Olejnik ZNOKAUTOWANA w swoim programie. Zybertowicz triumfuje [WIDEO]

Fot. TVN24 screen

Prof. Andrzej Zybertowicz był gościem w programie „Kropka nad i” Moniki Olejnik. Rozmowa pomiędzy nim a dziennikarką była bardzo ostra i nie brakowało w niej mocnych spięć.

Monika Olejnik jest dziennikarką, która słynie z ostrego języka. Często rozstawia polityków po kątach, a do jej programów nie każdy ma odwagę przychodzić. Inaczej było wczoraj, gdy w studio TVN24 gościł doradca prezydenta Andrzeja Dudy, profesor Andrzej Zybertowicz.

Rozmowa tyczyła się m.in. śmierci Pawła Adamowicza. Andrzej Zybertowicz stwierdził, że wbrew temu, co mówi się w mediach, Paweł Adamowicz nie był świetnym prezydentem Gdańska.

– Mam wątpliwości, czy świetnym prezydentem Gdańska. Dwa dni temu na portalu Onet ukazała się tekst pana Mikołaja Podolskiego „Ciemna strona Gdańska”. Kilka lat temu napisałem analizę, na kanwie książki red. Kittela, który napisał reportaż śledczy „Mafia po polsku” i opisał tam bezkarność środowisk mafijnych, kryminalnych Trójmiasta, które są powiązane z policją, tajnymi służbami, prokuratorami, sędziami – powiedział.

– Wskazuję, że przy tym wspaniałym, świetnym od 20 lat prezydencie miasta, w czasie 7 lat rządów premiera wywodzącego się z Trójmiasta rozkwitała mafia i bezkarność wielu środowisk. Z tą sprawnością samorządów, z oceną się powstrzymajmy – dodał.

https://twitter.com/waldemar_kowal/status/1088562016950931457

Monika Olejnik znokautowana. Zybertowicz ostro o Wałęsie

To jednak nie koniec. W trakcie rozmowy Andrzej Zybertowicz zwrócił uwagę, iż w dzisiejszych czasach z niektórych osób w przestrzeni publicznej robi się „świętych”. W tym kontekście wymienił m.in. byłego prezydenta, Lecha Wałęsę. Zybertowicz nie oszczędził go.

– Lecha Wałęsa jak wiemy, był płatnym donosicielem SB, a ludzi, którzy mówili prawdę o jego przeszłości chciał zniszczyć – oświadczył.

Po chwili zabrał z kolei głos na temat Jerzego Owsiaka, który również wpisuje się w jego definicję „świętych”. Andrzej Zybertowicz stwierdził, że Jerzy Owsiak upolitycznił Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

– Jerzy Owsiak upolitycznił projekt, pozwolił zrobić z siebie oręż polityczny. Jeśli porównamy nakłady na państwową służbę zdrowia, to wszystko co zbierze WOŚP to ułamek promila – powiedział.

Komentarze

Występ Zybertowicza był szeroko komentowany w sieci.

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: [email protected]

6 KOMENTARZE

  1. Sama nawet nie myśli o innych śmierciach a tutaj wplątuje w dyskusje. Do wszystkich, którzy oddali hołd tylko jemu, a nie wszystkim brutalnie zamordowanym i samotnie umierającym – Jesteście żałosnymi imitacjami ludzi. :)

  2. Pan Przemysław Szubartowicz poszedł za współczesną modą nadawania starym słowom nowych znaczeń, treści.
    Kiedyś opluć kogoś znaczyło rozpowszechnić o nim kłamstwo, obrzucić go obelgami [SJP PWN].
    Teraz, według redaktora Szubartowicza opluć, to to samo, co powiedzieć o kimś prawdę i do tego w eleganckich słowach (bez najmniejszego cienia nienawiści).

  3. Olejnik Monika powiedziała ze już bo nie zaproszi go bo Ja wyprowadził zruwnowagi I bo pozwie za poniesione przez Monikę stres nerwy za noce nie nie wysłane już złożyła pozew I rzadka 90000 00000 za język nie nawisci I ma wpłacić na konto Ryszarda Petru !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here