbara Piela; uraziła pani bardzo mnie, bardzo mnie pani uraziła. Poczułem się istotnie jak w Auschwitz – i pani to zrobiła – powiedział podczas konferencji prasowej zorganizowanej po śmierci Pawła Adamowicza.

Jerzy Owsiak uderza w TVP

Okazuje się, że Jerzy Owsiak nie zamierza odpuszczać TVP. Szef WOŚP oświadczył bowiem, że animacji, którą wyemitowano w programie Michała Rachonia nie puści płazem. Stwierdził, iż cała sprawa nie skończy się tak, jak wszyscy myśleli.

– Złożyliśmy skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie „świata z plasteliny”. Złożymy także skargę do sądu – powiedział.

– Tam po prostu były treści, których powinniśmy się wszyscy wstydzić. I ci, którzy to lepią, i ci, którzy to emitują. Nie oglądajmy tego! – dodał.

Podczas konferencji prasowej Owsiak zwrócił się również do polityków.

– To pan, panie premierze, to wy, posłowie, macie wpływ, by nie pozwalać na ani słowo, które będzie słowem nienawiści. Przerywajcie każde przemówienie przesiąknięte nienawiścią i pogardą. To wy, politycy wszystkich opcji, musicie coś zrobić. Nie używajcie mowy nienawiści na swoich Facebookach. Nie obrażajcie ludzi, nie napędzajcie tej spirali – powiedział.

ZOBACZ:
Marcin Najman szykuje wielki powrót. Będą hitowe starcia!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here