Trudno w to uwierzyć. Zaraz wybory, a partia Korwina zmienia nazwę!

Fot. Wikimedia/Adrian Grycuk

Janusz Korwin-Mikke lubi zaszokować. Polityk słynie z ostrego języka i kontrowersyjnych wypowiedzi, a teraz okazało się, że… jego partia zmienia nazwę.

Janusz Korwin-Mikke jest prezesem partii Wolność. Polityk bryluje w mediach, gdzie głosi swoje kontrowersyjne dla wielu poglądy. Ostatnio, przy okazji zabójstwa Pawła Adamowicza, postulował np. o przywrócenie kary śmierci.

– Stefan W. po zamachu biegał sobie swobodnie po scenie wykrzykując swoje nazwisko i oskarżając PO (akurat p. Paweł Adamowicz był z PO ostro skłócony…) – bo wiedział, że kary śmierci nie ma; wróci więc tylko do więzienia – może do szpitala psychiatrycznego? Po prostu: niczego się nie bał. A kandydaci na morderców powinni się bać! – napisał polityk.

Okazuje się jednak, że w międzyczasie spore problemy dotknęły jego partię. Musi ona bowiem… zmienić nazwę.

Partia Korwina zmienia nazwę

O tym, że partia Korwina zmienia nazwę poinformowali jej przedstawiciele, którzy rozesłali do mediów oficjalny komunikat. Zapowiadają w nim, że partia Wolność od tej pory nazywać się będzie inaczej. Nowa nazwa ugrupowania jest już znana jej sympatykom.

– Władze Partii Wolność Janusza Korwin-Mikke podjęły decyzję, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego powrócimy do szyldu Partii KORWiN, który był wcześniejszą nazwą naszej organizacji, zmienioną w październiku 2016 roku – czytamy w oświadczeniu.

– Prosimy o uwzględnianie nazwy KORWiN przy wszystkich wywiadach, programach publicystycznych, felietonach i komentarzach na temat polityków naszej partii – tłumaczą przedstawiciele partii.

Biedroń przebije PiS! Chce dać pieniądze KAŻDEMU Polakowi

Przedstawiciele ugrupowania podkreślają też, że nowa nazwa nie będzie nazwą koalicji, w skład której, oprócz partii Korwina, wchodzą też Ruch Narodowy, Pobudka Grzegorz Brauna oraz stowarzyszenie Skuteczni Liroya.

– KORWiN NIE BĘDZIE NAZWĄ KOALICYJNEGO KOMITETU WYBORCZEGO W WYBORACH DO PE, TYLKO JEJ CZŁONEM. Uwrażliwiamy na tą informację i podawanie do publicznej wiadomości, że KORWiN jest częścią Koalicji Propolskiej, w której na ten moment obecni są także Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec oraz Ruch Narodowy – wyraźnie zaznaczono.

Ze zmiany nazwy nie są zadowoleni sympatycy ugrupowania, którzy twierdzą, że świadczy to o nieudolności polityków partii. Zwracają również uwagę, że już niedługo odbędą się wybory parlamentarne i nie jest to najlepszy moment na takie ruchy.

Zmiana wymuszona była decyzją sądu. Mówił o tym kilka tygodni temu lider partii, Janusz Korwin-Mikke. Sąd nie chce bowiem zaakceptować nazwy Wolność, ponieważ ugrupowanie Korwina toczy spór prawny o nazwę z Partią Wolności.

Michał Kamiński
Ideowiec. Sercem po prawej stronie, jednak patrzy na świat pod obiektywnym kątem. Zainteresowany głównie polityką krajową. Napisz do autora: michal@otopress.pl
2
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x