Cejrowski znowu „dał do pieca”. Kontrowersyjnie o pogrzebie Adamowicza

6
Wojciech Cejrowski
Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski znowu „dał do pieca”. Znany podróżnik w audycji pod nazwą „Radiowy Przegląd Prasy” w ostrych słowach skomentował pogrzeb zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Wojciech Cejrowski słynie z ostrego języka. Podróżnik nie łagodzi swoich wypowiedzi nawet wtedy, gdy cały kraj pogrąża się w żałobie. W audycji „Radiowy Przegląd Prasy” Cejrowski w kontrowersyjny sposób skomentował uroczystości pogrzebowe zamordowanego Pawła Adamowicza, byłego prezydenta Gdańska.

Cejrowski poddał analizie słowa arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, który przewodniczył mszy pogrzebowej w intencji duszy zmarłego Pawła Adamowicza.

– W ramach nauki kościoła katolickiego, w ramach tego przemówienia czy homilii, powinno być też wybaczenie zabójcy. To jest kręgosłup mojej religii. Pan Jezus na krzyżu wybaczał swoim oprawcom i to, że nie było żadnego słowa o wybaczeniu, tylko peany pochwalne, to też mi się kłóci z tym, czego mnie kościół nauczał przez całe życie – oświadczył.

Wojciech Cejrowski: jestem zniesmaczony

Cejrowski skierował gorzkie słowa również pod adresem zmarłego Pawła Adamowicza. Podróżnik stwierdził, że prezydent Gdańska jeszcze za życia nałożył na siebie ekskomunikę. W związku z tym, według tego, co mówi Cejrowski, jego pogrzeb nie powinien odbywać się z taką pompą. Nie powinien się go też aż tak celebrować w kręgach kościelnych.

– Jestem zniesmaczony tym, że łamane jest prawo kanoniczne. Z powodów formalnych Pan Adamowicz, który publicznie zaciągnął na siebie ekskomunikę nie powinien być chowany z taką pompą pontyfikalną, jaką mu hierarchowie kościoła zrobili. Wolałem na to nie patrzeć, żeby nie złorzeczyć przeciw własnym hierarchom – powiedział Wojciech Cejrowski.

Kolejna ostra wypowiedź

To kolejna ostra wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego na temat Pawła Adamowicza.

– Gdy Afgańczyk ugodził nożem ciężarną Polkę zabijając jej dziecko, nie było żałoby, jest cisza. A śmierć Adamowicza jest celebrowana jakby zmarł Stalin – wszyscy zobowiązani płakać – pisał podróżnik zaraz po śmierci prezydenta Gdańska.

– To, że został zadźgany nożem jest okropne, ale nie zmienia faktów: a fakty takie, że Adamowicz był okropnym typem jako prezydent Gdańska – dodawał.

ZOBACZ:
Cejrowski zabrał głos ws. śmierci Adamowicza. Padły mocne słowa
Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: [email protected]

6 KOMENTARZE

  1. FUJ! KŁAMIECIE! WYKRYTO DUPLIKAT KOMENTARZA! JAKIEGO KOMENTARZA SKORO ŻADNEGO NIE OPUBLIKOWALIŚCIE! J. GOEBELS PRZEWRACA SIĘ W GROBIE Z NORMALNEJ LUDZKIEJ ZAWIŚCI!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here