Stefan W. zabił Adamowicza pod wpływem narkotyków? Są wyniki badań krwi


Prokuratura poinformowała o wynikach badań toksykologicznych Stefana W. Zbadano, czy 27-letni zabójca Pawła Adamowicza podczas ataku na prezydenta Gdańska był pod wpływem substancji psychoaktywnych. Wyniki badań krwi pozwoliły na ustalenie tych okoliczności. 

W ramach badań toksykologicznych specjaliści pobrali od Stefana W. krew tuż po jego zatrzymaniu 13 stycznia. Eksperci sprawdzali ją na ewentualną obecność środków odurzających oraz innych substancji mających działanie psychoaktywne, w tym na przykład leków. Wyniki badań krwi są jednoznaczne.

Wyniki badan krwi zabójcy Adamowicza

Badania toksykologiczne nie wykazały obecności narkotyków, dopalaczy, środków odurzających czy leków w organizmie Stefana W. Obecnie trwa również oczekiwanie na testy, które pokażą w jakim stanie psychicznym, w dniu ataku na Pawła Adamowicza był 27-latek. Wcześniej potwierdzono, że nie był pod wpływem alkoholu.

Stefan W. oglądał TVP? Służba Więzienna ujawnia prawdę

Po morderstwie Pawła Adamowicza wielu sugerowało, że Stefan W. dokonał zbrodni ze względu na informacje, jakie oglądał w TVP Info podczas pobytu w więzieniu. Do sprawy odnieśli się przedstawiciele Służby Więziennej, którzy zdementowali te doniesienia.

Stefan W. w więzieniu z całą pewnością nie mógł oglądać akurat TVP Info, bo takiej stacji tam nie ma. „Skazani odbywający karę w Zakładzie Karnym w Malborku nie mogą oglądać stacji TVP Info.

Operator telewizyjny, który dostarcza tam sygnał telewizyjny, akurat tego kanału nie dostarczył. Tam jest telewizja kablowa. Tam jest TVP1, TVP2, TVN24 i kilkanaście innych, ale nie ma TVP Info.” – stwierdził mjr Bartłomiej Turbiarz z Centralnego Zarządu Służby Więziennej, cytowany przez tvp.info.

ZOBACZ:
Hubert Urbański goni Magdę Gessler. Wiadomo, ile zarobił dla TVN

„Skazani mogą oglądać telewizję i mieć dostęp do informacji. My nie narzucamy osadzonym ani nie ograniczamy dostępu do informacji, co wynika z art. 102 Kodeku wykonawczego. Tam zapisane jest, że skazani mają dostęp do radia, prasy i telewizji. My realizujemy te przepisy. (Ale) w zakładzie w Malborku TVP Info nie ma.” – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here